W urodzinach Radia Maryja brała udział policja i orkiestra marynarki wojennej. Ministrowie tłumaczą

Grudniowe obchody 28. urodzin Radia Maryja były ochraniane przez funkcjonariuszy policji. W Arenie Toruń zagrała też Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej. Zaangażowanie służb mundurowych w imprezę zorganizowaną przez toruńskiego redemptorystę oburzyło posła PO Pawła Olszewskiego. Do treści odpowiedzi udzielonych parlamentarzyście przez MSWiA i MON dotarła Wirtualna Polska.

Obchody 28. urodzin Radia Maryja miały miejsce w grudniu 2019 roku w Arenie Toruń. W wydarzeniu wzięło udział wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciach widać m.in. posłankę Annę Sobecką i posła Przemysława Czarnka, byłego posła Andrzeja Jaworskiego i europosłankę Beatę Kempę. Jakiś czas później, na czas głównych uroczystości, dołączyli Adam Kwiatkowski z kancelarii prezydenta, minister Zbigniew Ziobro, wicepremier Jacek Sasin, posłowie Jarosław Zieliński, Antoni Macierewicz.

"Dziękujemy Bogu za dar, jakim jest osoba czcigodnego ojca Tadeusza Rydzyka" - napisał w liście z okazji 28. urodzin Radia Maryja Jarosław Kaczyński. Prezes PiS nie dotarł na uroczystości, ale - z pomocą Mariusza Błaszczaka, który odczytał list - chwalił "śmiałą wyobraźnię, klarowną myśl, hart ducha i nieugiętą wolę" redemptorysty. Odczytano też list od prezydenta Andrzeja Dudy, w którym ten przypomniał słowa Jana Pawła II sprzed prawie 25 lat: "Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja".

Policja i orkiestra marynarki wojennej na urodzinach Radia Maryja. Ministrowie tłumaczą zaangażowanie mundurowych

Obchody zorganizowane w Arenie Toruń były zabezpieczanie przez funkcjonariuszy policji. W Arenie Toruń pojawiła się też orkiestra marynarki wojennej, która odegrała m.in. "My, Pierwsza Brygada” i "Gdzie ta keja". Zaangażowanie służb mundurowych w imprezę organizowaną przez toruńskiego redemptorystę w imprezę wzbudziło wątpliwości posła Platformy Obywatelskiej Pawła Olszewskiego. Jak informuje Wirtualna Polska, parlamentarzysta postanowił skierować w tej kwestii interpelacje do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zobacz wideo Ojciec Tadeusz przepytuje prezydenta. I zwraca uwagę:

Jak brzmiały odpowiedzi nadesłane z resortów? "Komenda Główna Policji poinformowała, że w związku z zaplanowanymi na dzień 7 grudnia 2019 r. zgromadzeniami publicznymi na terenie miasta Toruń, zbiegającymi się z obchodami XXVIII rocznicy powstania Radia Maryja, po dokonaniu przez służby charakterystyki zagrożeń, [...] zaangażowano w ramach akcji policyjnej odpowiednie siły policyjne. W akcji uczestniczyli zarówno funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego, jak i policjanci służby kryminalnej. Działania funkcjonariuszy poszczególnych pionów były realizowane w ramach zadań służbowych" - napisał szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Wirtualna Polska dotarła też do odpowiedzi na interpelację udzieloną przez wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza. "Informuję, że udział m.in. w tego rodzaju uroczystościach stanowi statutowe zadanie orkiestry. Na koszty tego udziału składa się wiele elementów [...] w związku z czym nie ma możliwości wskazania konkretnej kwoty" - twierdzi Skurkiewicz.

Więcej o:
Komentarze (244)
W urodzinach Radia Maryja brała udział policja i orkiestra marynarki wojennej. Ministrowie tłumaczą
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 92 razy 82

  Ktorys z Kaczynskich nazwal Rydzyka ruskà agenturà, a ruska agentura oskarzała Lecha Kaczynskiego o "wyslugiwanie sie lobby zydowskiemu" a Marie Kaczynska nazwala "czarownica", zaproponowala "eutanazje", i poprosila, by "szamba nie nazywac perfumerià"...

  Ale rozstapily sie czarne chmury, zaplonela nadzieja wladzy dla mniejszego brata i politycznie motywowanych łapowek dla tego, co udaje brata, i wyciagneli do siebie swe wypieszczone dlonie, i jeden ucalowal drugiego w policzek, a drugi wreczyl pierwszemu srebrniki.

 • sjaw

  Oceniono 86 razy 72

  ". Na koszty tego udziału składa się wiele elementów [...] w związku z czym nie ma możliwości wskazania konkretnej kwoty" - twierdzi Skurkiewicz. - skur...ysyn i wszystko jasne :( ???

 • niktwazny126

  Oceniono 81 razy 71

  Patrzcie baranki, z jakim rozmachem kler pod rękę z władzami najwyższymi się bawi. Jeżeli jesteście lekarzem, pielęgniarką i brakuje wam podstawowych środków, jeżeli jesteś pacjentem lub rodziną pacjenta i patrzysz na szpitalny "zestaw śniadaniowy", spraną, dziurawą pościel, karaluchy w łazience- możesz czuć dumę, że nasz kraj upodobał sobie Rydzyk, niemal święty, dobroczyńca i przyjaciel ubogich i cierpiących.

 • togo13

  Oceniono 62 razy 52

  Jaki ten człowiek jest czcigodny, który tak nieelegancko mówił o żonie jego brata prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 • cezaryk

  Oceniono 57 razy 49

  Planujemy grilla ze znajomymi w weekend za 2 miesiące.
  Proszę podjechać tą orkiestrą, niech ustawi się za ogrodzeniem i przygrywa do kiełbasy.
  Kanapki niech zabiorą swoje.

 • prezes_ma_kota

  Oceniono 50 razy 42

  ciemnogród z rydzem na czele, diabeł w sutannie

 • krynolinka

  Oceniono 44 razy 38

  Boją się pisiory tego dziada, że ich na antenie obsmaruje i płacą naszymi pieniędzmi za poparcie. Jak to było, że truteń dostanie Nobla za przyciąganie ciemnych mas za pomocą fal radiowych.

 • rezun-one

  Oceniono 44 razy 36

  Pamiętam podobne obchody z ks. Jankowskim. Wtedy też ci sami politycy całowali ręce pedofila. Ciekawe co za 10 lat usłyszymy o Tadeuszu R.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX