WP: Agata Duda namawia prezydenta do "twardego stanowiska". "Nie podoba jej się to, co robi Kurski"

W piątek prezydent Andrzej Duda ma ogłosić decyzję ws. podpisania lub zawetowania ustawy przyznającej mediom publicznym 2 mld zł rekompensaty. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że głowa państwa w zamian za podpis domaga się odwołania prezesa TVP. Jak informuje Wirtualna Polska, pierwsza dama Agata Duda namawia prezydenta, by ten nie wycofywał się ze swoich warunków.

Zmiany przegłosowane w połowie lutego przez Sejm zakładają przyznanie mediom publicznym obligacji Skarbu Państwa o łącznej wartości miliarda 950 milionów złotych. To rekompensata za nieuzyskane środki z abonamentu radiowo-telewizyjnego z tytułu zwolnienia z opłaty uprawnionych do tego osób.

Decyzję o nowelizacji ustawy abonamentowej oraz o radiofonii i telewizji Andrzej Duda musi podjąć do 6 marca. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Andrzej Duda miał postawić warunek prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu i uzależniać podpisanie ustawy od odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego. Na to Kaczyński miał się nie zgodzić.

Jak podaje Wirtualna Polska, pierwsza dama Agata Duda namawia prezydenta do "twardego stanowiska" i "obrony swoich argumentów". - Nie podoba jej się to co robi w TVP prezes Kurski. Mówiąc najdelikatniej, od samego początku nie przepadała za "Kurą”. Nigdy też nie zapomni, jak Telewizja Publiczna atakowała prezydenta, jak zawetował w 2017 r. ustawę o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. I to w jaki sposób był przez te pięć lat traktowany - mówi informator Wp.pl.

Zobacz wideo Czy prezydent zawetuje ustawę o 2 mld dla mediów publicznych?

2 mld zł na Telewizję Polską i Polskie Radio? Ustawa czeka na decyzję

Jak informował dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek, prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie przekazał Andrzejowi Dudzie podczas spotkania, że oczekuje podpisu pod ustawą. - Napięcie było duże, bo Kaczyński nie lubi, jak ktoś go stawia pod ścianą. Nie zgodzili się. Duda zapowiedział więc, że będzie weto - mówi polityk z obozu PiS.

"Wedle naszych informacji na sztabie PiS doszło nawet do dyskusji o ewentualnej możliwości wystawienia innego kandydata niż Andrzej Duda i w takim wariancie padło nazwisko Mateusza Morawieckiego jako alternatywy. Teoretycznie jest na to czas, bo terminem granicznym na utworzenie komitetu wyborczego jest 16 marca. To jednak scenariusz nieprawdopodobny" - dodaje dziennikarz Gazeta.pl.

- Ostateczna decyzja może zapaść nawet na 5 minut przed jej ogłoszeniem - twierdzi jeden z polityków PiS.

Więcej o:
Komentarze (368)
WP: Agata Duda namawia prezydenta do "twardego stanowiska". "Nie podoba jej się to, co robi Kurski"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 140 razy 120

  Mówicie, że pani Agata..Się odezwała? Jaja sobie robicie. Tłuczek od ziemniaków ma więcej do powiedzenia niż dudowie razem. Ale dzięki, nigdy nie za dużo uśmiechu!

 • karollorak

  Oceniono 83 razy 77

  Ustawka przed wyborami. Ciemny lud to kupii. Nie dajmy się nabrać.
  Jedna z wielu wad notariusza jest jego brak niezależności. Teraz chce pokazać że ma inne zdanie?! Blef jakich wiele.

 • 1utek

  Oceniono 77 razy 71

  Jak porażkę przekuć w sukces. Oto pani A. Duda aktywna politycznie, oto pan A. Duda niezależny od prezesa partii. Nie powiem, sprytne.

 • eva-ewa

  Oceniono 55 razy 51

  Pani Agato........za późno na reakcję. Byli niepełnosprawni, byli nauczyciele to wtedy Prezydentowa nic nie mogła. Dzisiaj ja nie wierzę, że pani Duda ma coś do powiedzenia!!!!!

 • hipo krater

  Oceniono 48 razy 42

  Pięć lat siedzieliscie na dudzie i gestem Piłata umywaliscie łapska, jak gardzono niepełnosprawnymi dziećmi, jak kopano kobiety na ulicach , jak wyzywano sędziów. Nic nie jesteście warci. Martwi was tylko perspektywa utraty stołka, wygody i lęk przed odpowiedzialnością.

 • magda_breslau

  Oceniono 46 razy 42

  40 milionow na walke z epidemia. 2 miliardy na propagande Partii.

  Czego jeszcze potrzeba Polakom, by zobaczyli Jarka Kaczynskiego takim jaki jest naprawde?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX