Koronawirus. Olejnik dopytuje marszałka Senatu o wyjazd do Włoch. Grodzki: Chce mnie pani ukrzyżować?

Tomasz Grodzki w "Kropce nad i" rozmawiał z Moniką Olejnik na temat koronawirusa. Marszałek Senatu tłumaczył się m.in. ze swojego urlopu we Włoszech. Dopytywany przez prowadzącą, rzucił: "Chce mnie pani ukrzyżować, że zrobiłem sobie test?". Grodzki bronił się, atakując innych polityków oraz dotychczasową taktykę walki z koronawirusem.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki był gościem Moniki Olejnik we wtorkowej "Kropce nad i". Tematem rozmowy był koronawirus oraz strategia polskiego rządu w walce z epidemią. Większą część rozmowy pochłonęło tłumaczenie Grodzkiego na temat jego urlopu we Włoszech, gdzie spędził sześć dni. Tłumaczył się, że przede wyjazdem sprawdził skupiska zakażeń i w miejscu, w którym przebywał, nie było żadnych przypadków koronawirusa. Jeden pojawił się dopiero po przerwaniu urlopu, ale nie bliżej niż 30 km od miejsca pobytu marszałka. 

Do Polski Grodzki wrócił na piątkowe posiedzenie Senatu samolotem, bo, jak powiedział, było szybciej.

Olejnik: Wracał pan samolotem z różnymi ludźmi. Grodzki: Dlatego, żeby się spieszyć, żeby zdążyć na posiedzenie Senatu.

Grodzki do Olejnik: Chce mnie pani ukrzyżować?

Po powrocie udał się na izbę przyjęć do szpitala zakaźnego w Warszawie wykonać test, częściowo łamiąc kolejne zalecenia rządowe dotyczące przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Dopytywany przez Olejnik, rzucił w pewnym momencie: - Chce mnie pani ukrzyżować, że zrobiłem sobie test?

Na pytanie, czy na urlopie był sam czy z rodziną, odrzekł, że owszem, by po chwili przyznać, że byli z nim także oficerowie SOP. Marszałek niestety nie wiedział, czy udali się oni na testy, a jedynie, ze decyzja swojego dowództwa zostali skierowani na dwa tygodnie zwolnienia z obowiązków. Dziennikarka nie rezygnowała. Padły kolejne pytania o powody nieprzestrzegania zaleceń rządu, ale Grodzki udzielał wymijających odpowiedzi. 

W trakcie jak ja przyleciałem z Monachium, dwoje naszych senatorów przyleciało z Paryża, gdzie byli obsługiwani przez kelnerów w Assemblee Nationale, którzy okazali się zarażeni. Pies z kulawą nogą się tym nie zainteresował. To ja im poleciłem udać się na kwarantannę.

- mówił marszałek Senatu.

Grodzki zrzucał winę na błędny system oraz kierował uwagę na innych polityków. Spytany o to, dlaczego nie udał się na kwarantannę a do szpitala, odpowiadał pytaniem, czemu tego samego nie zrobił minister Szumowski. Ponadto przyznał, że po powrocie, zanim udał się na testy, opiekował się żoną chorą na grypę.

Grodzki o wybuchu epidemii we Włoszech: Tam jest małe Wuhan   

W programie marszałek Senatu wysnuł własną teorię na temat epidemii koronawirusa we Włoszech. - Wokół Mediolanu jest małe Wuhan. Populacja chińska, która tam mieszka, pochodzi z miasta Wuhan. Pojechali na chiński nowy rok i masowo wrócili przywożąc koronawirusa, a w drugiej fali przyjechały ich rodziny, które uciekały z zamykanego Wuhan i to spowodowało całą sytuację. Spora część tych Chińczyków pracowała w domach starców i oni pozarażali tych starych ludzi, którzy z natury są bardziej narażeni na śmiertelne powikłania niż młodzi - powiedział Grodzki.

