Krzysztof Śmiszek: Możliwy termin wyborów to połowa lipca

- Termin wyborów 28 czerwca nie jest możliwy do utrzymania. Moim zdaniem formalnie będzie to możliwe w połowie lipca. Lewica od zawsze mówiła - mimo tych ekstraordynaryjnych warunków, idziemy do wyborów. Nie widzę istotnych powodów do tego, żeby nie wziąć w nich udziału - powiedział w Porannej rozmowie Gazeta.pl Krzysztof Śmiszek, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy.

Gościem wtorkowego wydania Porannej rozmowy Gazeta.pl był Krzysztof Śmiszek, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy. Naszego gościa zapytaliśmy m.in. o możliwy termin wyborów prezydenckich oraz o ustawę zgłoszoną przez PiS, która wprowadziłaby mieszany model głosowania (w lokalach i korespondencyjnie). 

- 28 czerwca nie jest możliwy do utrzymania. Moim zdaniem formalnie będzie to możliwe w połowie lipca. Lewica od zawsze mówiła - mimo tych ekstraordynaryjnych warunków, idziemy do wyborów. Nie widzę istotnych powodów do tego, żeby nie wziąć w nich udziału - powiedział Śmiszek.

 - Propozycja wyborów hybrydowych, w ramach których Polacy mogliby zdecydować, czy chcą głosować korespondencyjnie, jest propozycją ciekawą. Z pewną ulgą przyjąłem przywrócenie statusu Państwowej Komisji Wyborczej - przecież w normalnym, demokratycznym kraju nie może być tak, że rząd organizuje wybory. To budzi może nie optymizm, ale uspokaja, że za wybory nie będzie odpowiadał wicepremier Jacek Sasin - ocenił poseł Lewicy.

Śmiszek został też zapytany o niedawny sondaż pracowni IBRiS dla "Rzeczpospolitej", w którym kandydat Lewicy na prezydenta uzyskał zaledwie 2,6 proc. poparcia. - Oczywiście, że ambicje są dużo większe. Proszę zwrócić jednak uwagę, że w innym niedawno przeprowadzonym sondażu Robert Biedroń mógł liczyć na 10 proc. poparcia. Nie roztrząsałbym wyników sondaży, które są przeprowadzane w nienormalnej sytuacji. Wielu wyborców się wahało lub po prostu nie chciało wziąć udziału w wyborach. Naszym celem absolutnie jest druga tura, którą mamy w zasięgu. Nie wolno oddać pola Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wszystkie niegodziwości, które robi nam PiS - łącznie z odbieraniem nam prawa do głosowania bez żadnego trybu - powinny tylko bardziej motywować wszystkich wyborców centrolewicy do oddania głosu na Roberta Biedronia - stwierdził Śmiszek.

Więcej o:
Komentarze (66)
Krzysztof Śmiszek: Możliwy termin wyborów to połowa lipca
Zaloguj się
 • michals-3

  Oceniono 11 razy 9

  To, czy bierze się udział w psuciu państwa polskiego i łamaniu podstawowych zasad demokracji, dla Lewicy nic nie znaczy. Co by PiS nie wymyślił, to my na to lecimy. Ważne jest tylko to, żeby zaistnieć. Biedroniowi chodzi tylko o to, żeby być "na podium". Tym samym udowodnił, że nie dorósł do bycia głową państwa.

 • rozal1971

  Oceniono 6 razy 6

  Bardzo śmiszne.

 • terapia111

  Oceniono 12 razy 6

  A kto to jest ten gość- nagle wyłoniony 'autorytet"? Wam naprawdę padło?
  Jego kochaś 8 lat studiował politologię i w końcu nie wie z ilu senatorów składa się Izba Wyższa- został kandydatem na prezydenta ; teraz ten ogłasza prawdy objawione... Dajcie na wstrzymanie z publikacja takich i podobnych bredni.

 • teczowesmieci

  Oceniono 12 razy 6

  Robię się wilgotny kiedy go słucham...Jak on się pięknie wysławia, cóż za słownictwo. A jak ładnie usta rozchyla. Ach ty mój niedoszły partnerze. Zazdroszczę biedronce.

 • chynek

  Oceniono 10 razy 4

  Śmieszek z niego....

 • stojacywbramie

  Oceniono 6 razy 4

  Śmieszny te Śmiszek jak chole...a.

 • adam-aga

  Oceniono 16 razy 4

  Pan/pani/ono Śmieszek ma cel aby Pan/pani/ono Biedroń znalazł się w drugiej turze. Chyba w repasażach kandydata na prezydentę Kidawa bojkot Błońska przeciw Pan/pani /ono Biedroń. Jedno i drugi popularnością szoruje po dnie. Godni siebie przeciwnicy.

 • mp102

  Oceniono 5 razy 3

  Niby po nazwisku to po pysku, ale Pan Śmiszek, mógłby nazywać się Śmieszek, bo ciężko brać na poważnie to co mówi.

 • pkad

  Oceniono 17 razy 3

  Biedroń i Śmiszek dwie kreatury żyjące na koszt podatnika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX