RMF FM: Matury i inne egzaminy odbędą się w drugiej połowie czerwca lub na początku lipca

Dziennikarze RMF FM dowiedzieli się, że tegoroczne matury i egzamin ósmoklasisty odbędą się jeszcze przed wakacjami. Uczniowie przystąpią do nich najprawdopodobniej w drugiej połowie czerwca lub na początku lipca.

Z nieoficjalnych doniesień radia RMF FM wynika, że maturzyści i ósmoklasiści podejdą do egzaminów w czerwcu lub w lipcu, a więc jeszcze przed wakacjami. Egzaminy te zostaną jednak zorganizowane w nieco inny sposób niż do tej pory. Między uczniami mają zostać zachowane duże odstępy, niewykluczone jest także mierzenie temperatury przed przystąpieniem do egzaminu. Ministerstwo Edukacji Narodowej bierze też pod uwagę wydłużenie liczby dni pomiędzy kolejnymi egzaminami.

Do kiedy będą zamknięte szkoły? Dziś konferencja premiera i szefa MEN

Przypomnijmy, że dziś koło południa ma się odbyć konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego. Politycy mają ogłosić decyzje w sprawie tegorocznych egzaminów i ewentualnego otwarcia szkół. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w piątek rano w TVN24, że premier i szef resortu edukacji podadzą dziś "do kiedy następuje przedłużenie zamknięcia placówek oświatowych". 

Przypomnijmy, że zgodnie z pierwotnym planem egzaminy ósmoklasisty miały rozpocząć się 21 kwietnia, a matury 4 maja. Decyzją MEN zostały przesunięte, ale resort nie wskazał jeszcze konkretnego terminu, w którym się odbędą. Wiadomo natomiast, że decyzja o nowym terminie egzaminów ma zostać ogłoszona z co najmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem. 

Więcej o: