Czy konflikt między Dudą i Kaczyńskim jest prawdziwy? Kowal: Moim zdaniem jest w tym dużo kreacji

Koflikt między Jarosławem Kaczyńskim a Andrzejem Dudą faktycznie istnieje, czy jest budowany na potrzeby kampanijne? - Moim zdaniem jest w tym dużo kreacji - ocenił poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal. Kowal był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl.

- Czy pana zdaniem te informacje, że jest konflikt między prezydentem Dudą a Jarosławem Kaczyńskim, że Jarosław Kaczyński po spotkaniu z Dudą był wściekły, są prawdziwe? - pytał swojego gościa Grzegorz Sroczyński. 

Moim zdaniem jest w tym dużo kreacji. Rozumiem, że jest zdenerwowanie na prezydenta Dudę w tym sensie, że źle mu idzie kampania, to jest oczywiste

- odpowiedział Paweł Kowal, dziś poseł z ramienia Koalicji Obywatelskiej, dawniej związany z PiS. 

- Popełnił kilka bardzo ważnych lapsusów, najpoważniejszy o cenach. Już dwa albo trzy razy wypowiedział się na temat wzrostu cen. W Polsce ogłaszanie podwyżek, a prezydent ogłaszał podwyżki, to jest zawsze bardzo niebezpieczna gra - przez 50-60 lat naszej historii ostatniej, to od podwyżek najczęściej się zaczynała awantura. Prezydent nie czuje tego - wyjaśniał gość Porannej rozmowy Gazeta.pl i dodał, że Duda "nauczył się statystyki", z której wynika, że ceny większości artykułów żywnościowych wzrosły, ale olej staniał, co "zabrzmiało fatalnie, jak ogłoszenie o regulacjach cen w PRL-u".

- Wpisał się w kalkę, która była najgorsza możliwa. Nie upilnowano prezydenta, nie wytłumaczono mu, że rolą prezydenta nie jest ogłaszanie podwyżek - stwierdził Kowal i ocenił, że prezydent "powtarza kampanię sprzed pięciu lat, to jest najczęstszy błąd dawnych zwycięzców". 

Więcej o:
Komentarze (40)
Czy konflikt między Dudą i Kaczyńskim jest prawdziwy? Kowal: Moim zdaniem jest w tym dużo kreacji
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 14 razy 12

  Miesiąc temu kaszanka zwana ogórkową upowszechniła fotki jak to o nią dbają w telewizorze rządowym. Ciasteczka chyba z jagodami. Może i gdzieś był kawior, a nawet ośmiorniczki.
  Dzisiaj wrzask! Nie mamy za co żyć. Dawać piniądze!!!

 • opt

  Oceniono 8 razy 8

  -Inflacja 4,4% a waloryzacja 3,56% - prezydent mówi ciagle o wzroście rent i emerytur i poprawie warunków życia .Każdy widzi jak jest.
  - Na waloryzacje od 30 lat składa się inflacja i 20% wskaźnika wzrostu płac i tak jest obecnie, więc nie jest prawdą ,że obecna władza jest bardziej szczodra.
  - Trzynasta emerytura to ochłap opłacony niedoszacowaną waloryzacją. Gdyby waloryzacja była taka na jaką pozwala prawo to wynosiłaby 5% i niepotrzebna byłaby trzynasta emerytura, bo świadczenia byłyby godne i zasadne świetle inflacji i wzrostu płac.
  - Inflacja bieżąca 4,4% a oprocentowanie lokat 0,5% a ponoć mamy wzrost gospodarczy....
  Czy ktoś tu kółamie , czy nie jak mówi o rzekomych podwyżkach świadczeń i i poprawie warunków życia

 • opt

  Oceniono 8 razy 8

  Prezydent jeżdzi i kłamie. Ciągle mówi o podwyżkach emerytur, a każdy rozumny Polak wie, że jak waloryzacja jest na poziomie 3,56% a bieżąca inflacja 4,4%, to oznacza ,że wartość nabywcza świadczenia gwałtownie spada. Nie jest również prawdą ,że jest to najwyższa waloryzacja od lat, bo do tej pory od 30 lat żadna władza nie dała nic więcej ani nić mniej tylko na wskaźnik waloryzacji składała się Inflacja plus 20% wskaźnika wzrostu płac. Ponadto tzw trzynasta emerytura wynika z niedoszacowania waloryzacji, bo gdyby rząd przyjął przy waloryzacji dopuszczane ustawą 50% wskaźnika wzrostu płac , to waloryzacja byłaby na poziomie 5% i niepotrzebna byłaby kiełbasa wyborcza w postaci trzynastej emerytury. Po raz pierwszy przy takim rzekomo wysokim wzroście gospodarczym emeryci i renciści zostali okradzeni, bo reszta to tylko propaganda i mamienie ludzi ,że prezydent dba o poprawę życia rodakow. Kolejne zakłamanie inflacja 4,4% a oprocentowanie lokat 0,5%, ale nieświadomy Polak bije brawo i dziękuje.

 • mjuhbun

  Oceniono 16 razy 8

  Górnicy otrzymali podwyżki płac i 14-stki mimo że nie wykonali planu, TVP też dostanie, to teraz wszyscy którzy mało zarabiają, powinniśmy strajkować.

 • plan_zdzislawa

  Oceniono 6 razy 6

  Te wszystkie nieszczęścia to wina PIS-u. Od nich się zaczęło to całe zło!

 • szambolan_prezydenta

  Oceniono 8 razy 6

  Chyba zapyta kucharki prezesa czy może podpisdać?

 • tempa-dzida2

  Oceniono 9 razy 5

  Czy jeśli prezydęt zawetuje ustawę, to TVPis i tak pieniądze dostanie ???

 • grey-sky

  Oceniono 4 razy 4

  Wszystko co robi teraz Duda to jest kreacja na potrzeby naiwnych, wahających się. Nikt rozsądny nie uwierzy w nagłą przemiany Dudy lub Dudowej po pięciu latach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX