Kidawa-Błońska o wyborach korespondencyjnych: Z oszustami w ogóle nie siadam do stołu

- W taki sposób, w takim trybie i takim czasie wyborów nie można przeprowadzić. I mówię to nie tylko jako kandydatka na prezydenta, ale jako poseł i Polak - mówiła wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w "Faktach po Faktach" w TVN24, odnosząc się do projektu ustawy dotyczącego wyborów korespondencyjnych. Kandydatka PO na prezydenta podkreśliła, że jedynym zgodnym z konstytucją rozwiązaniem byłoby wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i przesunięcie terminu.

Sejm w poniedziałek wieczorem uchwalił ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 roku mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Przepisy stanowią też, że w stanie epidemii, marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. Ustawą zajmie się teraz Senat.

Kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła w czwartek w "Faktach po Faktach", że nie prowadzi kampanii wyborczej, bo nie może i "cały czas walczy o to, żeby tych wyborów nie było".

- Jak osoba wybrana w tak niekonstytucyjny, niezgodny z prawem, zasadami [sposób - red.] będzie miała prawo do pełnienia tej funkcji? Każdy będzie mógł to zaskarżyć - stwierdziła. Dodała, że "jedyną konstytucyjną możliwością jest wprowadzenie stanu klęski żywiołowej" i przesunięcie wyborów na późniejszy termin.

- Nie ma co szukać kruczków, podstępów - zaznaczyła.

Wybory prezydenckie. Kidawa-Błońska: Z oszustami nie siadam do stołu

Kidawa-Błońska odniosła się również do słów innego z kandydatów, Szymona Hołowni, który mówiąc o wyborach stwierdził, że "zamierza poczekać, aż oszust rozda karty, które w tej chwili znaczy i nielegalnie tasuje, a jak oszust rozda karty, zdecyduje się, jak tę partię z oszustem rozegrać".

- Ja z oszustami w ogóle nie siadam do stołu. Dla mnie prawo ma ogromne znaczenie, konstytucja ma wielkie znaczenie. Chcę grać na uczciwych zasadach, nie będę się posuwała do takich zachowań, że będę grała z oszustem na jego warunkach, to jest nie fair - powiedziała wicemarszałkini Sejmu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (385)
Kidawa-Błońska o wyborach korespondencyjnych: Z oszustami w ogóle nie siadam do stołu
Zaloguj się
 • pdppdp

  Oceniono 89 razy 61

  Można oczywiście dyskutować, czy Kidawa była najszczęśliwszym wyborem. Pewnikiem nie. Ale istnieje jednak jakiś próg, kiedy przyzwoici ludzie mówią po prostu "nie" niewyobrażalnej chucpie oszustów i nie chcą mieć z nimi absolutnie nic wspólnego.

 • polakadam

  Oceniono 73 razy 53

  Kaczor postanowił zrobić w maju wybory i wszystkie pisiory przekonują że on ma rację.
  Gdyby jutro przypadkiem kaczor powiedział że wybory należy odroczyć to od razu wszystkie pisory też mówiły by że tak nalezy zrobić.

 • bogucjusz

  Oceniono 66 razy 42

  Nie jest z mojej bajki, ale tutaj ma 100% racji. Te wybory będą w takim stopniu demokratyczne, w jakim k..wa jest dziewicą.

 • paukar

  Oceniono 49 razy 31

  ma babka rację to nie będą wybory.... przecież deweloper ze swoimi kolesiami sfałszują je.... i nich mi ktoś udowodni, że się mylę. czekam na jakiś argument jakiegoś pisiego trola....

 • fryderyka

  Oceniono 51 razy 29

  Brawo Pani Malgprzato ! Tak trzymac ! A tymi chamskimi i prostackimi wpisami hejterow prosze sie nie przejmowac - nie dorastaja Pani do piet

 • indan

  Oceniono 32 razy 24

  To trzeba wytargać za kudły nie jaka Witek, "trzeba anulować bo przegrywamy", to pierwsza oszustka, a jest ich więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX