Jest wniosek o odwołanie Sasina. "Bezczelność i cynizm w stylu Tuska"

- Dzisiaj składamy wniosek o odwołanie pana wicepremiera Sasina, ministra aktywów państwowych, z tej funkcji - poinformował podczas konferencji prasowej Borys Budka. Adam Szłapka dodał natomiast, że "cały czas czeka go odpowiedzialność konstytucyjna przed Trybunałem Stanu, ale także przed sądami powszechnymi" za jego działania przy organizacji majowych wyborów prezydenckich. Janusz Kowalski, wiceszef resortu Sasina, stwierdził, że to, co robi opozycja to "bezczelność i cynizm w stylu Tuska".

Podczas konferencji prasowej Borys Budka poinformował, że Koalicja Obywatelska jeszcze w piątek złoży w Sejmie wniosek o odwołanie Jacka Sasina z funkcji wicepremiera i ministra aktywów państwowych.

Rozpoczynamy dziś proces politycznego rozliczania tych, którzy są odpowiedzialni za kompromitację, jeśli chodzi o wybory prezydenckie. (...) Mieliśmy do czynienia z oszustwem i mistyfikacją

- powiedział lider Platformy Obywatelskiej. Dodał, że Jacek Sasin "naraził skarb państwa na duże straty" i "państwo polskie na kompromitację".

Dzisiaj składamy wniosek o odwołanie pana wicepremiera Sasina, ministra aktywów państwowych, z tej funkcji. Dajemy jednocześnie szansę panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, by wyszedł z tej sprawy z twarzą i by zdymisjonował pana Sasina zanim dojdzie do skutku ta debata

- stwierdził Borys Budka. Przypomniał, że Jacek Sasin deklarował, że sam poda się do dymisji, jeżeli wybory prezydenckie nie odbędą się w maju. Budka podkreślił, że "dzisiaj jest czas na polityczną odpowiedzialność"

Najpilniejsza jest odpowiedzialność polityczna i dymisja Jacka Sasina, natomiast cały czas czeka go odpowiedzialność konstytucyjna przed Trybunałem Stanu, ale także przed sądami powszechnymi

- dodał obecny na konferencji prasowej Adam Szłapka.

"Bezczelność i cynizm w stylu Tuska"

Na słowa polityków opozycji, która chce odwołania Jacka Sasina, odpowiedział już minister aktywów państwowych.

Zarzuty wobec mnie i rządu Prawa i Sprawiedliwości prezentowane przez pana Budkę w sprawie wyborów prezydenckich są całkowicie niezgodne ze stanem rzeczywistym. A jeszcze parę dni temu sami chcieli przełożyć wybory...

- napisał na Twitterze wicepremier Sasin. Udostępnił również wpis Janusza Kowalskiego dotyczący wystąpienia polityków opozycji.

Bezczelność i cynizm w stylu Tuska! Wyłączną odpowiedzialność za zablokowanie bezpiecznych wyborów korespondencyjnych w konstytucyjnym terminie ponosi Platforma Obywatelska i Tomasz Grodzki, który powinien zostać odwołany z funkcji Marszałka Senatu. Rozliczymy Was!

- napisał wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Wybory prezydenckie 2020

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość dążyło do tego, aby wybory prezydenckie odbyły się 10 maja w formie korespondencyjnej. Jednak w środę wieczorem prezesi PiS-u oraz Porozumienia wydali wspólne oświadczenie, zgodnie z którym głosowanie odbędzie się w nowym terminie w trybie korespondencyjnym. Wybory, które najprawdopodobniej odbędą się w lipcu, zorganizować ma Państwowa Komisja Wyborcza.

Zobacz wideo Jakie będzie zdanie SN ws. wyborów? Komentuje Marcin Ociepa
Więcej o: