W "Wiadomościach" hymn na cześć Dudy. "Jak na wojnie wódz powinien jeździć na front"

Większą część czwartkowych "Wiadomości" TVP poświęcono rozpostrzestrzeniającej się w Europie pandemii koronawirusa. Nie zawiedli się też ci, którzy oczekiwali, że w programie pojawi się dawka polityki. W materiałach - poza zrelacjonowaniem i pochwaleniem działań rządu - znalazło się miejsce na najnowszy sondaż prezydencki.

W czwartkowych "Wiadomościach" TVP szeroko omówiono działania polskiego rządu w obliczu pandemii koronawirusa. Chwalono nie tylko gabinet Mateusza Morawieckiego, ale również prezydenta Andrzeja Dudę. W jednym z materiałów sprawnie zresztą połączono pochwały dla prezydenta z krytyką wobec opozycji. - Prezydent Andrzej Duda zebrał ponad 2 miliony podpisów poparcia. To dowód ogromnego zaufania Polaków do głowy państwa. Ale Koalicja Obywatelska krytykuje działania prezydenta, podobnie jak "tarczę antykryzysową", i przedstawia własne pomysły na przeciwdziałanie skutkom epidemii koronawirusa. Pojawiają się uzasadnione pytania o intencje, bo w przeszłości, gdy politycy KO rządzili, nie radzili sobie ze skutkami mniejszych kryzysów - zapowiedziała materiał Danuta Holecka, prowadząca czwartkowe wydanie "Wiadomości". 

Duda niczym wódz. Tusk i jego drużyna mieli dla Polaków jedynie "złote myśli"

W materiale Marcina Tulickiego zasugerowano, że politycy opozycji chcą przesunięcia daty wyborów prezydenckich z powodu niekorzystnych dla nich sondaży poparcia. Dziennikarz TVP stwierdził też, że obecnie mamy do czynienia z coraz większą liczbą ataków na prezydenta. Prezydenta, który "walki z epidemią koronawirusa nie obserwuje z pozycji prezydenckiego Pałacu, a z placu boju".

- Tak, jak na wojnie wódz powinien jeździć na front, tak tutaj widzimy prezydenta Dudę, który sprawdza co się dzieje. I to dobrze - wtórowała autorowi materiału Edyta Hołdyńska, dziennikarka tygodnika "Sieci". 

- Tak zwaną tarczę antykryzysową KO też zaatakowała [...]. Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła też swoje propozycje. Nie bardzo wiadomo skąd Kidawa-Błońska chce wziąć pieniądze na sfinansowanie swoich pomysłów" - słyszymy w materiale. Zaraz po tych słowach przypomniano - nie po raz pierwszy w historii programu - wypowiedź Jacka Rostowskiego z 2015 roku: "Pieniędzy nie ma i nie będzie". 

"Wielu Polaków doskonale pamięta, jak wyglądało kryzysowe wsparcie w czasach, gdy rządzili politycy KO. 2010 rok, powódź i złote myśli Donalda Tuska i jego drużyny" - twierdzi autor materiału. Tu posłużono się m.in. wypowiedzią byłego premiera: "Ja wam wójta nie wybierałem". 

"Rok 2009 i szalejąca w Europie świńska grypa. Ówczesna minister zdrowia [Ewa Kopacz - red.] uspokajała przed świńską grypą, która niedługo później w Polsce zabiła 180 osób. Dziś politycy KO chcą by rząd korzystał z ich doświadczeń" - ciągnie Tulicki . 

Zobacz wideo Koronawirus. PGE Narodowy zachęca do zostania w domu. Pojawił się napis na elewacji

W materiale pojawiła się również Klaudia Jachira. Tym razem opublikowany przez nią film nie został w "Wiadomościach" skrytykowany - jak regularnie miało to miejsce przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r. - a posłużył niemal za głos rozsądku. Zapewne dlatego, że posłanka KO stwierdziła w nagraniu, że krytykowanie prezydenta za jego podróże po kraju w czasie pandemii, jest "hipokryzją". Chwilę później posłanka KO dodała, że w jej opinii każdy z pozostałych kontrkandydatów będzie lepszym prezydentem niż Duda.

Zaraz po materiale Marcina Tulickiego zaprezentowano wyniki sondażu CBOS, w którym Andrzej Duda mógł się pochwalić poparciem na poziomie 50 proc. 

Samorządowcy na celowniku "Wiadomości" 

W kolejnym materiale - autorstwa Jakuba Krzyżaka - na warsztat wzięto "niepokornych" samorządowców. - Apel o pomoc do rządu wystosowali członkowie Unii Metropolii Polskich, czyli w większości prezydenci miast należący do Platformy Obywatelskiej". Nie omieszkano przypomnieć, że te same osoby podpisały rok temu 21 tez samorządowych, tym samym próbując wybić się niemal na niepodległość. 

Tezę postawioną w materiale poparł Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci". - Samorządowcy, głównie z PO, prezentują się jako ludzie sukcesu i dobrzy gospodarze. A gdy tylko pojawia się jakiś kryzys - strajk szkolny, czy pandemia koronawirusa - mówią natychmiast "rządzie pomóż".

Więcej o:
Komentarze (702)
W czwartkowych "Wiadomościach" głównie o koronawirusie. Ale i o Tusku, niepokornych samorządowcach i Jachirze
Zaloguj się
 • szyderca_i_kpiarz

  Oceniono 144 razy 130

  Brednie IDIOTÓW... dla @ondumy i @hotina oraz reszty tej hołoty...
  Wodzowie od stuleci nie ganiają na frontach tylko kierują armiami z bezpiecznej odległości...

 • krynolinka

  Oceniono 127 razy 113

  Świntuchy robią bez skrupułów kampanię na chorobie. Niech was szlag!!!

 • iarna

  Oceniono 97 razy 87

  Operetka uber alles. Ci ludzie dawno przekroczyli wszelkie granice: śmieszności, przyzwoitości, wstydu i rozsądku.
  Z napompowanego fanfaroniarza i krzykacza robią "wodza" a z bredzącego kataryniarza mędrca i męża opatrznościowego.
  "pan prezydent urzęduje" - oczywiście że tak, i nie ma to "nic wspólnego z kampanią".
  Jeszcze przyjdzie czas że, jak na matołów przystało, wyje8iecie się ryjami w kompost i nie da się wytłumaczyć że to była śmietana. Za dużo będzie szkód i płaczu.

 • cleryka

  Oceniono 76 razy 72

  W stanie wojennym za czasów gen.Jaruzelskiego,mniejsze padały obelgi pod adresem ekstremy. Powaliło mnie dzisiejsze wydanie Holeckiej. Czy Ona nie wie,że świat nie jest taki,o jakim ona nam opowiada?Czy można za 30 tys. zł m-nie tak sie sk.wiać?

 • westgreg

  Oceniono 63 razy 59

  Nie oglądam pisowskiego dziennika codziennie, ale też i nie unikam. Jakoś tam przywykłem do specyfiki stylu. Ale dzisiaj to ich już totalnie popierd.oliło. Jakby chcieli sparodiować sami siebie.

 • C ZA

  Oceniono 62 razy 56

  Jednym słowem: Ministrant co się wirusowi nie kłania.
  Tak prymitywnego ogłupiania nie było nawet za komuny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX