Niespodziewane, wieczorne spotkanie prezesa i prezydenta. Czy ważą się losy ustawy abonamentowej?

Po godz. 21.30 w BBN rozpoczęło się spotkanie prezesa PiS i prezydenta Andrzeja Dudy - donosi portal 300Polityka, a także Polsat News.

300Polityka i Polsat News późnym wieczorem poinformowały, że w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego po godz. 21.30 rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Według telewizji na spotkaniu obecny jest też Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.

Nocne spotkanie Dudy i Kaczyńskiego. Chodzi o TVP?

Tematy - jak opisują media - mogą być wyłącznie dwa: albo kampania prezydencka Andrzeja Dudy albo sprawa pieniędzy dla mediów publicznych. Prezydent Andrzej Duda ma czas do 6 marca, by podjąć decyzję co dalej z ustawą, która da TVP i Polskiemu Radiu 1,95 miliarda złotych.

W ostatnich dniach prezydent spotykał się już np. z Krzysztofem Czabańskim, szefem Rady Mediów Narodowych. Po poniedziałkowym spotkaniu Wirtualna Polska informowała - powołując się na swoje ustalenia - że Andrzej Duda miał zaproponować, że tzw. ustawę abonamentową podpisze, ale tylko wtedy, gdy fotel prezesa TVP straci Jacek Kurski.

Czytaj więcej: Nieoficjalnie: Jarosław Kaczyński odmówił dymisji Kurskiego. Wcześniej ultimatum miał postawić Duda

Jak później donosił portal, a także dziennikarz "Polityki" Wojciech Szacki, na taką propozycję nie przystał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Więcej o: