Andrzej Duda w orędziu: "Naszą bronią jest wiedza, rozsądek i higiena". Podziękował też opozycji

Andrzej Duda wygłosił orędzie, dotyczące koronawirusa. - Pamiętajmy, nauczeni doświadczeniem innych krajów, że sprawa jest poważna i nie wolno jej lekceważyć - powiedział. - Koronawirus to nie tylko sprawa rządu, to sprawa nas wszystkich - powiedział. Prezydent podziękował też opozycji.

Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie, dotyczące epidemii koronawirusa. - Od kilku miesięcy na całym świecie rozprzestrzenia się koronawirus, zachorowało już ponad 100 tys. ludzi, odnotowano tysiące zgonów, sytuacja jest poważna - powiedział Andrzej Duda. Prezydent zwrócił uwagę na poważną sytuację we Włoszech, ale też we Francji, Hiszpanii i Niemczech.

 

Wirus w ostatnich dniach dotarł także do Polski. Spodziewaliśmy się tego. Wiemy, że liczba osób zarażonych będzie w najbliższych dniach rosnąć. Zapewniam, że władze Rzeczypospolitej wcześniej podjęły odpowiednie kroki, by się do tego wyzwania przygotować - powiedział prezydent. 

Koronawirus. Specjalne orędzie Andrzeja Dudy poświęcone epidemii

Jak powiedział, polskie władze podejmują "konieczne, zdecydowane działania, które mają jak najskuteczniej chronić Polaków." Dodał, że powzięte zostaną kolejne kroki. - Apelując o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku, pamiętajmy równocześnie, nauczeni doświadczeniem innych krajów, że sprawa jest poważna. Nie wolno jej lekceważyć - powiedział w orędziu prezydent. - Koronawirus to nie tylko sprawa rządu. To sprawa nas wszystkich. To dziś sprawa każdego Polaka. Oczywiście, to na nas rządzących spoczywa największa odpowiedzialność. Mam tego pełną świadomość i nie uchylam się od niej - podkreślił. 

Zobacz wideo Rząd podczas specjalnej konferencji zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych

Prezydent podziękował wszystkim uczestnikom wtorkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. - Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział, za konstruktywny dialog. Dziękuję opozycji za odpowiedzialną postawę - powiedział.

"W trudnych chwilach potrafimy się jednoczyć"

Duda podkreślił, że nie możemy ulec panice, ale także nie możemy narażać naszych współobywateli na ewentualne niebezpieczeństwo". - Dlatego, jako prezydent zwracam się do wszystkich moich rodaków, wszystkich obywateli, abyśmy w obliczu zagrożenia koronawirusem pamiętali, że tylko wspólnym działaniem możemy skutecznie go zwalczyć. Naszą bronią jest wiedza, rozsądek i higiena - powiedział. - Ale otoczmy szczególną opieką osoby starsze. Pamiętajmy o naszych dziadkach, rodzicach, a także o osobach samotnych, naszych sąsiadach, znajomych. Zaoferujmy im wszelką niezbędną pomoc, ale też nie narażajmy ich na ryzyko - zaapelował.

Duda stwierdził, że "zawsze w trudnych chwilach potrafimy się jednoczyć i wzajemnie sobie pomagać". - Pokazaliśmy to wielokrotnie. Wiem, że jako Polacy, doskonale zdamy egzamin z odpowiedzialności i solidarności - powiedział na koniec.

Więcej o:
Komentarze (232)
Andrzej Duda w orędziu: "Naszą bronią jest wiedza, rozsądek i higiena". Podziękował też opozycji
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 56 razy 50

  >>> Naszą bronią jest wiedza, rozsądek i higiena <<<

  Tą waszą "wiedzę" i "rozsądek" widać po spektakularnym lądowaniu w Smoleńsku i po cotygodniowych kraksach luksusowych limuzyn, które fundujecie sobie skurczysyny za nasze pieniądze.

 • obeznany

  Oceniono 46 razy 36

  >>> Wiem, że jako Polacy, doskonale zdamy egzamin z odpowiedzialności i solidarności <<<

  My zdamy. Ty już go wielokrotnie oblałeś.

 • owca888

  Oceniono 34 razy 32

  Takiego PUSTOSŁOWIA dawno nie słyszałam.
  Ty Dudo, minąłeś się z powołaniem. Powinienesbył zostać księdzem. Oczywiście na zapadłej wsi, dla niewymagających intelektualnie.

 • cmochall

  Oceniono 32 razy 28

  Mimo wszystko Pan Prezydent ceni wyzej propagandowa telewizje niz zdrowie Rodakow. Fakty mowia same za siebie.

 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 28

  Odwołane zabiegi w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. "Brakuje masek i fartuchów"

 • jxl82

  Oceniono 32 razy 28

  Kuźwa a jeszcze koło 14 wszystko było ok? Coś przegapiłem przez 6 godzin?

 • Jan Winnicki

  Oceniono 24 razy 24

  Z przemówienia wynikało, że jak wyborcy wybiorą dupę na kolejne pięć lat, to on sam zatrzyma koronkowego wirusa. Taki z tego kaczego czopka kozak.

 • arreis65

  Oceniono 25 razy 23

  "durnia mamy za prezydenta"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX