Jacek Kurski odwoływany już po raz drugi. W 2016 r. usunięto go z funkcji na kilka godzin

Pięciu członków Rady Mediów Narodowych zagłosowało korespondencyjnie za odwołaniem prezesa TVP Jacka Kurskiego - wynika z nieoficjalnych doniesień. RMN już raz odwołała prezesa Telewizji Polskiej. Stało się to w 2016 r., jednak po kilku godzinach Jacek Kurski został przywrócony na stanowisko.

W piątek późnym wieczorem ostatnia, piąta osoba zasiadająca w Radzie Mediów Narodowych oddała głos "za" odwołaniem Jacka Kurskiego ze stanowiska szefa Telewizji Publicznej - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Z wcześniejszych informacji przekazanych przez przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego wynikało, że za dymisją Kurskiego opowiedziało się czterech z pięciu członków Rady Mediów Narodowych. Czekano na jeden głos. Członkowie RMN mieli czas na głosowanie do poniedziałku.

Według nieoficjalnych doniesień, prezydent Andrzej Duda uzależniał podpisanie ustawy ws. przekazania 2 mld zł na media publiczne od usunięcia prezesa TVP Jacka Kurskiego ze stanowiska. Przewodniczący Krzysztof Czabański stwierdził podczas piątkowej konferencji prasowej, że głosowanie nad odwołaniem Kurskiego ma związek z jego "wystąpieniem". Prezes TVP w skierowanym wcześniej do prezydenta liście "oddał się do dyspozycji" Andrzeja Dudy.

Zobacz wideo Andrzej Duda o podpisaniu ustawy ws. przekazania 2 mld zł na media publiczne

Odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego

Jacek Kurski został powołany na funkcję prezesa TVP w styczniu 2016 r. Kilka miesięcy później - w sierpniu - Rada Mediów Narodowych postanowiła Kurskiego odwołać. Za odwołaniem prezesa TVP zagłosowali Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka, Juliusz Braun i przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.

Po kilku godzinach wycofano się jednak z tej decyzji. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że u Krzysztofa Czabańskiego i Joanny Lichockiej miał interweniować prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Ostatecznie uznano, że Jacek Kurski pozostanie na stanowisku do października, czyli do momentu wyboru nowego prezesa. W październiku Rada Mediów Narodowych uznała, że Kurski powinien nadal kierować Telewizją Polską.

Więcej o:
Komentarze (246)
Jacek Kurski odwoływany już po raz drugi. W 2016 r. usunięto go z funkcji na kilka godzin
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 61 razy 55

  Zaraz się okaże, że Jacek zostaje na stanowisku i Adrian po raz kolejny dał się wydymać.

 • chi-neng

  Oceniono 36 razy 32

  Rada Mediów Narodowych liczy pięciu członków:

  • Krzysztofa Czabańskiego - były poseł PiS
  • Juliusza Brauna - do RMN rekomendowała go PO
  • Elżbietę Kruk - europosłanka PiS
  • JOANNĘ LICHOCKĄ - POSŁANKA PIS
  • Grzegorza Podżornego - z rekomendacji Kukiz'15

  Prezesem jest ten, który dzierży cały rząd i prezydenturę, TK, TS, SN, media, PKW, Sejm, prawie
  cały Senat, prawie całą Polskę = ZWYKŁY POSEŁ, wywodzący się z sitwy Kaczyńskich.

 • kataryniarski

  Oceniono 37 razy 29

  Cytują klasyk Siekiery:

  "Będzie wojna, będzie wojna,
  Idzie krwawa rzeź"

  Czad!

  Oby się powyrzynali nawzajem.

 • niktwazny126

  Oceniono 31 razy 27

  Nie ukrzywdzą. To ukartowana zagrywka przedwyborcza, próbują udowodnić, że Duda ma coś do powiedzenia. Kurski dostanie sowitą odprawę, stanowisko odpowiednie do jego potrzeb w spółce skarbu państwa, a jak przyjdzie pora- powróci w chwale.

 • belferka131313

  Oceniono 21 razy 21

  Przecież Jarosławowi zależy,żeby duduś przegrał . Idzie kryzys gospodarczy , a do tego zadłużyli kraj na ponad bilion PLN. Jak prezydentem zostanie ktoś z opozycji, to będzie można na niego zwalić , że jest źle , bo on utrudnia a PiS jest dobrutki. +/- 80 % społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego, że rząd czyli "władza" nie ma własnych pieniędzy. Dysponuje pieniędzmi podatników i pożyczkami. I dzieli według własnego widzimisię. Najczęściej daje po trochu tym , których najwięcej, aby na nią głosowali . Cyniczne ale prawdziwe

 • zgredzik01

  Oceniono 22 razy 20

  Prezydent Duda niczym Herodiada - zatańczył przed Prezesem swój taniec, a w nagrodę poprosił głowę Jacka Kurskiego.

 • freewma

  Oceniono 21 razy 19

  Prymitywna Lichocka pokazująca chorym środkowy palec jako członek rady "etyki" nadzorującej propagandę na poziomie Goebbelsa.

 • idziezimaodmorza

  Oceniono 22 razy 18

  Podobno Lichocka zrezygnowała z członkostwa w Radzie Mediów Narodowych.
  Pogłoski, że zajmie miejsce Kurskiego Jacka jet jak najbardziej realne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX