Bielan "cieszy si" z dobrych wynikw Grodzkiego i komentuje: Nieodpowiedzialne zachowanie

"Ciesz si, e Paskie skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie nie zakoczyo si infekcj" - napisa na Twitterze europose PiS Adam Bielan, odnoszc si do wpisu marszaka Tomasza Grodzkiego. Grodzki opublikowa wyniki bada, ktre wskazuj, i nie zakazi si koronawirusem w trakcie zagranicznych podry.

W lutym marszałek Senatu Tomasz Grodzki był z delegacją w Japonii, gdzie odnotowano przypadki koronawirusa. Później, w ramach urlopu, odwiedził Włochy.

Podróże marszałka Senatu zwróciły uwagę europosła PiS Adama Bielana - sprawującego obecnie funkcję rzecznika sztabu prezydenta Andrzeja Dudy. - Docierają do nas informacje, że w ostatnim tygodniu marszałek przebywał we Włoszech. Nie odpowiada na pytania, czy rzeczywiście tam był i czy zaryzykował zdrowiem nie tylko swoim, ale i SOP [Służba Ochrony Państwa - red.], a także wszystkich przebywających w Senacie - mówił Bielan w poniedziałek.

W odpowiedzi Tomasz Grodzki opublikował wyniki badań, z których wynika, że nie jest zakażony.

"Wzywam Adama Bielana, by nie siał paniki i nie odwracał uwagi od problemów własnego obozu politycznego w kampanii prezydenckiej" - skomentował marszałek Senatu.

Zobacz wideo Minister zdrowia odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa

Adam Bielan reaguje na wpis Tomasza Grodzkiego

Europoseł PiS w odpowiedzi napisał, że "cieszy się", iż "skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie" marszałka Senatu nie zakończyło się infekcją.

"Mam nadzieję, że dotyczy to również oficerów SOP, którzy towarzyszyli Panu w prywatnym wyjeździe do Włoch. PS. Uwagi o sianiu paniki proszę przekazać pani Małgorzacie Kidawie-Błońskiej" - dodał.

Koronawirus w Polsce

Do tej pory w Polsce potwierdzono 17 przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo zdrowia informowało w poniedziałek, że 467 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Ponad tysiąc osób objęto kwarantann, a ponad siedem tysięcy jest pod nadzorem epidemiologicznym.