Kidawa-Błońska o podniesieniu wieku emerytalnego: To był nasz błąd, bo źle wytłumaczyliśmy

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka KO na prezydenta, była we wtorek gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl. Pytana od podniesienie wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL powiedziała, że "to była mądra decyzja", a błędem było to, że "źle ją wytłumaczyli".

Małgorzata Kidawa-Błońska, która jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, była gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl Niedawno oficjalnie zainaugurowała kampanię, a w sobotę odbyła się jej pierwsza duża konwencja. Była pozytywnie oceniania przez komentujących. W rozmowie odniosła się do podniesienia wieku emerytalnego, za co PO jest krytykowana przez PiS.  - Polacy nie chcieli zwiększenia wieku emerytalnego. To był nasz błąd, bo źle wytłumaczyliśmy to ludziom - powiedziała. Dodała jednak, że trzeba zachęcić ludzi do odkładania i "ludzie chcą dłużej pracować". - To była mądra decyzja. Powinniśmy byli to lepiej wytłumaczyć - broniła podniesienia wieku emerytalnego. 

Więcej o:
Komentarze (390)
Kidawa-Błońska o podniesieniu wieku emerytalnego: To był nasz błąd, bo źle wytłumaczyliśmy
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 60 razy 50

  Nie mam nic przeciwko feminatywom - ale słowo "gość" w języku polskim nie określa płci. Gościem może być mężczyzna, kobieta i dziecko.

  To samo jest z rzeczownikiem "człowiek" - czy chcecie konsekwentnie pisać "człowiekini"?

  A żeby lepiej pokazać, o co mi chodzi: są w języku polskim słowa, które gramatycznie pozostają w rodzaju ŻEŃSKIM, w określają także mężczyzn.

  Pan Malinowski jest sympatyczną osobą. Profesor Kowalski to ciekawa postać. Czy teraz będziemy może mówić, że pan Malinowski jest sympatycznym osobem, a prof. Kowalski ciekawym postaciem?

 • pablo_spear

  Oceniono 38 razy 30

  Marszałkini gościnią? Czy was juz tam kompletnie poturbowalo 😫🤔

 • piskizmiski

  Oceniono 38 razy 28

  nie, proszę Pani. Podnieśliście wiek emerytalny bo nie słuchaliście Polaków ani ekspertów. W Polsce pracuje się źle, jest zła kultura pracy, zarządzanie, dyskryminacje osób 50+ (a zaczyna się to już ok 45 r.ż.). Tylko PO z syndromem grupowego myślenia, elit, która nigdy nie zapieprzały w biedrze, na budowie, nie była mobbingowana ignorowała _wszystkie_ głosy. Widzicie tylko pracę, z w waszym otoczenia: w sejmie, uczelniach, lekkie zajęcia, ludzi z gładkimi rączkami, garniturkami za tysiące, dywagującymi o polityce lub "kulturze wysokiej". W Polsce nawet w korpo pozbywają się pracowników gdy zbliżają się do wieku ochrony przedemerytalnej. O pracy fizycznej nie wspominając. Wyjdźcie z tych swoich elitarnych środowisk, PO i pisiury - to macie wspólne.

 • Jerzy

  Oceniono 31 razy 25

  Gościnią? Nie ma takiego słowa po polsku. I dlatego przegracie wybory bo ja chcę mieć prezydenta a nie prezydentynię.

 • wkkr

  Oceniono 32 razy 22

  Za gościnię będziecie się smażyć w piekle i parę głosów Kidawa przez was straci tylko z tego pwodu.

 • voxuran

  Oceniono 23 razy 21

  Proszę was, gościnią? Litości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX