Michał Kamiński w Gazeta.pl: Kaczyński uczynił z wyborów totem swojej totalnej władzy

- Jarosław Kaczyński już uczynił z tych wyborów przedmiot honorowy, totem. Totem swojej totalnej władzy nad Polską. I jak każdy magiczny przywódca, a takim jest Jarosław Kaczyński, musi o swój totem dbać - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl wicemarszałek Senatu Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów.

- Dzisiaj totemem jest to, że jesteś polskim patriotą, musisz za wszelką cenę doprowadzić do wyborów 10 maja, choćby to się łączyło z tsunami, potopem i gradobiciem. I Jarosław Kaczyński się tego trzyma. Dlaczego został przekonany do szaleńczego scenariusza - stwierdził w Porannej Rozmowie Gazeta.pl wicemarszałek Senatu Michał Kamiński.

Jak dodał, "gdyby Jarosław Kaczyński był pewny, że ma większość w Sejmie, to nie kuglowałby z datą posiedzenia Sejmu, zwołanego tylko po to, by nie można było formalnie zgłosić przed 7 maja wniosku o zamianę marszałek Witek na Jarosława Gowina".

- Gdyby Jarosław Kaczyński był przekonany o tym, że dysponuje bezpieczną, stabilną większością, to nie musiałby kuglować, bo wiedziałby, że nawet jak opozycja ten wniosek o zmianę Witek na Gowina złoży, to on go łatwo wygra. A najwyraźniej nie jest tego taki pewien, skoro kombinuje, skoro są naciski na partię Gowina - mówił Michał Kamiński. Jak stwierdził, w kwestii wyborów korespondencyjnych "zwycięstwo rozsądku nad szaleństwem jest w Sejmie w dalszym ciągu możliwe".

Więcej o:
Komentarze (103)
Michał Kamiński w Gazeta.pl: Kaczyński uczynił z wyborów totem swojej totalnej władzy
Zaloguj się
 • strange_email

  Oceniono 28 razy 26

  Jest to dosc fascynujace jak drugorzedny polityk, gorszy brat i nieudany opozycjonista jest w stanie, dzieki ambicji, propagandzie i otaczaniu sie miernotami, zawladnac dosc duzym krajem oraz doprowadzic do napiec miedzynarodowych. W centrum Europy.
  Cos to komus przypomina?

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 18

  Nie tylko z wyborów , on chcę wprowadzić system jak za czasów Hitlera . Czy Polacy się na to zgodzą ?

 • adrian.f

  Oceniono 17 razy 15

  Hitler i Stalin to tylko dwa pokazujące do czego doprowadza oddanie władzy w ręce zakompleksionych i pełnych megalomani ludzi. Ludzi przepełnionych nienawiścią do innych myślących inaczej, wierzących inaczej i zachowujących się inaczej. Z ustami pełnymi frazesów o misji, wielkim narodzie i wrogach czających się dookoła, podpalili świat i skazywali swoje narody na biedę, głód i śmierć.Robili to z premedytacją w imię tysiącletniej Rzeszy i wielkim narodzie radzieckim. Wszyscy wiemy jak to się skończylo...

 • xouveyer11

  Oceniono 20 razy 14

  Już się zgodzili. Uważam, że komunę popierało z 80% Polaków. Aktywnie przeciw była garstka, jakieś Kuronie,Michniki... Obudzili się dopiero jak w sklepach został tylko ocet.

 • maciek76

  Oceniono 13 razy 11

  Polacy mają czuć but prezesa na twarzy. Za to, że się na prezesie przez 35 lat nie poznali.

 • jezierskiadam

  Oceniono 12 razy 8

  Naczelny prezes ma łeb jak sklep(ienie) niebocentryczne.
  Myśli strategicznie.
  Wie jak przechytrzyć Platformę.
  Jak sobie przypisać wszelkie zasługi . Za klęski na Tuska zwalić winę.
  Wie jak za mordy trzymać Rząd i Partię.
  Przewiduje. Myśli. Jest gotowy do skorzystania z każdej trumny.
  Prezes przygotował opłacenie emerytom i rencistom udziału w elekcji prezydenckiej. Ogłosił, że w kwietniu każdy rencista i emeryt dostanie prawie 1.000 złotych i w maju ma wiedzieć - jaki jest jego parszywy obowiązek.
  To był precyzyjny i perfekcyjny plan. Arcybiskup podczas ciszy wyborczej miał ogłosić, że złodziejem który wziął 1.000 złotych i nie będzie na Adriana Dudę głosował. A złodziejom, to on abp gwarantuje kwaterę w piekle.
  Prezes odkrył, co zrobić, żeby manna spadła z nieba.
  Znany guru od fizyki katolickiej potwierdził, że Inteligentny Projekt Jarosława Kaczyńskiego jest gwarancją 1.000-letniej dobrej zmiany.
  Zwykły poseł i o. Tadeusz zacierali tłuste łapki...
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  Podczas odprawiania dziękczynnych modłów pojawił się Czarny. Myśleli że to Tusk Szatana przysłał i nie ma powodów do obaw. Posiadali wystarczającą ilość wody święconej.
  Okazało się jednak, że to Armagedon: - Chińczycy przysłali Czarnego(łabędzia) imieniem koronawirus.

  Czarny przewrócił szachownicę. I głosił: - A Teraz ku... będziecie grali w BIERKI
  Adam Jezierski

 • 6drabin

  Oceniono 7 razy 7

  > w kwestii wyborów korespondencyjnych "zwycięstwo rozsądku nad szaleństwem jest w Sejmie w dalszym ciągu możliwe".

  Ale musiano by przełamać klątwę, która ciąży na narodzie co najmniej od XVI wieku.
  A pisał o tym Jan Kochanowski w ostatniej strofie Pieśni o spustoszeniu Podola.

 • lk10

  Oceniono 10 razy 4

  no cóż Michale , też nie tak dawno Kaczyńskiemu w d.. psko właziłeś a może nie ??

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 5 razy 3

  Kiedy wreszcie Balbina urodzi te czworaczki? Nie dziwię się, że mu w kolanach strzyka. Z takim bandziochem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX