Izraelskie media piszą o skandalicznej wypowiedzi Korwin-Mikkego. Porównał koronawirusa do Holokaustu

Izraelskie media piszą o jednej ze skandalicznych wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego. Poseł Konfederacji wypowiedział się w ubiegłym tygodniu na temat rzekomych zalet epidemii koronawirusa, mówiąc, że podobnie jak Holokaust, może być on środkiem do polepszenia puli genetycznej.

Izraelskie media takie jak "Jerusalem Post" i "Israel Hayom" piszą o słowach Janusza Korwin-Mikkego, który 27 lutego był gościem programu "Punkt Widzenia" telewizji Polsat News. Został tam zapytany o swój wpis, w którym stwierdził, że koronawirus to "nie broń biologiczna, lecz środek na polepszenie puli genetycznej", ponieważ umierają na niego "najsłabsi i najmniej przezorni". 

Janusz Korwin-Mikke: "Żydzi są właśnie dlatego potęgą, bo mieli pogromy"

"Jerusalem Post" i "Israel Hayom" piszą, że aby potwierdzić swoją tezę o "polepszaniu puli genetycznej narodu i ludzkości", Janusz Korwin-Mikke przytoczył przykład Zagłady. Wskazują, że poseł Konfederacji stwierdził, że pogromy Żydów w Europie przyniosły pozytywne skutki, ponieważ doprowadziły do tego, że przeżyli wyłącznie silni reprezentanci tej społeczności.

- To ostrzeżenie dla antysemitów. Żydzi są właśnie dlatego potęgą, bo mieli pogromy. Nawet są teorie, że rabini specjalnie prowokują pogromy właśnie po to, żeby Żydzi przeżywali i wtedy jest selekcja naturalna - powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Izraelski dziennik "The Jerusalem Post" wskazuje, że Janusz Korwin-Mikke to polityk "skrajnie prawicowej partii", który ma na swoim koncie historię "komentarzy zniekształcających Holokaust" i wypowiedzi "o charakterze antysemickim". "Israel Hayom" nazywa z kolei opinię posła Konfederacji mianem "przerażającej". 

Zobacz wideo Obozy zagłady. Miejsca kaźni, o których nie powinniśmy zapominać
Więcej o:
Komentarze (439)
Izraelskie media piszą o skandalicznej wypowiedzi Korwin-Mikkego. Porównał koronawirusa do Holokaustu
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 151 razy 117

  Nie ma gorszego kretyna niż kretyn o wysokim IQ przekonany o własnym geniuszu…

 • 2majtek1

  Oceniono 106 razy 90

  Eksportowy produkt polskiej głupoty .
  Gratulację wyborcom tego kretyna.

 • polakadam

  Oceniono 72 razy 62

  O zwykłym pośle Korwinie nawet w Izraelu piszą. I o to mu właśnie chodziło. On świadomie mówi głupoty żeby się wypromować. To stara cyniczna taktyka.

 • adkalin

  Oceniono 60 razy 48

  Korwin to nie tylko kanalia, ale i niedouczony głupek. Bredzi o selekcji naturalnej, chociaż nie ma pojęcia co to takiego.

 • t0maszek44

  Oceniono 72 razy 48

  On brednie wygaduje od dawna, zabiera się do wykładów z historii o której nie ma pojęcia. Kiedyś pisał np. , że Adolf Hitler traktował jeńców wojennych przyzwoicie. Z wyjątkiem sowieckich, których wprawdzie nie mordował, ale trzymał w nieludzkich warunkach, w których wielu zmarło. Matoł z niego jakich mało

 • jezierskiadam

  Oceniono 55 razy 33

  Żydzi w II RP mieli prawo czuć się prześladowanymi. Tak jednak się stało, że po roku 1939 mogli porównać polski antysemityzm z niemieckim i sowieckim (ten ostatni również był dotkliwy).

  Polski antysemityzm przetrwał komunę w dobrej formie i w ramach wolności wyrażania swoich poglądów przeżywa renesans. Dominuje antysemityzm prawicowy. Lewicowy antysemityzm również istnieje. W czasie komuny ukazywały się agresywne antysemickie wydawnictwa (na prawach rękopisu), podobnym sposobem produkowane co solidarnościowe samizdaty. Nikt tych wydawnictw nie prześladował, ale nakłady były bardzo niskie i małe zainteresowanie.

  Mimo II Soboru Watykańskiego, który odciął się od kościelnego antysemityzmu i prowadzonej w duchu pojednania polityki JP2, głównym inspiratorem antysemityzmu jest znowu ksiądz katolicki – Tadeusz Rydzyk.

  Adam Jezierski

 • chi-neng

  Oceniono 40 razy 26

  Co te cholery, ktore dorwaly sie do polityki, odgrywaja w tym swiecie i jak wydaja TEJ POLSCE, opinie, to przechodzi ludzkie pojecie.
  Cwoki, tlumoki, holota, ciemnota, zacofanie, warcholstwo, komuno-bolszewia, prymitywizm, naziolstwo - OBECNI POLITYCY W POLSCE.
  A CO GORSZE, NAJWYZSZE WLADZE SA ICH WZORCEM I IM WIODACE.

 • tigr

  Oceniono 32 razy 24

  Korwin jest jak typowy WUJO... każdy ma takiego w rodzinie. Taki wujo przyjeżdża na święta, ględzi trzy po trzy i dosłownie na każdy temat ma coś do powiedzenia. Problem w tym, że temu wujowi się dokumentnie pomerdało i zapomniał, że nie siedzi z rodziną przy stole.

 • szyderski

  Oceniono 27 razy 23

  Mikke, Mikke, Mikke , a nie żaden Korwin do cholery. Ten schizofrenik przywłaszczył sobie herb, żeby udawać szlagona!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX