Patryk Jaki: Prawica przestanie rządzić, gdy zarzuci plan reform na rzecz ciepłej wody w kranie

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości ocenił najnowsze wyniki sondażu, w którym został wybrany jednym z głównych liderów Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki powiedział także, kiedy nastąpi koniec rządów prawicy w Polce. "To będzie moment, w którym prawica zarzuci plan reformowania państwa na rzecz ciepłej wody w kranie".
Zobacz wideo Siemoniak: Droga, którą PiS próbuje iść, to kompletnie ślepa ulica

Patryk Jaki w sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Spraw Publicznych został wskazany przez ankietowanych jako osoba, która powinna odgrywać większą rolę w obozie Zjednoczonej Prawicy. Z polityków w wieku 30-40 lat to właśnie były wiceminister sprawiedliwości zyskał największe, bo aż 29 proc. poparcie badanych.

Patryk Jaki: Lider jest jeden i nazywa się Jarosław Kaczyński

W rozmowie z WP europoseł Prawa i Sprawiedliwości skomentował te wyniki. - Zawsze się cieszę z takich informacji, ale podchodzę do nich spokojnie. Liderzy wyznaczyli mi nowe zadanie. Mam bronić Polski przed niesprawiedliwymi atakami na forum Unii Europejskiej. I właśnie temu zadaniu poświęcam cały swój zawodowy czas - powiedział Patryk Jaki. Na pytanie, czy widzi siebie w roli lidera obozu rządzącego, odpowiedział: "Nie. Lider jest jeden i nazywa się Jarosław Kaczyński".

Patryk Jaki wskazał jednak, w jakim kierunku powinna iść Zjednoczona Prawica, jeśli nadal chce pozostać partią rządzącą w Polsce:

Reformowanie państwa. To jedyny kierunek. Chodzenie pod prąd tam, gdzie Polska tego potrzebuje. Właśnie dlatego jestem w tym obozie i moment, w którym prawica zarzuci plan reformowania państwa na rzecz "ciepłej wody w kranie", będzie również moim ostatnim na tym pokładzie.

Polityk PiS zapewniał także, że w obozie Zjednoczonej Prawicy nie ma już konfliktów, o które jej członkowie byli posądzani na początku roku. Chodziło głownie o spór z posłami Porozumienia Jarosława Gowina, którzy nie chcieli poprzeć projektu likwidacji 30-krotności ZUS. Według europosła prawica nie powinna rezygnować ze swojego programu, chcąc przyciągnąć do siebie nowych wyborców.

- Zgadzam się, że musimy sięgać po różne grupy wyborców, w tym te z tzw. "centrum" - mówi Jaki. - Tylko nie zgadzam się, że drogą do tego jest rezygnacja z własnych programów przebudowy państwa. Moim zdaniem rezygnując z tego, tracimy i po prawej stronie, i w centrum, i po lewej. (...) Zdecydowana większość Polaków chce liderów zdecydowanych, walczących o swoje projekty, chcących przebudowy państwa. Rezygnacja z tego, na rzecz przejmowania części haseł Platformy, to moim zdaniem droga donikąd - dodaje.

Więcej o:
Komentarze (131)
Patryk Jaki: Zjednoczona Prawica przestanie rządzić, gdy zarzuci plan reformowania na rzecz ciepłej wody w kranie
Zaloguj się
 • calun_torunski

  Oceniono 54 razy 50

  Po pierwsze - zadna to prawica, zwykla bolszewia po drugie zadne to reformy tylko grabiez i destrukcja

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 36

  Badasz już Patryś epidemię coronavirusa? Bo ostatnio zamiast "bronić" Polski na arenie międzynarodowej latałeś po brzegach Wisły i ścieki analizowałeś! Chyba w parze z Kaletą.
  Dawaj, robota jest!

 • acototak

  Oceniono 31 razy 29

  Może Patryk J. wymieni choć jedną reformę niby-prawicy. (zakładając, że reforma ma ulepszać)

 • ml2403

  Oceniono 21 razy 21

  Może i ty Jaki nieźle kombinujesz. Stalin też wymyślił, że trzeba podgrzewać cały czas nastroje i jak brakło wrogów to ich sobie wymyślić i stąd koncepcja, że w miarę postępów walka klasowa zaostrza się. Koncepcja niezła bo walka z wrogami realnymi czy wymyślonymi to najłatwiejszy sposób rządzenia ale to ci się nie uda. Pisowskie szeregi trochę się obłowiły zagrzały miejsca na ciepłych posadkach i one nie chcą już walczyć tylko konsumować. Taki jest zawsze koniec tych co dorwą się władzy na kłamstwie i obiecankach świetlanej przyszłości. Współcześni bolszewicy kończą się i trzeba będzie oddać władzę, a więc nadejdzie czas rozliczeń. Nachap się trochę w tej Brukseli bo przyda ci się na adwokatów, a wrócić i tak musisz bo co byś tam robił, na hydraulice jak i innej budowlance się nie znasz, a dresiarzy to oni mają swoich nie potrzeba im importowanych.

 • vitruvius

  Oceniono 20 razy 18

  WIARYGODNOŚĆ PiS i DUDY czyli dlaczego „dżentelmen” z miniaturką flagi kojarzy się z krętactwem, pustą propagandą, oszustwami i zwykłym złodziejstwem. Smutne ale prawdziwe, Polska flaga stała się znakiem rozpoznawczym krętaczy i złodziei.
  W tym co mówią PiS-towarzysze jest tyle prawdy, co w:
  1. Opowieści o Jadwidze Kaczyńskiej, jako „sanitariuszce w Powstaniu Warszawskim”, w rzeczywistości Powstanie spędziła bezpiecznie w leśniczówce pod Starachowicami, to ktoś pamiętał i się wydało, choć Lech K. zdołał wręczyć medal powstańczy!!! Tatusia NIE MA. Wygumkowany.
  2. "Zamachu" w Smoleńsku i rzekomym „profesorze” Lechu Kaczyńskim. Tytułu naukowego „profesor” Lech K. nigdy nie uzyskał. Przez parę lat, po reformie tytułów uczelnianych, zniesiono „docenta” i wprowadzono stanowisko „profesora uczelnianego”, czyli dr hab. zatrudnionego na etacie profesorskim. Lech K. przestał być profesorem UG (bo tam już nie pracował). Aby mógł udawać „profesora” zatrudniono go na 5 min na USKW (tzw. Uksford, dawniej ATK czyli księża kolaborujący z PRL) i przeniesiono na bezpłatny. Ale to i tak nie tytuł naukowy a funkcyjny „na niby”, czyli dr hab. Lech K. prof. USKW, a nie prof. Lech K. BO TO KOLEJNE KŁAMSTWO.
  3. "Wielkości i „mądrości”" Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza casus balu w operze i zapraszaniu przywódców „Entente Cordiale” i państw centralnych na bal w dniu 11 XI 2008. Tańce na tle wagonu z Compiègne i cmentarza w Verdun?
  4. W „genialnej” reformie służby zdrowia PiS i Xięcia Radziwiłła i edukacji PiS i niejakiej Zalewskiej… Jaruś chodził do 7/8 letniej podstawówki. Tak było za tow. Wiesława,
  5. „Polsce w ruinie” i uczciwym użyciu środków PCK z Wrocławia (patrz Zalewska)
  6. „PiS – trybunał konstytucyjny. Wolfgangowa, Piotrowicz, Krycha P i inne „autorytety”,
  7. "Uzdrowieniu" sądów, patrz „EMI”, Kryże, Piotrowicz i „Kasta”…. i Nawacki, Piebiak i cała lista „dobrej zmiany”,
  8. "Uczciwości" PiS, patrz Banaś, "Patriotyzmie" Jarosława K. (Jarosław K. = Polska i państwo),
  9. "Kompetencji" kadr PiS, patrz stadniny i spółki skarbu państwa,
  10. "Walce z pedofilią" w kościele,
  11. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF, wypadku z Szydło i znikających dowodach, w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej, w sprawie GetBack, oszczerstw z Ministerstwa „Sprawiedliwości”,
  12. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc,
  13. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin (AmberGold ca 800 – 900 mln. SKOK ca 4 mld),
  14. Stabilnych rodzin jak Kaczyńskich (Rajmund i Marta K.),
  15. „Bohaterach z Brygady Świętokrzyskiej”, co „nie współdziałali” z OKH / OKW,
  16. Opowieściach o tym, przecież jesteśmy potęgą w budowie samochodów elektrycznych i promów pasażerskich,
  17. PiS sprawiedliwości, czyli polowanie na bezdomnego który nie miał dobrej opinii nt Lecha K., autorytetach, czyli opowieść o bezdomnym, który podarował temu z Torunia dwa Maybachy czy inne bryczki,
  18. Opowieściach o 1 000 000 samochodach elektrycznych, o 100 000 mieszkaniach, o sprawie działek Morawieckich, o „Kryształowym” Banasiu, Kamińskim i Wąsiku
  19. Opowieściach o ustawie kagańcowej „inspirowanej” prawem francuskim,
  20. „Kryształowym” CBA, szukającym oczerniających za pieniądze prof. Tomasza Grodzkiego, a 5 mln z CBA ?,
  21. Kulturze parlamentarnej, czyli usunięcie Biejat, środkowy palec Lichockiej po przeforsowaniu 2 mld zł na propagandową TVPiS zamiast proponowanego przez senat wsparcia onkologii.
  22. Legalności KRS. Nie tylko złamanie KONSTYTUCJI, sami się wybrali.
  I co dalej?

 • hastatrespasos

  Oceniono 16 razy 16

  Rujnowanie państwa przez neokomuchów, anarchokaczystów i bylejakie przybłędy to groźny koronawirus zżerający Kaczograndę i Wszechpolskę. Jedyne co Polska potrzebuje aby opanować tę szowinistyczną epidemię to zdecydowany marsz Narodu pod prąd wszędzie tam, gdzie ci troglodyci zawłaszczyli bez żadnego trybu przestrzeń i władzę. Wobec nich ciepła woda w kranie zbyteczna. Trzeba ich wytrzebić ukropem, tak drzewiej odpluskwiano stare rudery.

 • glencok

  Oceniono 17 razy 15

  To dlatego ziobro pobiera 2 razy więcej kasy niż ministrowie sprawiedliwości za PO? Żeby go było stać na gorąca wodę?
  jakim pustakiem trzeba być żeby na niego zagłosować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX