Wiktor Bater upamiętniony minutą ciszy. W Sejmie posłowie uczcili pamięć dziennikarza

Podczas posiedzenia Sejmu posłowie uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego dziennikarza Wiktora Batera. Wniosek w tej sprawie przedstawił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Po godzinie 22 wznowione zostało środowe posiedzenie Sejmu. Przed rozpoczęciem głosowań na mównicy pojawił się prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Posłowie uczcili pamięć dziennikarza Wiktora Batera

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że chce zabrać głos w innej, niż polityczna sprawie. - Wczoraj zmarł Wiktor Bater, jeden z najwybitniejszych dziennikarzy, dziennikarz przez duże D, prawdziwy reporter, informujący o sprawach najważniejszych, zawsze rzetelnie, laureat nagrody Grand Press, oddany dla swojego fachu. Uczcijmy jego pamięć chwilą ciszy - powiedział szef PSL.

 

W środę 7 kwietnia dziennikarze Halo.Radio przekazali informację o śmierci 53-letniego reportera. - Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater. Nie pytajcie nas proszę, jak do tego doszło, na obecnym etapie wystarczy nam, że potwierdziliśmy tę tragiczną informację. Myślami i sercem jesteśmy z rodziną Witka i wszystkimi, którym Witek pozostawał bardzo drogim człowiekiem - napisano na stronie internetowej radia.

Wiktor Bater urodził się 24 września 1966 roku w Warszawie. Był reporterem i korespondentem polskich mediów w Rosji, gdzie spędził 20 lat. Jego materiały przygotowywane były dla TVN, a później też dla TVP i Polsatu. Pracował również dla Polskiego Radia, tygodnika "Wprost", Superstacji, a ostatnio dla Halo.Radio.

Karierę korespondenta rozpoczął w trakcie wojny bałkańskiej po rozpadzie Jugosławii. Relacjonował także przebieg wojny w Afganistanie. Widzowie mogą pamiętać jego relacje sprzed szkoły w Biełsanie w 2004 roku, gdy czeczeńscy terroryści Szamila Basajewa jako zakładników wzięli dzieci pochodzące z Osetii Północnej. Podczas zamachu zginęły wtedy 334 osoby. W trakcie realizacji tego materiału, doszło do wymiany ognia między Czeczenami, a Rosjanami - dziennikarz został wtedy ranny.

Wiktor Bater pracując w Polsat News jako pierwszy potwierdził i przekazał informację o katastrofie rządowego samolotu w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Za tę relację otrzymał później nagrodę Grand Press w kategorii News. W 2008 roku wydał książkę pt. "Nikt nie spodziewa się rzezi. Notatki korespondenta wojennego".

Więcej o:
Komentarze (25)
Wiktor Bater upamiętniony minutą ciszy. Podczas posiedzenia Sejmu posłowie uczcili pamięć dziennikarza
Zaloguj się
 • eryk2

  Oceniono 11 razy 7

  Akurat W. Baterowi niespecjalnie było po drodze z "dojną zmianą" (epizod ze Smoleńskiem zdarzył mu się przypadkowo, nie należał potem do grona wyznawców religii smoleńskiej) - pracował dla Superstacji i wyleciał stamtąd jak wielu pracowników/współpracowników/komentatorów tego medium po nastaniu w nim rządów ryżego Grześka, modlącego się co wieczór do Kaczora... Podobnie jak wielu wspomnianych, wylądował w Halo Radiu.

 • alex123

  Oceniono 5 razy 5

  podobno miał problemy z alkoholem, pisano przed laty w jakiejś gazecie.

 • nosorozecwlochaty

  Oceniono 4 razy 4

  Gość się zabił bo nigdzie nie mógł znaleźć pracy poza małym niszowym radiem a praca była całym jego życiem.
  Teraz jak już nie żyje to nagle okazało się że miał całe tłumy przyjaciół. Tylko gdzie oni byli gdy potrzebował pomocy?

 • yan57

  Oceniono 22 razy 2

  robienie pod publiczkę minuta ciszy .. a każdego dnia umierają ludzi na koronowirus w tym lekarza ciężko pracujący przy chorych to dla nich niema minuty ciszy a że jest kampania wyborcza to lans na zmarłym dziennikarzu ...a podobno p. WKK deklarował powrót do zawodu i co już pracuje nie jak zwykle u niego skończyło się na deklaracji.

 • adamsky33

  Oceniono 3 razy 1

  piekny gest....

 • ale_thru

  Oceniono 9 razy 1

  Ja go pamiętam jak nadawał z Rosji i każdy jego materiał był w tonie typu zaraz tam wybuchnie bomba albo rewolucja. Wielu ludzi się wtedy z tego śmiało.

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 0

  Minuta ciszy w sejmie powinno się uczcić koniec demokracji w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX