Sasin: Opozycja jest rozczarowana, że jeszcze nikt w Polsce nie zachorował na koronawirusa

- Opozycja jest rozczarowana, że jeszcze nikt w Polsce nie zachorował na koronawirusa, że jeszcze nie mamy epidemii. Oni już by chcieli, już nie mogą się doczekać, przebierają nogami, że wreszcie ktoś zachoruje i wreszcie będą mogli ogłosić wszem i wobec, że to wina rządu i PiS - powiedział wicepremier Jacek Sasin w Polsat News.

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, który był gościem Polsat News, skomentował sejmową debatę poprzedzającą przyjęcie specustawy ws. koronawirusa. W jego ocenie "opozycja w każdej sytuacji nie potrafi wznieść się ponad polityczne podziały i w tak ważnej sprawie jak życie i zdrowie Polaków urządzają polityczny teatr".

- Tu nie chodzi o pytania (polityków opozycji - red.), a o to, co wyprawia opozycja w tej sprawie od kilkunastu dni. Te absurdalne zarzuty formułowane publicznie, że rzekomo ukrywamy przypadek koronawirusa - mówił Sasin w Polsat News.

Sasin: Opozycja jest rozczarowana, że nie mamy epidemii

- Rozumiem, że opozycja jest rozczarowana, że jeszcze nikt nie zachorował w Polsce, że jeszcze nie mamy epidemii. Oni już by chcieli, już się nie mogą doczekać, już przebierają nogami, że wreszcie ktoś zachoruje i wreszcie będą mogli ogłosić wszem i wobec, że to wina rządu i PiS - podsumował Sasin.

Wicepremier przyznał, że informacja w Sejmie na temat koronawirusa przedstawiona na dodatkowym posiedzeniu, o które poprosił Andrzej Duda, nie zawierała jakiś nowych informacji. - Osobiście zbyt dużo się nie dowiedziałem, dlatego że te informacje były podawane, w związku z tym, że jestem członkiem rządu, były mi znane - powiedział Jacek Sasin.

W poniedziałek posłowie nieomalże jednogłośnie przyjęli specustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Za przyjęciem specustawy głosowało 400 posłów, przeciw było 11, a od głosu wstrzymało się siedmiu.

Zobacz wideo