Wiceszef Porozumienia o "renegocjacji warunków" z PiS-em: Zjednoczona Prawica przyjmie inną formułę

- Studziłbym emocje co do trwałości Zjednoczonej Prawicy - przekonywał w poniedziałek wieczorem w Polsat News wiceprezes Porozumienia Robert Anacki. Jak dodał, koalicję rządzącą czeka renegocjacja warunków.

W środę lub czwartek posłowie mają podjąć ostateczną decyzję w sprawie losów ustawy zakładającej organizację wyborów prezydenckich wyłącznie w formie korespondencyjnej. Zwolennikiem tego rozwiązania jest Prawo i Sprawiedliwość. W gronie przeciwników znajduje się m.in. Jarosław Gowin, prezes koalicyjnego Porozumienia. Niewykluczone, że w ślad za Gowinem przeciwko ustawie zagłosują również inni posłowie Porozumienia.

Z wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości wynika, że Porozumienie może zostać usunięte z koalicji rządzącej.

My, jako Porozumienie, chcemy realizować program Zjednoczonej Prawicy, ale też dokładać do niego swoją nutę. W tym wypadku, w kwestii terminu zbliżających się wyborów fundamentalnie się nie zgadzamy i przedstawiliśmy argumenty, myślę, że merytoryczne

mówił w poniedziałek wieczorem w Polsat News wiceprezes Porozumienia Robert Anacki, radny w Gorzowie Wielkopolskim.

- To jest wydźwięk tego, jakie są oczekiwania Polaków w stosunku do tego terminu wyborów, a także tego, jak wygląda święto demokracji w naszej definicji jako Porozumienia - dodał polityk. Podkreślił, że Porozumienie jest za przesunięciem terminu, ale jednocześnie wskazał, że nie można odsuwać wyborów "w nieskończoność".

"Zjednoczona prawica może przyjąć nieco inną formułę"

Według Roberta Anackiego, "koalicję buduje się przede wszystkim programowo". - Studziłbym emocje co do trwałości Zjednoczonej Prawicy - zaznaczył.

- Zjednoczona Prawica może przyjąć nieco inną formułę. Na pewno będzie wymagała renegocjacji warunków. Myślę, że nuta porozumienia, podejście wolnorynkowe do gospodarki, kwestie gospodarcze muszą dzisiaj dominować - zapowiedział wiceprezes Porozumienia.

Zobacz wideo Biedroń komentuje apel byłych prezydentów i premierów o bojkot
Więcej o: