Głogów. Kartki przypominające karty wyborcze rozrzucone na ulicy. Sprawą zajęła się policja

Wybory prezydenckie 2020. Karty, przypominające karty wyborcze - z nazwiskami kandydatów i instrukcją głosowania, leżały porozrzucane na jednej z ulic w Głogowie. Sprawą zajęła się już policja.
Zobacz wideo Pracownicy Poczty Polskiej wciąż nie wiedzą, w jaki sposób dostarczą pakiety wyborcze. „Niezakończony proces legislacyjny nie ułatwia sprawy”

Mieszkańcy jednego z bloków znajdujących się przy ulicy Sienkiewicza w Głogowie zgłaszali na policję sprawę rozrzucenia kart przypominających karty do głosowania. Na kartkach znalazły się nazwiska kandydatów w wyborach prezydenckich, których datę wyznaczono na 10 maja. Widniała na nich także pieczątka oraz instrukcja głosowania.

Wybory prezydenckie 2020. "Karty wyborcze" na ulicach w Głogowie. Policja sprawdzi, czy były to oryginały

Na górze kartki znajdował się napis: "Karta do głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r.", a poniżej lista kandydatów. Pod nazwiskami umieszczono czerwoną "pieczęć" z orłem i napisem "wybory prezydenckie I tura". Na dole karty dodano informację na temat tego, jak prawidłowo oddać głos. Przypominały wzór, który pod koniec kwietnia wyciekł z jednej firm, która kompletowała pakiety wyborcze.

- Leżały tutaj od wczoraj. Widziałam je już wieczorem. Myślałam, że to jakieś śmieci. Z daleka było widać jakiś czerwony pasek - powiedziały mieszkanki Głogowa w rozmowie z portalem myglogow.pl. Kartki leżały na jezdni, chodniku oraz parkingu. Policjanci zebrali w sumie kilkanaście kartek.

- Na miejscu funkcjonariusze sporządzili dokumentację i będą teraz wyjaśniać okoliczności tej sprawy - powiedział w rozmowie z TVN 24 podinspektor Bogdan Kaleta z policji w Głogowie. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kartki były podróbkami, czy oryginalnymi kartami do głosowania.

Więcej o: