W poniedziałek Budka spotka się z Gowinem. Rozmowa ma dotyczyć wyborów prezydenckich

W poniedziałek ma dojść do spotkania przewodniczącego PO Borysa Budki z liderem Porozumienia Jarosławem Gowinem. Jak informuje nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa, szef Platformy Obywatelskiej chce przekonać byłego ministra nauki, by posłowie jego ugrupowania pomogli w odrzuceniu ustawy dotyczącej przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w maju.

Poniedziałkowe spotkanie Borysa Budki i Jarosława Gowina ma dotyczyć, według rzecznika PO Jana Grabca, "zażegnania kryzysu politycznego związanego z terminem i trybem przeprowadzenia wyborów" - informuje Interia.pl, powołując się na doniesienia Polskiej Agencji Prasowej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że lider PO będzie próbował przekonać przewodniczącego Porozumienia, by posłowie jego ugrupowania (jest ich 18) pomogli w odrzuceniu ustawy zakładającej przeprowadzenie w maju korespondencyjnych wyborów prezydenckich. Ustawą przygotowaną przez PiS zajmuje się obecnie Senat, może ona wrócić do Sejmu na początku maja.

Wybory prezydenckie. Spotkanie Borysa Budki i Jarosława Gowina

Jarosław Gowin jest zwolennikiem zmiany w konstytucji i wydłużenia obecnej kadencji prezydenta do 7 lat. Z tym rozwiązaniem nie zgadza się Platforma Obywatelska, która przez ostatnie tygodnie domagała się wprowadzenia stanu nadzwyczajnego i przesunięcia terminu wyborów o kilka miesięcy.

"W obronie wartości warto odłożyć rywalizację polityczną. Będę namawiał wszystkie ugrupowania opozycyjne, by mówić jednym głosem w sprawie pseudowyborów proponowanych przez PiS. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpiecznych i uczciwych wyborów, a nie legitymizowanie bezprawia" - napisał w sobotę na Twitterze Borys Budka.

Zobacz wideo Paweł Kowal komentuje słowa prezydenta o wyborach