Gen. Jarosław Mika zakażony koronawirusem. "Nie miał kontaktu z najważniejszymi osobami w państwie"

Generał Jarosław Mika, u którego stwierdzono koronawirusa, czuje się dobrze. Osoby, które z nim podróżowały, zostały poddane kwarantannie. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych nie miał kontaktu z najważniejszymi osobami w państwie.

Do wtorkowego wieczorem w Polsce potwierdzono 22 przypadki zakażenia koronawirusem. Jedną z osób, u której testy dały wynik pozytywny, jest dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika. O tym, że zakaził się wirusem SARS-CoV-2, poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

"Po powrocie z wojskowej narady w Niemczech, u gen. Miki dowódcy generalnego, potwierdzono obecność koronawirusa. Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie. Dowódca czuje się dobrze. Procedury zadziałały, wprowadzono działania mające zminimalizować ryzyko" - czytamy na Twitterze MON

Gen. Jarosław Mika nie brał udziału w spotkaniach w ramach zespołów kryzysowych

O stanie generała Miki w "Faktach po Faktach" w TVN24 mówił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Potwierdził to, co podało Ministerstwo Obrony Narodowej - że wojskowy czuje się dobrze, a osoby, które z nim podróżowały, poddano kwarantannie. Dworczyk powiedział również, że z tego co wie, gen. Mika nie miał kontaktu z najważniejszymi osobami w państwie.

- Nie był na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego czy na innych spotkaniach w ramach zespołów kryzysowych - powiedział Michał Dworczyk.

Szef kancelarii premiera dodał, że "nie ma czegoś takiego jak specjalne testy" dla najważniejszych polskich polityków.

- Jeśli mówimy o najważniejszych w państwie, to mówimy o czterech osobach, które też posiadają status HEAD w przypadku podróży lotniczych. To jest pan prezydent, marszałek Sejmu, Senatu oraz prezes Rady Ministrów. Jeżeli chodzi o dłuższe podróże, tym osobom towarzyszą lekarze. Jest też opieka medyczna - powiedział Michał Dworczyk, informując jednocześnie, że w najbliższych dniach takie podróże nie są planowane.

Czytaj też:

Jak się chronić przed koronawirusem? Należy często myć ręce mydłem

Czy maska ochroni nas przed koronawirusem? Eksperci wyjaśniają

Więcej o:
Komentarze (81)
Gen. Jarosław Mika zakażony koronawirusem. "Nie miał kontaktu z najważniejszymi osobami w państwie"
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 12 razy 10

  No szkoda. Z Kaczyńskim i Dudą piątkę mógłby przybić.

  Suweren by wtedy zobaczył jakie e są standardy leczenia Kaczyńskiego, a jakie frajerów głosujących na PiS.

 • c.t.k

  Oceniono 11 razy 9

  Najważniejsza osoba w Państwie, jest tylko jedna!. Po stawie pływa......

 • feldkuratkatz

  Oceniono 17 razy 9

  Szkoda, bardzo szkoda....

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 8

  To jednak w czasach Układu Warszawskiego było bezpieczniej, bo takie narady kończyły się takimi popijawami, że nędzne wirusy zmykały jak niepyszne. :-) Był tylko JEDEN problem, bo trzeba było czekać aż wyjedzie Jaruzelski. Na szczęście, mimo że Jaruzel był abstynentem, w tym temacie był dla swoich oficerów nad wyraz wyrozumiały :-)

 • feldkuratkatz

  Oceniono 18 razy 8

  A może jeszcze da się coś zrobić, może jakś msza?

 • h_albicilla

  Oceniono 14 razy 8

  Nie miał kontaktu z naszym Najwyższym Przywódcą? To co to za generał? Szeregowy jakiś

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX