Turczynowicz-Kieryłło przemówiła: Życzę zdrowia Grodzkiemu i tym, którzy się z nim stykali

- Jesteśmy wzburzeni taką sytuacją. Wobec tak poważnego zagrożenia nie ma równych i równiejszych. Z całego serca życzę marszałkowi Grodzkiemu zdrowia. I również państwu, którzy się z nim stykali - powiedziała na antenie TVP Info Jolanta Turyczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii Andrzeja Dudy. W poniedziałek marszałek Senatu Tomasz Grodzki potwierdził na Twitterze, że nie jest zakażony koronawirusem.

Od kilku dni spekulowano na temat wyjazdów Tomasza Grodzkiego do Japonii i Włoch. W lutym marszałek Senatu był z delegacją w Japonii, gdzie odnotowano przypadki koronawirusa. Później, w ramach urlopu, odwiedził także Włochy. W Europie nie ma większego ogniska koronawirusa niż to na Półwyspie Apenińskim.

Zobacz wideo Minister zdrowia odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa

Po powrocie z zagranicy marszałek Senatu pojawił się w gmachu parlamentu, gdzie spotykał się z innymi politykami oraz dziennikarzami. Zwróciło to uwagę m.in. Adama Bielana, rzecznika sztabu Andrzeja Dudy. W odpowiedzi na sugestię, jakoby mógł się zakazić patogenem, Grodzki opublikował w poniedziałek wieczorem wyniki testu na obecność koronawirusa, które okazały się negatywne. "W poczuciu odpowiedzialności poddałem się badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 i upubliczniam jego wynik. Wzywam Adama Bielana, by nie siał paniki i nie odwracał uwagi od problemów własnego obozu politycznego w kampanii prezydenckiej" - napisał na Twitterze Grodzki.

Jolanta Turycznowicz-Kieryłło: Życzę zdrowia Grodzkiemu i tym, którzy się z nim stykali

O komentarz w sprawie zamieszenia z marszałkiem Senatu poproszono szefową kampanii Andrzeja Dudy, Jolantę Turyczynowicz-Kieryłło. 

Jesteśmy wzburzeni taką sytuacją. Wobec tak poważnego zagrożenia nie ma równych i równiejszych. To przede wszystkim politycy powinni dać przykład właściwego zachowania. Nie może być wyjątków, kiedy chodzi o zdrowie

- stwierdziła Turyczynowicz-Kieryłło w programie "O tym się mówi" na antenie TVP Info. - Takie zachowanie, kiedy ktoś unika, kimkolwiek by był, nawet trzecią osobą w państwie, zastosowania się do reguł bezpieczeństwa, reguł sanitarnych, które są oczywiste w obliczu epidemii takiej jak teraz, jest skrajną nieodpowiedzialnością [...]. To oczywiste, że w tej trudnej sytuacji trzeba być odpowiedzialnym i tej odpowiedzialności wymaga się od osób, które piastują najważniejsze funkcje w państwie. Nie ma tu wyjątków dla nikogo - mówiła Turczynowicz-Kieryłło.

Na koniec szefowa kampanii Dudy życzyła zdrowia nie tylko marszałkowi Grodzkiemu, lecz także dziennikarzom relacjonującym obrady Sejmu i Senatu. - Życzę zdrowia Grodzkiemu. Z całego serca. I również państwu, którzy się z nim stykali - zakończyła członkini sztabu prezydenta Dudy. 

Więcej o: