Czabański ogłosił głosowanie ws. dymisji Jacka Kurskiego. WP: Już trzy osoby są "za"

Krzysztof Czabański ogłosił korespondencyjne głosowanie w sprawie odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej - podają Wirtualne Media. Jak nieoficjalnie donosi Wirtualna Polska, już trzy osoby zagłosowały za jego dymisją.

Jak podają Wirtualne Media, Krzysztof Czabański ogłosił korespondencyjne głosowanie członków Rady Mediów Narodowych nad odwołaniem Jacka Kurskiego. Potwierdził to Juliusz Braun. Członkowie RMN mają czas do poniedziałku na oddanie głosów. Tymczasem decyzja prezydenta w sprawie rekompensaty zapadnie jeszcze w piątek.

Rada Mediów Narodowych liczy pięciu członków: Krzysztofa Czabańskiego (były poseł PiS), Juliusza Brauna (do RMN rekomendowała go PO), Elżbietę Kruk (europosłanka PiS), Joannę Lichocką (posłanka PiS) oraz Grzegorza Podżornego (z rekomendacji Kukiz'15). Aby odwołać prezesa TVP Jacka Kurskiego, za takim rozwiązaniem musi opowiedzieć się co najmniej trzech członków RMN. W tym wypadku pewny jest jedynie Juliusz Braun, wielokrotnie krytykujący to, co dzieje się w Telewizji Publicznej.

Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, już trzy osoby oddały głosy za odwołaniem Jacka Kurskiego.

Dymisja szefa TVP wydaje się przesądzona

- powiedział rozmówca WP.

List Jacka Kurskiego do Andrzeja Dudy

W piątek prezes TVP Jacek Kurski upublicznił swój list do Andrzeja Dudy, w którym napisał, że "oddaje się do dyspozycji pana prezydenta". W godzinach popołudniowych list miał trafić do prezydenta.

Jak podała Kancelaria Prezydenta na Twitterze, o 22:30 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się briefing Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że do końca dnia głowa państwa musi podjąć decyzję ws. ustawy przekazującej m.in. TVP dwóch miliardów złotych.

Zobacz wideo Szłapka: Uważam, że Kurski jest propagandystą
Więcej o: