Koniec trzech postępowań dyscyplinarnych wobec Ewy Wrzosek. "Liczę się nawet z usunięciem z zawodu"

Jak poinformowało RMF FM zakończono trzy postępowania dyscyplinarne wobec prokurator Ewy Wrzosek, która wszczęła śledztwo ws. organizacji wyborów prezydenckich. Prokuratorka przyznaje, że w sprawie czwartego postępowania, czyli tego za śledztwo ws. wyborów, do dzisiaj nie dostała żadnego zawiadomienie.

Koniec trzech postępowań dyscyplinarnych toczących się przeciwko prokurator Ewie Wrzosek, która wszczęła śledztwo w sprawie bezpieczeństwa nadchodzących wyborów prezydenckich - informuje RMF FM.

Trzy postępowania wobec Wrzosek dotyczą jej wystąpień w obronie sądów. W ostatnich dniach przyspieszyły, chociaż ostatnie czynności w związku z nimi wykonywano półtora roku temu. Materiały teraz trafią do sądu dyscyplinarnego. Prokuratorka ma się z nimi zapoznać.

Liczę się nawet z usunięciem z zawodu. Odnoszę wrażenie, że nie chodzi tylko o przykładne ukaranie mnie, ale o wywarcie efektu mrożącego na pozostałych prokuratorów

- powiedziała Ewa Wrzosek w rozmowie z RMF FM. Dodała, że na razie nie dostała powiadomienia, że wszczęto wobec niej postępowania za śledztwo ws. wyborów prezydenckich.

Śledztwo ws. wyborów prezydenckich

Przypominamy, że 23 kwietnia Ewa Wrzosek wszczęła śledztwo ws. organizacji wyborów prezydenckich w czasie epidemii. Prokuratorka chciała sprawdzić, czy podczas głosowania nie zajdzie ryzyko narażenia wielu osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Po zaledwie trzech godzinach śledztwo zostało umorzone przez zastępczynię prokuratora rejonowego Warszawa-Mokotów Edytę Dudzińską. Dzień później Prokuratura Krajowa poinformowała, że wobec Wrzosek zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne

Zobacz wideo Biedroń komentuje apel byłych prezydentów i premierów o bojkot „pseudowyborów”
Więcej o: