Koronawirus. Andrzej Duda: Obawiam się, że będą zgony. Pytanie tylko, kiedy

- Apeluję do wszystkich moich rodaków, wobec których zastosowano domową kwarantannę, by traktować to poważnie. To jest kwestia państwa zdrowia, ale to jest kwestia zdrowia także innych osób - mówił w środę prezydent Andrzej Duda po naradzie w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim dotyczącej walki z koronawirusem. Prezydent przyznał, że może dojść do zgonów spowodowanych zakażeniem.

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w środę w naradzie dotyczącej walki z koronawirusem. Narada odbyła się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Prezydent odwiedził później punkt kontroli sanitarnej na granicy w podszczecińskim Kołbaskowie.

- Apeluję do wszystkich moich rodaków, wobec których zastosowano domową kwarantannę, by traktować to poważnie. To jest kwestia państwa zdrowia, ale to jest kwestia zdrowia także innych osób. Bardzo proszę, by pomagać tym osobom, by wspierać, tak żeby im było łatwiej to wytrzymać, żeby otrzymywały to, co jest im potrzebne - mówił Andrzej Duda na briefingu prasowym w Szczecinie.

- Mamy oczekiwania wobec osób, które są poddane kwarantannie, ale z drugiej strony zrozummy też ich, oni są w trudnej sytuacji i potrzebują naszej codziennej pomocy - dodał.

- To, że będą zgony spowodowane zakażeniem koronawirusem, obawiam się, że jest pewne. Pytanie tylko, kiedy. Mam nadzieję, że będzie tych przypadków jak najmniej - przyznał prezydent.

Zobacz wideo Szkoły zamknięte. Czy państwo pomoże rodzicom na umowach śmieciowych?

Koronawirus w Polsce i na świecie

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że koronawirus ma już charakter pandemii. WHO poinformowało, że dotarł on już do większości krajów na świecie i tym samym ma charakter globalny. Wcześniej koronawirus był określany jako epidemia, czyli zjawisko występujące na niektórych obszarach Ziemi.

Szef WHO ogłosił w Genewie, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba osób zakażonych poza Chinami wzrosła 13-krotnie. Wirus jest teraz obecny w co najmniej 114 krajach. Tedros Gabryesus wezwał władze poszczególnych krajów do pilnego działania w sprawie zatrzymania pandemii. Przestrzegł też przed paniką.

Na całym świecie stwierdzono ponad 125 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem. Choroba zabiła około 4,6 tys. osób. Najgorsza sytuacja jest teraz w Chinach, Włoszech, Iranie i Korei Południowej.

W Polsce stwierdzono dotychczas 31 przypadków.

Koronawirus. Czytaj także:

Po czym poznać, że masz koronawirusa? Ministerstwo zdrowia publikuje przydatną grafikę

Koronawirus. Rodzic musi zostać z dzieckiem w domu. Czy urlop to jedyne wyjście?

Jak niebezpieczny jest koronawirus? W 80 proc. przypadków choroba ma łagodny przebieg

Więcej o:
Komentarze (633)
Koronawirus. Andrzej Duda: Obawiam się, że będą zgony. Pytanie tylko, kiedy
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 60 razy 56

  Jeśli pan Duda Andrzej tak sobie przypadkiem mówi, że "będą zgony", to pewnie już są.
  A ten komunikat jest tylko przygotowaniem społeczeństwa na końcową informację.
  "Przechodzliśmy tak przypadkiem obok... Z tragarzami..."
  Pewne jest jedno: rząd się wyżywi i wyleczy!

  P.S. Ale za to jaki odlotowy outfit ma nasz nieoceniony pan Duda Andrzej na zdjęciu!!! Do pełniej stylizacji na Mussoliniego brak mu tylko czapeczki z kutasikiem.

 • ar.co

  Oceniono 57 razy 51

  No żeż się wróżka znalazła. A ta brunatna koszula to z jakiej okazji? Do kolegów z ONR się wybiera?

 • antoszek22

  Oceniono 60 razy 50

  Andrzej ty się naucz w końcu naucz przed drugą kadencją czytać ze zrozumieniem
  Bo znowu konusowirus będzie ci ciaptaku przynosił do podpisania sfałszowane uchwały i lewe ustawy ,
  Do śmierci nie wyjdziesz z więzienia jak podwoisz stawkę dotychczasowych przestępstw .

 • el.pistolero

  Oceniono 45 razy 41

  Po tym, jak Kaczyński wraz z Kurskim zrobili z ciebie głupka, straciłeś jakikolwiek posłuch wśród rodaków.

 • magda_breslau

  Oceniono 49 razy 39

  Zaraza sie setki tysiecy Polakow. Takie sa fakty. Nie musialo tak byc, ale przespano krytyczne tygodnie i nie zrobiono nic.

  12 procent bedzie wymagalo opieki medycznej. Kiedy pasna szpitale (za tydzien), prawie nikt tej opieki nie dostanie. Tak, Duda. Beda zgony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX