Debata prezydencka w TVP. Z zegara odliczającego czas znikają sekundy

W TVP odbyła się debata kandydatów na prezydenta. Widzowie relacjonowali w mediach społecznościowych, że uczestnikom debaty w tajemniczy sposób znikają sekundy z zegara odliczającego czas wypowiedzi.

Telewizyjna debata prezydencka z udziałem kandydatów na urząd głowy państwa transmitowana była w Programie 1 Telewizji Polskiej, TVP Info i TVP Polonia. Prowadził ją dziennikarz TVP Michał Adamczyk.

W debacie uczestniczyli: kandydat Zjednoczonej Prawicy i obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda, kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia, kandydat Lewicy Robert Biedroń, kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, Stanisław Żołtek, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski oraz Paweł Tanajno.

Zobacz wideo Jakie ryzyko niosą za sobą wybory korespondencyjne?

Debata prezydencka w TVP i znikająca sekunda

Prowadzący zadawał uczestnikom po pięć pytań, które dotyczą polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, polityki społecznej, gospodarki i ustroju państwa. Każdy z kandydatów miał  minutę na udzielenie odpowiedzi.

Jak zwracają uwagę w mediach społecznościowych widzowie debaty, zegar odliczający czas u kandydatów "przeskakuje" o sekundę. Stało się tak w przypadku nie tylko polityków opozycji, lecz także urzędującego prezydenta. Udało się to uchwycić kilku użytkownikom Twittera.

Jak się jednak okazało, po dokładnym zmierzeniu czasu wypowiedzi, wystąpienia uczestników debaty trwały dokładnie minutę i nikt nikomu nie zabrał czasu.

Czytaj także:

Debata prezydencka w TVP. Komentarze: Rozmawiali ze sobą tak, jakby nie było epidemii

Debata w TVP. Kosiniak-Kamysz zaatakował Andrzeja Dudę. Wyciągnął długopis z podobizną Kaczyńskiego

Więcej o: