Piotr Kuczyński wycofuje się z prac zespołu doradców Szymona Hołowni. "Powody osobiste"

Analityk rynku finansowego Piotr Kuczyński nie koordynuje już prac zespołu doradców gospodarczych kandydata na prezydenta Szymona Hołowni, nie będzie także uczestniczył w jego pracach. Jak poinformował Kuczyński, decyzja wynika z "powodów osobistych", zaznaczył jednak, że nie są to powody zdrowotne.

"Z powodów osobistych (nie zdrowotnych) wycofuję się z koordynowania zespołu doradców gospodarczych Szymona Hołowni i z uczestniczenia w jego pracach" - napisał na Twitterze analityk finansowy Piotr Kuczyński.

"W dalszym ciągu zdecydowanie popieram jego kandydaturę na urząd Prezydenta RP. Dziękuję sztabowi i kandydatowi za współpracę" - dodał Kuczyński.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: Kampanii nie ma już od ponad tygodnia

Szymon Hołownia zawiesił agitację wyborczą

W poniedziałek Szymon Hołownia poinformował na Facebooku, że "zawiesza wyborczą agitację", podkreślając jednocześnie, że nie rezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich i wróci do regularnej kampanii, "gdy tylko sytuacja się unormuje".

W ubiegłym tygodniu sztab Szymona Hołowni złożył w Państwowej Komisji Wyborczej 150 tys. podpisów na listach poparcia jego kandydatury.

Wybory prezydenckie zaplanowane są na 10 maja, ewentualna druga tura ma odbyć się dwa tygodnie później.