Dworczyk o koronawirusie: Przyrost zachorowań będzie gwałtowny. Chodzi o to, by go spowolnić

- Kluczowe są działania, które zmierzają do tego, żeby przyrost zachorowań był jak najwolniejszy. Teraz ten przyrost będzie akurat gwałtowny, bo jesteśmy na takim etapie. Chodzi o to, by spowolnić ten przyrost, by system opieki zdrowotnej mógł poradzić sobie z napływem pacjentów - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl szef KPRM Michał Dworczyk.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w czwartek rano, że w Polsce stwierdzono już łącznie 47 przypadków zakażenia koronawirusem. - Kluczowe są działania, które zmierzają do tego, żeby przyrost zachorowań był jak najwolniejszy. Teraz ten przyrost będzie akurat gwałtowny, bo jesteśmy na takim etapie - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Jak dodał, "chodzi o to, by spowolnić ten przyrost, by system opieki zdrowotnej mógł poradzić sobie z napływem pacjentów".  Nie wykluczył, że może dojść do wprowadzenia kwarantanny terytorialnej, ale podkreślił jednocześnie, że "nie jest do tego blisko" i "nie ma w tej chwili potrzeby nikogo straszyć".

- Na pewno sklepy nie będą zamknięte, na pewno nie zabraknie w nich żywności. Łańcuch dostaw i produkcja nie są zagrożone. Rzeczywiście jest problem ze środkami ochrony medycznej, ale ten problem dotknął całą Europę. Staramy się z tym radzić, trwa produkcja, jutro pierwsze 200 tys. płynu do dezynfekcji wyjedzie z fabryki Orlenu. Jeśli chodzi o szycie ubrań ochronnych, to jest dłuższy i skomplikowany proces, z tym także staramy się radzić - uspokajał szef KPRM.

Więcej o:
Komentarze (108)
Dworczyk o koronawirusie: Przyrost zachorowań będzie gwałtowny. Chodzi o to, by go spowolnić
Zaloguj się
 • jerz1444

  Oceniono 48 razy 46

  Wyjątkowo słowny i rzetelny człowiek, Jak był w MONie to codziennie zapewniał o zakupie wielkiej ilości helikopterów. Do dziś nie ma ani jednego. Ale to dopiero 5 lat jest w rządzie. Jeszcze 3 i dalej nie będzie ani jednego, poza tymi czterema co kupili bez przetargu i bez uzbrojenia.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 42 razy 42

  Ministerstwo Informacji o wirusie. Teraz codziennie wyłazi przed kamery Szumowski i swoją smutna miną oznajmia o tym, że na pewno umrzemy. A styczeń i luty kompletnie przespali i nie zrobili NIC, gdy był czas na masowe zakupy masek, kombinezonów, środków dezynfekujących. A gdy wirus stanął u granic Polski, to najważniejszym problemem PiS było "dać 2 miliardy czy nie dać" oraz "kto będzie prezesem TVPiS".

 • arreis65

  Oceniono 37 razy 35

  michal dworczyk - kłamca, który przez kilkanaście lat składał fałszywe zeznania majątkowe
  - teraz prawdę wam powie :-))))

 • zwyklaosoba

  Oceniono 22 razy 22

  W Polsce do wczoraj zrobiono podobno 2500 testów. Na biednej Białorusi 14500. I tyle w tym temacie.

 • mtat

  Oceniono 20 razy 20

  Przyrost, bo zaczynamy w końcu robić więcej testów? Od miesiąca było mówione, że będą przypadki w Polsce, nie można było doposażyć szpitali, a nie teraz się dziwić, że nie ma gdzie kupić i jest drogo?

 • 6nine9

  Oceniono 20 razy 20

  Bez przesady, robicie tak mało testów, że oficjalny wzrost zachorowań nie może być szybki.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 19 razy 19

  Michale Dworczyku, nie mów, że mamy 1000 chorych, mów że mamy 37 999 000 zdrowych, wtedy to będzie zgodne z polityką informacyjną rządu.

 • albacor

  Oceniono 23 razy 19

  Ja zawsze patrze co on robi z oczami w trakcie wypowiedzi. Jeżeli niemal cały czas, albo na newralgicznej informacji jaką mówi gapi sie w blat stołu a nie w oczy reportera tzn, że kłamie. A tak jest bardzo często.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 18 razy 18

  Jak rzecznik rządu mówi, że będzie gorzej - to będzie.
  Jak mówi, że będzie lepiej - to mówi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX