Zawieszono komornika, który zajął rentę 11-letniej Zuzi. Zgłaszają się kolejni poszkodowani

Marcin M., komornik sądowy z Chrzanowa, został zawieszony przez Ministra Sprawiedliwości w pełnieniu obowiązków służbowych. Mężczyzna "zasłynął" nieuprawnioną egzekucją długu, który po śmierci ojca przeszedł na 11-letnią Zuzię.
Zobacz wideo

11-latka z Libiąża w 2018 roku dowiedziała się, że musi spłacić około miliona złotych długu swojego ojca, który zmarł siedem lat wcześniej. Spłaty długu od dziecka zaczęła dochodzić firma windykacyjna, która udzieliła mężczyźnie kredytu na rozruch firmy. Komornik zabierał z renty rodzinnej Zuzi kwotę około 180 złotych. Dzięki interwencji pod nadzorem wiceministra sprawiedliwości komornik wycofał się z nieuprawnionego zajęcia renty dziecka i zwrócił jej rodzinie pieniądze. Chociaż egzekucja komornicza została wstrzymana, to dług pozostaje.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule: 11-letnia Zuzia z milionem zł długu po ojcu. "Matka nie miała możliwości, żeby się o tym

Kolejni pokrzywdzeni , nielegalne zajmowanie mienia

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta skierował do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez komornika oraz zwrócił się o objęcie sprawy nadzorem służbowym.

Postępowanie kontrolne ujawniało nieprawidłowości w pracy komornika. W związku z tym prezes Sądu Rejonowego w Chrzanowie złożył wniosek o odwołanie Marcina M. z zajmowanego stanowiska z uwagi na rażące i uporczywe naruszanie prawa. Kontrola w kancelarii komorniczej wykazała między innymi, że komornik wydawał pieniądze na działalność niezgodną z ich przeznaczeniem. Po licznych publikacjach medialnych na temat pracy Marcina M., osoby poszkodowane przez komornika zgłaszały nielegalne zajęcia mienia, wywieranie presji na dłużników i wejścia do ich domów położonych poza rewirem działania komornika.

Więcej o:
Komentarze (75)
Zawieszono komornika, który zajął rentę 11-letniej Zuzi. Zgłaszają się kolejni poszkodowani
Zaloguj się
 • boo-boo

  Oceniono 19 razy 9

  "Dzięki interwencji pod nadzorem wiceministra sprawiedliwości komornik wycofał się z nieuprawnionego zajęcia renty dziecka i zwrócił jej rodzinie pieniądze."
  Tekturowe państwo w akcji. Jak można w sposób nieuprawniony coś "zająć" i dopiero wycofać się po interwencji ministra sprawiedliwości ?
  Czyli, każdy może sobie coś zająć bez bycia uprawnionym do tego i nikt nie może nic zrobić tylko minister sprawiedliwości....

 • art_102

  Oceniono 10 razy 6

  "Dzięki interwencji pod nadzorem wiceministra sprawiedliwości komornik wycofał się z nieuprawnionego zajęcia renty dziecka i zwrócił jej rodzinie pieniądze."

  Nie dzięki MS, tylko dzięki nagłośnieniu sprawy przez niezależne media!
  Takie przekazy niech MS zachowa dla kur..wizji.
  A komornik pownien wylecieć, a nie być zawieszonym. Nie on jeden, zres

 • 6drabin

  Oceniono 14 razy 6

  Ten pan to pionek. Cała ta jego kancelaria jest zamieszana w bezprawne działania, ale na razie tylko jego zrzucono z sań.

 • babcia47

  Oceniono 5 razy 5

  Dla mnie to całe zamieszanie z ochroną danych jest niesprawiedliwe. Albo zero informacji A wtedy wszystkie procedury związane z długiem zmarłego zamrożone albo, gdy są jakieś roszczenia wobec spadkobierców, to mają prawo do wszelkich informacji, niezależnie od pokrewieństwa itd. Sama miałam taką sytuację z długami męża, które zaciągnął bez mojej wiedzy A ja bez przeprowadzenia masy spadkowej nie mogłam nawet dowiedzieć się w jakiej wysokości. Dobrze, że miałam możliwość przeprowadzenia jej szybko i po niskich kosztach u notariusza a nie przez sąd, bo trwało by to wieki i doprowadziło do ruiny

 • kocurxtr

  Oceniono 6 razy 2

  tacy komornicy powinni być publicznie rozstrzeliwani na stadionei - proceder by się zakończył w jeden dzień

  oby zdechł sqrwiel

 • cerebral.palsy

  Oceniono 10 razy 2

  Ten komornik powinien dożywotnio stracić prawo do wykonywania zawodu.

 • lech.s

  Oceniono 3 razy 1

  Zawieszono?
  Na zbity pysk!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX