"Koledzy z Grupy Wyszehradzkiej zazdroszczą" specustawy. Premier o przygotowaniu lepszym niż inne kraje

- Nie tylko nie mamy się czego wstydzić, ale dostaję komunikaty, że rzeczywiście, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani - mówił Mateusz Morawiecki w Polsat News. Zdaniem premiera jesteśmy przed koronawirusem zabezpieczeni lepiej niż wiele innych krajów.

Premier Mateusz Morawiecki był gościem Polsat News, gdzie mówił m.in. o polskich sukcesach w walce i zapobieganiu koronawirusowi. Specustawy dot. walki z wirusem mają Polsce zazdrościć "koledzy z Grupy Wyszehradzkiej". Premier spotkał się w środę ze swoimi odpowiednikami z Czech, Słowacji i Węgier. 

Jak docierają do nas informacje z całego świata, widać, jak działa rząd francuski, hiszpański, niemiecki, nie tylko nie mamy się czego wstydzić, ale dostaję komunikaty, że rzeczywiście, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani

- chwalił dalej Morawiecki.

Jak poinformował, w czwartek rano wysłane zostaną zaproszenia do liderów ugrupowań opozycyjnych, z którymi premier chce się spotkać jeszcze tego samego dnia. - Chcę przedstawić przebieg naszej dzisiejszej dyskusji i pokazać krok po kroku, jak realizujemy najlepsze praktyki - mówił.

Milion litrów płynu dezynfekującego do szkół

Morawiecki powiedział również, że rząd przygotowuje milion litrów płynu dezynfekującego, który będzie dystrybuowany do wszystkich szkół. - Poprosiłem o realizację bardzo dużego zlecenia - przygotowania płynu dezynfekcyjnego. Z ubolewaniem muszę stwierdzić, że niektóre firmy wykorzystują tę sytuację i gwałtownie podnoszą ceny niektórych produktów. Nie można żerować na tej sytuacji - stwierdził i dodał, że o działaniach poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Premier zapewniał również, że nie ma obaw, że zabraknie kombinezonów czy maseczek, ale uspokajał też, że wirus prawdopodobnie będzie mniej groźny. - Trudno przewidzieć skalę, ponieważ to wirus zupełnie nowej natury i nie wiemy do końca, jak on będzie się zachowywał. Liczymy na to, jak mówią specjaliści, eksperci, że wraz z nadejściem cieplejszych dni on będzie się czuł coraz gorzej, czyli my będziemy czuć się coraz lepiej - ocenił.

Więcej o:
Komentarze (249)
"Koledzy z Grupy Wyszehradzkiej zazdroszczą" specustawy. Premier o przygotowaniu lepszym niż inne kraje
Zaloguj się
 • rybka9915

  Oceniono 46 razy 44

  Och te kompleksy dziadostwa krzywomordego sa wyjatkowo zenujace. Niewydolny system badan laboratoryjnych w kontrolowanych przez pisbolszewie laboratoriach skoczyl z 88 do 118 godzin! I tego nam wszechswiat orbano-babiszowy "zazdrosci"?
  Woj. Lubuskie miast srodkow finansowych na leczenie chorych na covid-19 dostalo 400 maseczek i 9 fartuchow ochronnych. Czy slowa podziwu z Bangladeszu juz wplynely?

 • ps11111ps

  Oceniono 36 razy 32

  Myślę że rząd zasłużył zatem na jakieś specjalne nagrody. Tak z 50k na łebka to minimum. Bardziej odpowiednie było by 100k PLN. Brawo Matoluszu! I Beci Sz. tez daj bo jej się nalezy,

 • chi-neng

  Oceniono 35 razy 29

  KU PRZYPOMNIENIU:

  Moim zdaniem, cała Polska, powinna podziękować dziewczy-nie w izolatce, za nagranie o sytuacji służby zdrowia w Polsce, związanej z korona-wirusem.

  A CO ZA TYM IDZIE, ZA USTAWĘ.

  NIC SIĘ NIE DZIAŁO W SŁUŻBIE ZDROWIA, A JESZCZE MNIEJ NA SZCZEBLU RZĄDOWYM, DOKĄD TO NAGRANIE NIE POJAWIŁO SIĘ W MEDIACH.

  Poprzednie uwagi ze strony OPOZYCJI I ICH i domagania się rekcji władz, NIE wywierały żadnego skutku, do tego nagrania.

  TAKA JEST PRAWDA!

 • ps11111ps

  Oceniono 32 razy 28

  Się tak nie ciesz bo za parę dni możesz być zmuszony to odszczekiwac... Oby nie, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość

 • vomitorium1

  Oceniono 29 razy 25

  ”Morawiecki powiedział również, że rząd przygotowuje milion litrów płynu dezynfekującego, który będzie dystrybuowany do wszystkich szkół. Morawiecki powiedział również, że rząd przygotowuje milion litrów płynu dezynfekującego, który będzie dystrybuowany do wszystkich szkół.”
  tak jest
  zapomniał dodać
  że milionem elektrycznych samochodów
  (jak łgać
  to łgać)

 • optymistaa43

  Oceniono 23 razy 23

  Morawiecki,jestes zwyklym oszustem bo wyszechradzka jest od tygodnia zabezpieczona a plyn w ich szkolach byl od 2 dnia zagrozenia warchole bazujacy na nieswiadomosci polakow.Wstyd na cala Europe klamco z dlugim nosem.

 • arreis65

  Oceniono 21 razy 21

  szmateusz morawiecki to powszechnie znany kłamca !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX