Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki złożyli wieńce

W Warszawie odbyły się pierwsze uroczystości związane z obchodami 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wieńce przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego złożyli między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Już przed godziną 9:00 odbyły się pierwsze uroczystości związane z obchodami katastrofy smoleńskiej, do której doszło dokładnie 10 lat temu. Delegacje rządowe i parlamentarne złożyły wieńce przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pomnikiem ofiar katastrofy.

10. rocznica katastrofy smoleńskiej - premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński wzięli udział w pierwszych uroczystościach

O tej samej porze wieńce przed pomnikami złożyli prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, marszałkini Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, minister aktywów państwowych Jacek Sasin czy europoseł Joachim Brudziński. Później w ciągu dnia wieńce będą składać również pozostali ministrowie rządu.

W poszczególnych resortach zaplanowane są także kolejne uroczystości. W Sejmie złożone zostaną wieńce przed tablicami upamiętniającymi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego oraz posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Przed godziną 10:00 premier Morawiecki złoży też kwiaty przy Pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz znicze na grobach ofiar na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Wieńce złożone zostaną także w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie spoczywa ostatni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz księża Zdzisław Król, Andrzej Kwaśnik i Józef Joniec.

Więcej o:
Komentarze (558)
Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki złożyli wieńce
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 225 razy 211

  Grupa ludzi. Małe odległości (na pewno poniżej 2 m). Bez maseczek.

  ŻADNA z widocznych na zdjęciu osób nie wykonuje w tym momencie "czynności niezbędnych do normalnego życia". Żadna nie wykonuje obowiązków służbowych ani nie jest w drodze do pracy.

  GDZIE JEST POLICJA?

  Skoro ja nie mogę pojechać na 80. urodziny do mojego ojca ani pójść na cmentarz na grób mojej mamy w rocznicę jej śmierci, bo epidemia, to dlaczego pan Kaczyński może składać publicznie kwiatki w otoczeniu całej grupy innych PiSowskich notabli?

  Policja kasuje ludzi, którzy bezpiecznie, z dala od innych - w samotności - chcą sobie pobiegać czy pojeździć na rowerze, ale Prezesowi Polski wolno składać kwiatki mimo izolacji i pandemii? To jest "praca"? Czy może "czynność niezbędna do życia"?

  Definicją władzy absolutnej jest to, że stanowi prawa, którym sama nie podlega. Zastanówmy się nad tym.

 • jkwt

  Oceniono 105 razy 93

  W pogrzebach może uczestniczyć 5 osób z rodziny, ale władzy przy składaniu wieńców to widać nie dotyczy.

 • last.j23

  Oceniono 87 razy 79

  Gdzie policja? To jest kuźwa zaspokajanie potrzeb życiowych? Specyficzne te potrzeby.

 • zdybka1

  Oceniono 81 razy 75

  Sasin organizator tej wycieczki jest tam w nagrode czy za kare ?

 • fakiba

  Oceniono 84 razy 74

  Każdy z nich powinien dostać mandat i to nie byle jaki tylko taki z najwyższej półki .

 • batura3

  Oceniono 69 razy 63

  Zgromadzenie - gdzie jest policja i sanepid???? Jednak PiS = PZPR - równi i równiejsi!!!

 • tempa-dzida2

  Oceniono 70 razy 56

  A gdzie wieńce dla ofiar wirusa w domach starców ?????????
  Jakoś cicho na ten temat.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 69 razy 55

  A co to za grupowy spęd?? gdzie kulsony? po 30 tys kary na łeb proszę. W Krakowie się popisywali a tu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX