Kazimierz Zarzycki nie żyje. Były poseł SLD i sekretarz Edwarda Gierka miał 80 lat

Zmarł Kazimierz Zarzycki, były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dziennikarz i przedsiębiorca. W młodości był sekretarzem Edwarda Gierka, a w latach 1966-1990 pracownikiem mediów państwowych.

O śmierci Kazimierza Zarzyckiego napisał na Facebooku m.in. poseł Lewicy Przemysław Koperski.

"Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość, że dzisiaj w nocy zmarł Kazimierz Zarzycki. Polityk, wieloletni lider Lewicy woj. śląskiego, dziennikarz, pisarz i mój przyjaciel. Rozmawialiśmy kilka tygodni temu, wtedy czuł się jeszcze w miarę dobrze. Byliśmy umówieni na wiosenne spotkanie... Pozostają w sercu wspomnienia wyjątkowych rozmów i książki" - napisał polityk.

Kim był Kazimierz Zarzycki?

Kazimierz Zarzycki urodził się w 26 września 1939 roku w Tuczempach. W 1963 ukończył w studia na Wydziale Przemysłu Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Katowicach, a od 1961 do rozwiązania należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Pełnił m.in. funkcję osobistego sekretarza Edwarda Gierka, który był wówczas szefem Komitetu Wojewódzkiego PZPR. 

W latach 1966-1990 pracował w mediach państwowych. Był publicystą Polskiego Radia, redaktorem naczelnym katowickiego dziennika "Wieczór", Telewizji Katowice, "Trybuny Robotniczej" oraz tygodnika "Tak i Nie". W 1989 roku został radnym Katowic, a w latach 2001-2005 pełnił funkcję posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2005 roku wycofał się z polityki i zajął się biznesem. Zmarł w wieku 80 lat. 

Więcej o: