RPO przyjął nominację Matczaka. Bodnar w #hot16challenge2 rapuje o Konstytucji i sitwie

"Sprawdź jak nawija Bodnar RPO / Konstytucja to dla mnie wersy modlitwy / Nie oddam jej na pastwę dissującej sitwy" - tak rapuje RPO Adam Bodnar, który przyłączył się do #hot16challenge2. Do akcji zaprosił go prof. Marcin Matczak.

Kolejne osoby dołączają się do #hot16challenge2, nie tylko raperzy (choć to oni ją zapoczątkowali). Jej celem jest zebranie pieniędzy dla służby zdrowia, a zasady są proste. Trzeba nagrać swoich 16 wersów, przekazać pieniądze i nominować nowe osoby do zabawy, nagłaśniając w ten sposób akcję.

Dotychczas w ramach "Beefu z koronawirusem" zebrano ponad 1,115 mln zł, a niedawno w #hot16challenge2 zadebiutował profesor prawa Marcin Matczak, ojciec rapera Maty.

RPO Adam Bodnar w #hot16challenge2. Rzecznik rapuje o dissującej sitwie

W sobotę debiut miał z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, którego nominował właśnie Matczak.

Na wstępie Bodnar odpowiada Matczakowi, by "tata Maty sprawdził ten styl tu", i czy "myśli, że RPO w rapy nie ma skillsów". Poza wtrętami o słuchanych przez siebie raperach (m.in. Łona), Adam Bodnar rapuje też bardziej politycznie:

Przed prowincją bardziej chylę kark
Tam gdzie nie na vansy, a na bilet brak
Bity, sample, to nie mój trip
Ale zrozumieć chcę, unikam strefy VIP
(...)
Sprawdź jak nawija Bodnar RPO
(...)
Konstytucja to dla mnie wersy modlitwy
Nie oddam jej na pastwę dissującej sitwy
 

Adam Bodnar do akcji nominował: prof. Wojciecha Sadurskiego, Odetę Moro z Onet Rano, Jarosława Gwizdaka (były sędzia), Anję Rubik oraz aktora Arkadiusza Jakubika.

Więcej o: