Wkrótce raport dot. katastrofy smoleńskiej. Macierewicz: Dowody na fałszowanie dokumentacji

Marszałek senior Antoni Macierewicz zapowiedział, że wkrótce zostanie opublikowany raport na temat katastrofy smoleńskiej. Mają się w nim znaleźć między innymi analizy i dowody na fałszowanie dokumentacji związanej z tym wydarzeniem.

W rozmowie z Polskim Radiem 24 Antoni Macierewicz zapowiedział, że raport w sprawie katastrofy smoleńskiej zostanie wkrótce opublikowany. Zaznaczył, że znajdą się w nim także informacje dotyczące udziału władz w ukrywaniu prawdy.

Wszystkie elementy tego raportu są ważne. Zarówno te, które dotyczą sposobu realizowania remontu, jak i te, które dotyczą technicznych aspektów tej tragedii, jak i te, które dotyczą fałszowania dokumentacji i niszczenia dowodów, i przede wszystkim aprobaty przez administrację pana Donalda Tuska tego kłamstwa smoleńskiego

- mówił Antoni Macierewicz.

"Oni cynicznie działali po to, aby sfałszować przebieg wydarzeń"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości dodał, że komisja Millera z premedytacją zignorowała część dowodów dotyczących katastrofy smoleńskiej.

Jeżeli urzędnicy państwowi, a przecież takimi byli członkowie komisji pana Millera, obradują jak lepiej napisać, żeby nie było słowa eksplozja, to mamy do czynienia z najbardziej straszliwym przestępstwem. Oni cynicznie działali po to, aby sfałszować przebieg wydarzeń

- mówił Antoni Macierewicz.

Za miesiąc, dziesiątego kwietnia, przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Według informacji Onetu, w obchodach 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz 80. rocznicy zbrodni katyńskiej mają wziąć udział premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wciąż nie wiadomo natomiast, czy w Smoleńsku pojawi się prezydent Andrzej Duda (więcej na ten temat: Onet: Morawiecki i Kaczyński polecą na obchody 10 kwietnia. W Smoleńsku chce być też prezydent).

Zobacz wideo Czy prezydent poleci do Smoleńska 10 kwietnia? Wyjaśnia Radosław Fogiel
Więcej o: