"Wiadomości" na pożegnanie wystawiły laurkę Kurskiemu. "TVP będzie kontynuowała obecną linię"

"Wiadomości" w materiale na temat zmian we władzach TVP skupiły się na wymienieniu wszystkich dotychczasowych osiągnięć Jacka Kurskiego. Na końcu pada konkluzja, że TVP "będzie kontynuowała dotychczasową linię rozwoju spółki".

Główne wydanie "Wiadomości" we wtorek prowadził Michał Adamczyk. Już w zapowiedzi materiału o zmianie na stanowisku szefa TVP było dużo słodzenia. - Maciej Łopiński nowym prezesem Telewizji Polskiej. Na stanowisku zastąpi Jacka Kurskiego, który kierował telewizją przez ponad cztery lata. W tym czasie na anteny Telewizji Polskiej największe wydarzenia sportowe, pojawiły się między innymi liczne produkcje, wzmacniające narodową tożsamość i rozrywka dla wszystkich grup wiekowych - powiedział Adamczyk.

"Wiadomości" o zmianie w kierownictwie TVP

Z materiału dowiedzieliśmy się chociażby, że "Telewizja Polska buduje dziś tożsamość narodową i wypełnia misję publiczną". Wymieniono szereg sukcesów TVP pod rządami Kurskiego, wspomniano o popularnych programach jak "Sanatorium miłości", czy filmach - "Wołyń", "Kamerdyner" i "Smoleńsk". Podkreślono, jakim sukcesem było wskrzeszenie Teatru Telewizji oraz programów rozrywkowych - na przykład "Koła fortuny". Autorka materiału nie omieszkała wspomnieć o biciu rekordów popularności przez "Sylwestra marzeń".

"TVP będzie kontynuowała linię rozwoju"

- To właśnie sukcesy Telewizji Polskiej z ostatnich czterech lat powodują, że rada nadzorcza spółki wysoko oceniła pracę Jacka Kurskiego - usłyszeliśmy. Następnie w materiale pojawiła się przekazana przez Macieja Łopińskiego informacja, że Kurski będzie doradcą zarządu TVP.

- Wygląda więc na to, że Telewizja Polska będzie kontynuowała dotychczasową linię rozwoju spółki - powiedziała na koniec dziennikarka.

Zobacz wideo Kurski odchodzi z TVP, media publiczne dostaną dwa miliardy.

Trwający kilka minut materiał, który przede wszystkim poświęcony był nie samym zmianom w TVP, a sukcesom jej ustępującego szefa, skomentował m.in. Michał Szczerba z PO. "Trochę wstyd, Andrzeju Dudo, że doprowadził Pan do odwołania Jacka Kurskiego, którego zasługi zostały dziś tak pięknie przedstawione w kilkuminutowym materiale 'Wiadomości'. Jak zapewniła redakcja, jako nowy doradca zarządu TVP, zapewni kontynuację dotychczasowej linii telewizji!" - napisał poseł. 

"'Wiadomości' rozbiły bank. Jeszcze więcej miodu. Najwidoczniej materiał o osiągnięciach byłego prezesa TVP powstał pod kierunkiem nowego doradcy TVP" - skomentowała Elżbieta Rutkowska, dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej".

"W 'Wiadomościach' chyba z pięć minut peanu dla Kurskiego, zakończonego informacją, że zostaje doradcą zarządu. Aż przykro myśleć, do jakiego stopnia to jest robienie z prezydenta... Nie powiem kogo, z szacunku dla urzędu i państwa" - skomentował materiał Łukasz Warzecha. 

Na jego wpis odpowiedziała Kataryna, która zwróciła uwagę, że materiał wyemitowano tuż przed orędziem prezydenta Andrzeja Dudy ws. koronawirusa. "Minutę przed orędziem. To brutalniejsze niż „Ucho prezesa" - napisała.

Więcej o: