Sasin: Opozycja jest rozczarowana, że jeszcze nikt w Polsce nie zachorował na koronawirusa

- Opozycja jest rozczarowana, że jeszcze nikt w Polsce nie zachorował na koronawirusa, że jeszcze nie mamy epidemii. Oni już by chcieli, już nie mogą się doczekać, przebierają nogami, że wreszcie ktoś zachoruje i wreszcie będą mogli ogłosić wszem i wobec, że to wina rządu i PiS - powiedział wicepremier Jacek Sasin w Polsat News.

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, który był gościem Polsat News, skomentował sejmową debatę poprzedzającą przyjęcie specustawy ws. koronawirusa. W jego ocenie "opozycja w każdej sytuacji nie potrafi wznieść się ponad polityczne podziały i w tak ważnej sprawie jak życie i zdrowie Polaków urządzają polityczny teatr".

- Tu nie chodzi o pytania (polityków opozycji - red.), a o to, co wyprawia opozycja w tej sprawie od kilkunastu dni. Te absurdalne zarzuty formułowane publicznie, że rzekomo ukrywamy przypadek koronawirusa - mówił Sasin w Polsat News.

Sasin: Opozycja jest rozczarowana, że nie mamy epidemii

- Rozumiem, że opozycja jest rozczarowana, że jeszcze nikt nie zachorował w Polsce, że jeszcze nie mamy epidemii. Oni już by chcieli, już się nie mogą doczekać, już przebierają nogami, że wreszcie ktoś zachoruje i wreszcie będą mogli ogłosić wszem i wobec, że to wina rządu i PiS - podsumował Sasin.

Wicepremier przyznał, że informacja w Sejmie na temat koronawirusa przedstawiona na dodatkowym posiedzeniu, o które poprosił Andrzej Duda, nie zawierała jakiś nowych informacji. - Osobiście zbyt dużo się nie dowiedziałem, dlatego że te informacje były podawane, w związku z tym, że jestem członkiem rządu, były mi znane - powiedział Jacek Sasin.

W poniedziałek posłowie nieomalże jednogłośnie przyjęli specustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Za przyjęciem specustawy głosowało 400 posłów, przeciw było 11, a od głosu wstrzymało się siedmiu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (285)
Sasin: Opozycja jest rozczarowana, że jeszcze nikt w Polsce nie zachorował na koronawirusa
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 55 razy 53

  jak sie nie wykonuje testów to i do wyborów możemy nic nie wykryć .

  tacy włosi w ciagu miesiaca wykanli 200 tys testów.

  Polacy zrobili ich 400.

  ale ustrój totalitarny ma to do siebie że nie może sie przyznac ze cos jest nie tak

 • znow_ja

  Oceniono 47 razy 43

  Panie, pomyśl przez chwilę.
  Nawet walka polityczna nie upoważnia nikogo do gadania takich bzdur.
  Po pierwsze, koronawirusa już mamy, tylko jeszcze nie jest to potwierdzone laboratoryjnie.
  Po wtóre opozycja pokazała wczoraj w Sejmie, że są sprawy w których nie ma podziałów politycznych, tylko dobro Polaków.
  Po trzecie - jak podłym trzeba być człowiekiem, żeby komukolwiek zarzucać, że życzą innym choroby? Chyba że Pan sam tak rozumuje i nie potrafi inaczej.

 • mariofromuk827

  Oceniono 43 razy 39

  Sasin, głąbie, Ty nic nie rozumiesz. Ty najwyżej możesz na pamięć nauczyć się przekazu z Nowogrodzkiej.

 • nowyemeryt

  Oceniono 44 razy 36

  Dlaczego towarzysz Sasin nie potrafi powiedziec coś normalnie
  jak człowiek rozumny ,tylko zawsze bredzi jak kolego Brudziński?

 • pitagoras1974

  Oceniono 33 razy 29

  czy ten pierdzący pawian powie kiedyś coś mądrego?

 • chi-neng

  Oceniono 35 razy 29

  "Opozycja jest rozczarowana, że jeszcze nikt w Polsce nie zachorował na koronawirusa"
  -----
  Wystarczy, ze cala sekto-mafia krysztalowo- srebrzystego wolskiego mafia-bossa, ich koalicjant KK i ich elektorat, sa porazeni od 10 lat KACZA PANDEMIA.

 • drwoy

  Oceniono 23 razy 21

  Za to rządzący są już chorzy od dawna na....głowę i palec.

 • hipo krater

  Oceniono 21 razy 19

  Macie wd.ludzi. Niszczycie ludziom życie, łamiecie kregoslupy, mówicie, że można kopać protestujace kobiety, byle nie po newralgicznych miejscach, chronicie bandziorów ?torzy zabili chłopaka na komendzie , sadystcznie się nad nim znecając. Nie mieliście żadnych skrupułów względem chłopaka z Seicento. Regormujecie sądy , wrzucając z pracy najbardziej kompetentne i nieugięte jednostki, a dając prymat miernotom moralnym, nagradzajac ich sowicie.. Jak w takiej sytuacji wam ufać, jak widzieć z wami jakiekolwiek światełko na przyszłość. Wielu ludzi po prostu brzydzi się wami.

 • remo29

  Oceniono 21 razy 17

  Jak się wyrzuci termometr, to się nie ma temperatury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX