Jacek Kurski ponownie prezesem TVP? Maciej Łopiński: Będzie miał duże szanse na wygraną

- Jeśli Jacek Kurski zdecyduje się na start w konkursie na prezesa TVP i wystartuje, to będzie miał duże szanse na wygraną - twierdzi Maciej Łopiński. Pełniący obowiązki prezesa telewizji publicznej podkreśla, że Kurski "będzie dobrym kandydatem" i dodaje, że do niedawna był "świetnym prezesem".

Wypory prezesa TVP mają się odbyć zaraz po wyborach prezydenckich - podaje "Super Express". Pełniący jego obowiązki Maciej Łopiński w rozmowie z dziennikiem przyznaje, że jak Rada Mediów Narodowych ogłosi konkurs, to on w nim nie wystartuje.

Jacek Kurski kierował skutecznie telewizją, jego prezesurę oceniam dobrze. Jest bardzo silną osobowością i budzi też w związku z tym silne emocje

- powiedział Łopiński i dodał, że Kurskiego zna od wielu lat i przyjaźni się z nim. - Poznałem go jako młodego, dzielnego ucznia "Topolówki", czyli jednego z liceów w Gdańsku - wyjaśnił pełniący obowiązki prezesa.

Jeśli Jacek Kurski zdecyduje się na start w konkursie na prezesa TVP i wystartuje, to będzie miał duże szanse na wygraną. Będzie bardzo dobrym kandydatem i prezesem również będzie dobrym, tak jak zresztą był świetnym prezesem TVP jeszcze do niedawna

- stwierdził Maciej Łopiński.

Odwołanie Jacka Kurskiego

Przypomnijmy, że według doniesień medialnych prezydent Andrzej Duda postawił ultimatum, że podpisze ustawę dot. przekazania prawie dwóch miliardów dla mediów publicznych, jeżeli Jacek Kurski zostanie usunięty ze stanowiska. Ostatecznie Kurski został odwołany uchwałą Rady Mediów Narodowych z dnia 9 marca 2020 roku. Jednak szybko został doradcą zarządu TVP. Pełniącym obowiązki prezesa został wówczas Maciej Łopiński.

Zobacz wideo Kurski odchodzi z TVP, media publiczne dostaną dwa miliardy.
Więcej o: