Kim jest Piotr Patkowski? Popilnuje budżetu premierowi. Nie ma jeszcze 30 lat

W czwartek 16 kwietnia Piotr Patkowski objął stanowisko wiceministra finansów i Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych. Kim jest polityk?

W środę 15 kwietnia Ministerstwo Finansów poinformowało o zmianach w kierownictwie resortu. Leszek Skiba i Tomasz Słaboszowski nie są już podsekretarzami stanu, z kolei wiceszefową Krajowej Administracji Skarbowej i wiceministrą finansów została Anna Chałupa. Z racji stosunkowo młodego wieku największe zainteresowanie wzbudza jednak powołanie na stanowisko wiceministra finansów i Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych Piotra Patkowskiego.

Zobacz wideo Paweł Kowal komentuje słowa prezydenta o wyborach

Kim jest Piotr Patkowski? W 2019 roku starał się o mandat posła

Piotr Patkowski urodził się w 1991 roku, a więc nie ma jeszcze 30 lat. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jest stażystą i współpracownikiem Instytutu Sobieskiego. Ministerstwo Finansów informuje, że jest założycielem lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej, członkiem Zarządu Głównego i Komisji Rewizyjnej oraz wiceprzewodniczącym Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

"Pracował w Biurze Prawnym Ministerstwa Energii i w Gabinecie Politycznym ówczesnego wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Następnie był doradcą Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Pełnił też funkcję dyrektora Departamentu Oceny Skutków Regulacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na początku 2020 r. mianowany Koordynatorem Oceny Skutków Regulacji. Uczestnik Zespołu Programowania Prac Rządu" - pisze resort finansów.

W 2019 roku Piotr Patkowski startował w wyborach parlamentarnych. Starał się o mandat posła, startując z 18. miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu lubelskim. Otrzymał 1028 (0,18 proc.) głosów.

Piotr Patkowski nie jest jedynym tak młodym politykiem w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Jego rówieśnikiem jest minister środowiska Michał Woś.

Więcej o: