Andrzej Duda uzgadniał decyzję ws. TVP z Jarosławem Kaczyńskim? "Podejmuje decyzje suwerennie"

- Prezydent w sprawie TVP nie rozumuje w kategoriach uzysku politycznego, rozumuje w kategoriach interesu publicznego - powiedział w RMF FM prezydencki minister, Paweł Mucha. Zaprzeczył też, jakoby Andrzej Duda miał uzgadniać swoją decyzję z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Prezydent podejmuje decyzje suwerennie - zaznaczył.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha odniósł się do tzw. ustawy abonamentowej, która w piątek późnym wieczorem została podpisana przez Andrzeja Dudę. Decyzję prezydenta poprzedzały wielogodzinne spekulacje i zamieszanie wokół sytuacji Jacka Kurskiego, którego odwołania miał się domagać Duda w zamian za brak weta. Ostatecznie Rada Mediów Narodowych rozpoczęła procedurę odwoływania szefa TVP, a prezydent podpisał ustawę, na mocy której 2 miliardy złotych trafią do Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. 

Zobacz wideo

Duda uzgadniał decyzję z Kaczyńskim? "Podejmuje decyzje suwerennie"

Paweł Mucha w RMF FM został zapytany, czy Andrzej Duda uzgadniał decyzję o podpisaniu tzw. ustawy abonamentowej z Jarosławem Kaczyńskim. - Prezydent podejmuje decyzje suwerennie, prezydent podejmuje decyzje na gruncie Konstytucji RP - powiedział. Na pytanie, o czym w takim razie rozmawiał Andrzej Duda podczas niespodziewanego, wtorkowego spotkania z prezesem PiS, Mucha odpowiedział: - Ja nie uczestniczyłem w tej rozmowie, więc nie mam wiedzy szczegółowej na temat tego spotkania.

Natomiast jak można było wczoraj zauważyć, o swoim rozstrzygnięciu poinformował większość parlamentarną, poinformował pana premiera. Była wspólna konferencja prasowa i pan prezydent bardzo wyraźnie mówił o funduszu medycznym, podziale środków

- dodał, podkreślając, że prezydent "w sprawie TVP nie rozumuje w kategoriach uzysku politycznego, rozumuje w kategoriach interesu publicznego".

Mucha zaznaczył, że - wbrew temu, co sugerowała opozycja - "nie było wyboru między telewizją publiczną a onkologią". - Środki na onkologię w ujęciu całej kadencji Zjednoczonej Prawicy znacząco wzrosły - powiedział.

Mucha przedstawił też wizję Telewizji Publicznej, której - jak wskazał - chciałby Andrzej Duda.

Telewizja publiczna nie powinna budzić skrajnych, negatywnych emocji, nie powinna być medium, które buduje oceny i emocje bardzo wysokie. Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej Polaków, oglądając telewizję publiczną, miało przekonanie, że antena publiczna realizuje misję społeczną

- powiedział.

Dodał też, że obecnie nie ma "żadnych podstaw prawnych ani okoliczności faktycznych, żeby była konieczność przesunięcia wyborów prezydenckich". Taki scenariusz sugerował w piątek rano Władysław Kosiniak-Kamysz.

Więcej o:
Komentarze (404)
Andrzej Duda uzgadniał decyzję ws. TVP z Jarosławem Kaczyńskim? "Podejmuje decyzje suwerennie"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 103 razy 91

  Budyń jest tak samo "suwerenny" jak jego baba - co się przez 5 lat słowem w ŻADNEJ ważnej dla kobiet sprawie nie odezwała.

  Parka dwóch posłusznych kukieł - starannie wyselekcjonowana.

 • Jan Winnicki

  Oceniono 85 razy 73

  Ten kaczy czopek, z miną wioskowego głupka, jest pozbawioną jakiegokolwiek honoru marionetką, więc opowieści o jego samodzielności można włożyć między bajki.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 68 razy 56

  już po tobie, pisi czopku... a w perspektywie czeka wiezienie za łamanie konstytucji RP

 • owca888

  Oceniono 56 razy 52

  To się nazywa zaklinanie rzeczywistości, pajacu z pałacu.

  WyPAD 2020

 • jael53

  Oceniono 50 razy 44

  "Suwerennie"... to już naprawdę dawno przestało być śmieszne, a stało się żałosne.

 • magda_breslau

  Oceniono 50 razy 40

  40 milionow na pandemie chinskiej gruzlicy. 2 miliardy na propagande Partii.

  “W interesie dobra publicznego”.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 43 razy 33

  Kaczyński wybrał tę miernotę tylko dlatego, żeby mieć pełną kontrolę nad jego poczynaniami. Kto tego nie widzi jest pustym kretynem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX