Stanisław Karczewski rezygnuje z funkcji wicemarszałka Senatu. Wraca do pracy w szpitalu

Stanisław Karczewski rezygnuje z funkcji wicemarszałka Senatu. Polityk Prawa i Sprawiedliwości ogłosił swoją decyzję w RMF FM. Karczewski zamierza wrócić do zawodu chirurga, pozostanie jednak senatorem.

- Rezygnuję dziś z funkcji wicemarszałka Senatu - poinformował Stanisław Karczewski w Porannej rozmowie w RMF FM. - Wracam do zawodu, ale nie wycofuję się z polityki. Dalej będę senatorem i będę współpracował - dodał.

Dodał, że współpraca z marszałkiem Tomaszem Grodzkim z Koalicji Obywatelskiej "nie układa się dobrze". - Nie ma nici porozumienia, a myślałem, że będzie. W końcu obaj jesteśmy chirurgami. Źle współpracujemy i ja się już z tym pogodziłem - ocenił Karczewski. Zapowiedział, że będzie pracował w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Stanisława Karczewskiego na tym stanowisku. Pewne jest natomiast, że nie będzie to Marek Martynowski, szef senackiej części klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Stanisław Karczewski ma przedstawić szczegóły swojej rezygnacji na konferencji prasowej o godz. 10.30. Karczewskiemu towarzyszyć będzie senator Marek Pęk, stąd można wysnuć wniosek, że to prawdopodobnie ten polityk jest kandydatem na wicemarszałka.

Stanisław Karczewski rezygnuje z fotela wicemarszałka Senatu

Stanisław Karczewski pełni funkcję wicemarszałka Senatu od listopada ubiegłego roku. W poprzedniej kadencji (2015-2019), gdy Zjednoczona Prawica miała w Senacie większość, był marszałkiem.

Stanisław Karczewski pełnił funkcję wicemarszałka także w latach 2011-2015, za czasów rządu PO-PSL.

Polityk zasiada w Senacie nieprzerwanie od 2005 r. Z wykształcenia jest chirurgiem, w latach 80. rozpoczął pracę w szpitalu rejonowym w Nowym Mieście nad Pilicą, którego był dyrektorem, a także ordynatorem oddziału chirurgicznego.

W latach 1988-2002 był radnym powiatu grójeckiego, a przez następne trzy lata radnym sejmiku mazowieckiego. Do Prawa i Sprawiedliwości przystąpił w 2004 r.

Więcej o: