Spychalski zaatakował Kosiniaka-Kamysza. PSL apeluje do Dudy ws. "przekroczenia granic kultury"

Polskie Stronnictwo Ludowe chce, aby prezydent Andrzej Duda odciął się od słów Błażeja Spychalskiego na temat Władysława Kosiniaka-Kamysza. Rzecznik prezydenta nazwał kandydata ludowców na prezydenta "popychadłem Tuska". Według Piotra Zgorzelskiego wypowiedź rzecznika "uwłaczała wszelkim zasadom kultury".

- Rzecznik pana prezydenta w chamski sposób, uwłaczający wszelkim zasadom kultury, zaatakował naszego kandydata za to, że na konwencji mówił prawdę. Powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz tylko tyle, że nie chce być Adrianem. Żaden z kandydatów na to nie zareagował, bo żaden z tych kandydatów Adrianem nie był i być nie chce, oprócz jednego kandydata. To pokazuje, że prawda w oczy kole - powiedział w poniedziałek na konferencji wicemarszałek Sejmu z PSL, Piotr Zgorzelski. - Apelujemy do pana prezydenta, do jego sztabu, żeby nie przekraczali granic kultury osobistej - dodał.

Jest reakcja PSL na słowa rzecznika Andrzeja Dudy

Magdalena Sobkowiak, szefowa kampanii Kosiniaka Kamysza, stwierdziła, że Andrzej Duda powinien odciąć się od "wypowiedzi swojego rzecznika i członka sztabu Błażeja Spychalskiego". - My się sprowokować nie damy, od początku kampanii deklarujemy, że będziemy ją prowadzić z pełną kulturą polityczną - powiedziała. - Być może zabolało kogoś to, że Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił na swojej konwencji merytoryczny kompleksowy plan na swoją prezydenturę - podkreśliła.

Zobacz wideo Kamiński o szansach Kosiniaka-Kamysza na prezydenturę

Spychalski o Kosiniaku-Kamyszu: Był popychadłem Tuska

Błażej Spychalski w poniedziałek skomentował weekendową konwencję przeciwnika Andrzeja Dudy, Władysława Kosiniaka-Kamysza. Rzecznik prezydenta stwierdził, że patrzył na nią "z lekkim niedowierzaniem". - Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, który przez wiele lat był popychadłem Donalda Tuska, chyba lekko się zagalopował. Z uśmiechem na ustach podnosił Polakom wiek emerytalny, przeprowadzając reformę. To pierwszy tęczowy prezes PSL, który mówi o chrześcijańskich wartościach. Szedł z tęczową koalicją do wyborów. Klaskał też po wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego - powiedział.