Zobacz wideo Czy działania władzy w sprawie koronawirusa są wystarczające?
Więcej o:
Komentarze (730)
Koronawirus. Olejnik dopytuje marszałka Senatu o wyjazd do Włoch. Grodzki: Chce mnie Pani ukrzyżować?
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 137 razy 53

  Pomijając aspekt narażenia kogokolwiek na zarażenie (być może ryzyko faktycznie nie było wcale duże) - to co zrobił Pan Marszałek było wysoce niepedagogiczne. I słusznie red Monika go za to grilowała. Takie stanowisko to nie tylko sława bojownika o sądy i konstytucję, ale również odpowiedzialność.

 • ssierota

  Oceniono 148 razy 38

  Kompletna kopromitacja:
  * jedzie (samolotem?) do kraju w ktorym jest najgestsza liczba chorych na mieszkanca (no moze po Iranie i San Marino) pewnie ladujac w Mediolanie,
  * na urlop!, a nie oficjalnie,
  * wraca i idzie do normalnej przychodni (powinien do odpowiedniej placowki),
  * opiekuje sie chora zona (zostawil chora kiedy jechal na urlop?) - ktora jest z definicji w grupie ryzyka
  * bierze ze soba borowcow,
  * jest lekarzem...
  Ja PRD!
  Gdyby 1/5 tych akcji zrobila marszalek Sejmu to by ja rozjechali od Onetu przez TVN24 po Newsweeka...

 • iremus

  Oceniono 138 razy 34

  Przepraszam czy zdrowy człowiek na umyśle pakuje się do krainy, gdzie od 2 miesięcy zwalczają epidemię ? I to lekarz z tytułami naukowymi? Ciekawe z iloma osobami zetknął się zanim zrobił badanie ?
  Infantylność niektórych biurw jest porażająca !!!

 • snooka

  Oceniono 70 razy 32

  Jarek po obejrzeniu zawodów w rodeo i nakarmieniu kota, tuż przed snem odmawia modlitwę dziękczynną:
  "Dzięki Ci Panie Boże za tak głupią opozycję, ale tym razem przesadziłeś!"

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 108 razy 30

  Bezczelny typ. Jeździ w ognisko zarazy i ma pretensje, że ludzie mu wypominają nieodpowiedzialne zachowanie. Rysiek Petru miał swoją Maderę, a Grodzki - Włochy.

 • dar10ko

  Oceniono 75 razy 29

  Grodzki wypadł fatalnie. Zamiast przyznać się do błędu, wskazywał winnych - a to innych polityków, a to Chińczyków z Włoch, zero refleksji wobec własnego, egoistycznego postępku. Przykre, bardzo przykre, że lekarz i marszałek nie potrafi przeprosić.

 • lilka36

  Oceniono 82 razy 26

  Bardzo mi przykro sie zrobiło, że czlowiek, Polak, jeden z pierwszych Polakow łamie wszystkie zasady które zostały ustalone. Zrobiuł dokładnie przeciwnie do wszystkjiego co jest na ulotkach, w necie i telewizji. Pojechał tam gdzie nie trzeba, nie chciał wypełnic karty lokalizacyjnej, nie zrobił kwarantanny, poszedła sam na izbe przyjeć i po znajomosci wykonał test (ten kto go wykonał powinien zostac aresztowany). Popierałem go ale w sytuacji kryzysowej jest do niczego. Typowy dzban - jam sam sobie panem, niech spłonie Rzeczypospolita. Wstyd mi za Pana.

 • clamcay

  Oceniono 88 razy 24

  Jako człowiek odpowiedzialny zmienił doktrynę i poszedł na izbę przyjęć :)

  Dacie wiarę?
  Profesor medycyny!

  Trzecia Osoba W Państwie dała dzisiaj taki popis u Olejnik, że chyba jedyną rozsądną decyzją byłaby natychmiastowa dymisja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX