Tomasz Grodzki: Jest nerwowość w szeregach PiS. Robią podchody pod posłów PSL i PO

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wyraził nadzieję, że Jarosław Gowin "wytrwa w swoim postanowieniu" i przeciwstawi się organizacji wyborów prezydenckich 10 maja. Stwierdził jednocześnie, że w związku z przyszłym głosowaniem w Sejmie w Prawie i Sprawiedliwości pojawiła się nerwowość.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" w TVN24. Zapytany o ostatnie rozmowy byłego wicepremiera Jarosława Gowina z przedstawicielami opozycji na temat zmian w konstytucji i ewentualnego wydłużenia kadencji obecnego prezydenta o dwa lata, stwierdził, że zarówno on, jak i szef Porozumienia są zgodni co do tego, że wybory prezydenckie 2020 nie powinny odbyć się 10 maja. Tomasz Grodzki dodał też, że nie sądzi, aby Jarosław Gowin miał zmienić zdanie na ten temat.

PiS próbuje przeciągnąć na swoją stronę także posłów opozycji

Senat pracuje nad przegłosowaną przez Sejm ustawą pozwalającą na przeprowadzenie wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej. Wyższa izba parlamentu ma czas do 6 maja, aby zająć stanowisko w tej sprawie. Zaraz po głosowaniu w Senacie ustawa wróci do Sejmu. Niewykluczone, że opozycja wraz z posłami Porozumienia ją odrzuci. W związku z tą niepewnością, jak sugeruje Tomasz Grodzki, w szeregach PiS pojawiła się nerwowość.

- Te nerwowe próby przeciągnięcia posłów Porozumienia, a wiem z PSL, że były również tak zwane podchody pod posłów PSL-u, wiem również od przewodniczącego [Borysa -red.] Budki, że były podchody pod naszych posłów, to świadczy o tym, że jest nerwowość w szeregach PiS-u . To znaczy, że chyba to przeciąganie posłów Porozumienia nie bardzo wychodzi, bo gdyby byli pewni większości, to by tych ruchów nie wykonywali - stwierdził marszałek Senatu.

Zobacz wideo Dlaczego PiS dąży do wyborów w maju? „Kaczyński uczynił z wyborów swój totem”

Tomasz Grodzki o głosowaniu 10 maja: Uważam, że nie będzie sensu brania w tym udziału

Tomasz Grodzki wyraził nadzieję, że wybory prezydenckie nie odbędą się 10 maja. Podkreślił jednak, że gdyby "jakimś cudem" miały się odbyć, przyłączy się do słów byłego premiera Donalda Tuska, który oświadczył, że nie weźmie udziału w majowym głosowaniu.

- Uważam, że nie będzie sensu brania w tym udziału - powiedział Grodzki.

Monika Olejnik zapytała marszałka także o to, jak należy rozumieć słowa kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która stwierdziła, że nie będzie brała udziału w wyborach 10 maja, a jednocześnie nie wycofuje swojej kandydatury.

- Uważa, że to, co mogłoby się zdarzyć, aczkolwiek mam nadzieję, że się nie zdarzy 10 maja, to nie są wybory, to jest pewnego rodzaju tragifarsa i w tym pani marszałek nie weźmie udziału. Natomiast pani marszałek, z tego, co wiem, wierzy, że doprowadzimy do tego, że wybory odbędą się w normalnym, konstytucyjnym, demokratycznym trybie. W terminie, który będzie bezpieczny dla zdrowia i życia Polaków, listonoszy, członków komisji wyborczych. Tak odczytuję jej słowa - wyjaśnił marszałek Senatu.

Więcej o:
Komentarze (172)
Tomasz Grodzki: Jest nerwowość w szeregach PiS. Robią podchody pod posłów PSL i PO
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 53 razy 41

  Komuchy z PiS są zdesperowane bo walczą o życie :-)
  PiS wypowiedział Polsce wojnę i teraz dociera do nich że tę wojnę z Polską przegra :-)
  I że Polska nie będzie brała jeńców :-)

 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 39

  Gdy podchody PiS-u nie przyniosą pożądanych dla Kaczyńskiego efektów i nikt się nie da podejść to pan Terlecki jest przygotowany na inny wariant..."Komuś się zatnie komputer, komuś wyłączy się światło" - mówił Ryszard Terlecki o ewentualnym przebiegu decydującego głosowania w Sejmie w sprawie wyborów "kopertowych".
  To są zawodowi oszuści.

 • puuchatek

  Oceniono 48 razy 36

  Może warto już teraz powiedzieć głośno, że każdy, kto dziś da się kupić, w przyszłości nie ma co robić w polityce?

 • stefaniszyn

  Oceniono 41 razy 35

  Do Grodzkiego też pisowcy robili podchody w zeszłym roku. Bezwstyd tej ohydnej formacji.

 • cadima1946

  Oceniono 41 razy 33

  Nalezy ujawniac i naglasniec wszystkie te kanciarskie proby. Pis musi odejsc, w nieslawie.

 • zwierzoczlekoupior

  Oceniono 23 razy 19

  ogien pod duda? Trzeba bedzie zaplacic za wszystkie przekrety?

 • gourmant

  Oceniono 21 razy 17

  A ja czekam na podchody opozycji do co przyzwoitszych członków PIS (nie chodzi mi o Porozumienie Gowina). Dla nich to będzie szansa wyrwać się z tonącego okrętu

 • raknawspak

  Oceniono 19 razy 15

  Gowin będzie jak zwykle płakał i przepraszał, że się nie zgadza ale musiał... ciota yebana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX