Turczynowicz-Kieryłło przemówiła: Życzę zdrowia Grodzkiemu i tym, którzy się z nim stykali

- Jesteśmy wzburzeni taką sytuacją. Wobec tak poważnego zagrożenia nie ma równych i równiejszych. Z całego serca życzę marszałkowi Grodzkiemu zdrowia. I również państwu, którzy się z nim stykali - powiedziała na antenie TVP Info Jolanta Turyczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii Andrzeja Dudy. W poniedziałek marszałek Senatu Tomasz Grodzki potwierdził na Twitterze, że nie jest zakażony koronawirusem.

Od kilku dni spekulowano na temat wyjazdów Tomasza Grodzkiego do Japonii i Włoch. W lutym marszałek Senatu był z delegacją w Japonii, gdzie odnotowano przypadki koronawirusa. Później, w ramach urlopu, odwiedził także Włochy. W Europie nie ma większego ogniska koronawirusa niż to na Półwyspie Apenińskim.

Zobacz wideo Minister zdrowia odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa

Po powrocie z zagranicy marszałek Senatu pojawił się w gmachu parlamentu, gdzie spotykał się z innymi politykami oraz dziennikarzami. Zwróciło to uwagę m.in. Adama Bielana, rzecznika sztabu Andrzeja Dudy. W odpowiedzi na sugestię, jakoby mógł się zakazić patogenem, Grodzki opublikował w poniedziałek wieczorem wyniki testu na obecność koronawirusa, które okazały się negatywne. "W poczuciu odpowiedzialności poddałem się badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 i upubliczniam jego wynik. Wzywam Adama Bielana, by nie siał paniki i nie odwracał uwagi od problemów własnego obozu politycznego w kampanii prezydenckiej" - napisał na Twitterze Grodzki.

Jolanta Turycznowicz-Kieryłło: Życzę zdrowia Grodzkiemu i tym, którzy się z nim stykali

O komentarz w sprawie zamieszenia z marszałkiem Senatu poproszono szefową kampanii Andrzeja Dudy, Jolantę Turyczynowicz-Kieryłło. 

Jesteśmy wzburzeni taką sytuacją. Wobec tak poważnego zagrożenia nie ma równych i równiejszych. To przede wszystkim politycy powinni dać przykład właściwego zachowania. Nie może być wyjątków, kiedy chodzi o zdrowie

- stwierdziła Turyczynowicz-Kieryłło w programie "O tym się mówi" na antenie TVP Info. - Takie zachowanie, kiedy ktoś unika, kimkolwiek by był, nawet trzecią osobą w państwie, zastosowania się do reguł bezpieczeństwa, reguł sanitarnych, które są oczywiste w obliczu epidemii takiej jak teraz, jest skrajną nieodpowiedzialnością [...]. To oczywiste, że w tej trudnej sytuacji trzeba być odpowiedzialnym i tej odpowiedzialności wymaga się od osób, które piastują najważniejsze funkcje w państwie. Nie ma tu wyjątków dla nikogo - mówiła Turczynowicz-Kieryłło.

Na koniec szefowa kampanii Dudy życzyła zdrowia nie tylko marszałkowi Grodzkiemu, lecz także dziennikarzom relacjonującym obrady Sejmu i Senatu. - Życzę zdrowia Grodzkiemu. Z całego serca. I również państwu, którzy się z nim stykali - zakończyła członkini sztabu prezydenta Dudy. 

Więcej o:
Komentarze (363)
Turczynowicz-Kieryłło przemówiła do długim milczeniu: Życzę zdrowia Grodzkiemu i tym, którzy się z nim stykali
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 140 razy 130

  Pani mecenas niech pokaże świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie!

 • catch36

  Oceniono 83 razy 75

  Czy ona może pokazać zaświadczenie że nie jest chora na wściekliźnę?

 • krynolinka

  Oceniono 87 razy 73

  A tymczasem w rządowej telewizji naczelny wirusolog kraju profesor Jarosław Jakimowicz walczy dzielnie z włoskim coronavirusem.
  Znaczy się hejtuje Grodzkiego. W ramach świeżej dwumiliardowej transzy!

 • pan.szklanka

  Oceniono 65 razy 61

  To może w ramach ryzykownych wyjazdów Kuchcińskiemu zrobić test na HIV?

 • fakiba

  Oceniono 57 razy 51

  Łaskawca , a Bielana już wysłała na badania i wszystkich którzy się z nim stykali ?

 • fakiba

  Oceniono 46 razy 44

  Cały pis należy przebadać na obecność wirusa TEŻ , i to natychmiast .

 • stef0909

  Oceniono 43 razy 37

  Paniusiu wal się....tak po chrześcijańsku dalej gryziesz .....

 • tempa-dzida2

  Oceniono 41 razy 37

  "... Nie może być wyjątków, kiedy chodzi o zdrowie".
  Jednym słowem,
  jak gryźć, to tylko po szczepieniach. Na wściekliznę.
  Żeby nie zarażać. Tą wścieklizną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX