Rzecznik Praw Dziecka i Sylwia Spurek starli się o prawo łowieckie. "Popiera pani mordowanie dzieci"

Na najbliższym posiedzeniu Sejm ma zająć się m.in. obywatelskim projektem dopuszczającym udział dzieci do polowań. Zapisy proponowanych w prawie łowieckim zmian skrytykowała na Twitterze europosłanka Sylwia Spurek. Na jej słowa ostro zareagował z kolei Rzecznik Praw Dziecka.

Posłowie zajmą się wkrótce obywatelskim projektem ustawy, która umożliwi - za zgodą rodziców lub opiekunów - udział dzieci w polowaniach. Z inicjatywą zmian w prawie łowieckim wyszedł Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Krzewienie Tradycji Łowieckiej" blisko powiązany z Naczelną Radą Łowiecką Polskiego Związku Łowieckiego.

W obowiązującym prawie dopuszczenie dziecka do udziału w polowaniu podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 

Rzecznik Praw Dziecka do Sylwii Spurek: Popiera pani mordowanie dzieci

Zaproponowane w obywatelskim projekcie zmiany w prawie łowieckim skrytykowała na Twitterze europosłanka Sylwia Spurek. "Zabieranie dzieci na polowania to nie tylko przemoc wobec zwierząt, ale i wobec dzieci... Stykanie się z zabijaniem i cierpieniem zwierząt źle wpływa na rozwój psychiki u najmłodszych. Gdzie jest Rzecznik Praw Dziecka? Liczę, że Sejm odrzuci ten skandaliczny projekt" - zaapelowała Spurek.

Wywołany do tablicy Mikołaj Pawlak postanowił odpowiedzieć europosłance w ostrych słowach. Na oficjalnym koncie Rzecznika Praw Dziecka na Twitterze pojawił się następujący wpis: "Popiera pani @ Sylwia Spurek mordowanie dzieci nienarodzonych! Nie ma pani moralnego prawa do wypowiadania się o dzieciach! Wirus niszczy świat, ludzie umierają, tracą pracę, a pani reklamuje majonez wege i uważa, że kury cierpią, znosząc jaja. Pani tak sama, czy ktoś to wymyśla?" - napisał Rzecznik Praw Dziecka. 

"Panie Rzeczniku [...] do rzeczy! Czy Pana zdaniem dopuszczalne jest, aby dzieci brały udział w polowaniach? Czy to mieści się w systemie ochrony praw dziecka? Po czyjej stronie Pan stoi - myśliwych czy dzieci?" - odpowiedziała Spurek.

Przypomnijmy, że poza zmianami w prawie łowieckim, na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie zajmą się jeszcze dwoma obywatelskimi projektami. Pierwszy z nich - autorstwa Kai Godek - zakłada wprowadzenie zakazu przerywania ciąży w przypadku ciężkich wad płodu. Drugi z obywatelskich projektów zmierza - przynajmniej według jego autorów - do "zapewnienia prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją", a jego wnioskodawcami są organizatorzy akcji "Stop pedofilii".

Zobacz wideo Katastrofa klimatyczna.
Więcej o: