Spychalski zaatakował Kosiniaka-Kamysza. PSL apeluje do Dudy ws. "przekroczenia granic kultury"

Polskie Stronnictwo Ludowe chce, aby prezydent Andrzej Duda odciął się od słów Błażeja Spychalskiego na temat Władysława Kosiniaka-Kamysza. Rzecznik prezydenta nazwał kandydata ludowców na prezydenta "popychadłem Tuska". Według Piotra Zgorzelskiego wypowiedź rzecznika "uwłaczała wszelkim zasadom kultury".

- Rzecznik pana prezydenta w chamski sposób, uwłaczający wszelkim zasadom kultury, zaatakował naszego kandydata za to, że na konwencji mówił prawdę. Powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz tylko tyle, że nie chce być Adrianem. Żaden z kandydatów na to nie zareagował, bo żaden z tych kandydatów Adrianem nie był i być nie chce, oprócz jednego kandydata. To pokazuje, że prawda w oczy kole - powiedział w poniedziałek na konferencji wicemarszałek Sejmu z PSL, Piotr Zgorzelski. - Apelujemy do pana prezydenta, do jego sztabu, żeby nie przekraczali granic kultury osobistej - dodał.

Jest reakcja PSL na słowa rzecznika Andrzeja Dudy

Magdalena Sobkowiak, szefowa kampanii Kosiniaka Kamysza, stwierdziła, że Andrzej Duda powinien odciąć się od "wypowiedzi swojego rzecznika i członka sztabu Błażeja Spychalskiego". - My się sprowokować nie damy, od początku kampanii deklarujemy, że będziemy ją prowadzić z pełną kulturą polityczną - powiedziała. - Być może zabolało kogoś to, że Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił na swojej konwencji merytoryczny kompleksowy plan na swoją prezydenturę - podkreśliła.

Zobacz wideo Kamiński o szansach Kosiniaka-Kamysza na prezydenturę

Spychalski o Kosiniaku-Kamyszu: Był popychadłem Tuska

Błażej Spychalski w poniedziałek skomentował weekendową konwencję przeciwnika Andrzeja Dudy, Władysława Kosiniaka-Kamysza. Rzecznik prezydenta stwierdził, że patrzył na nią "z lekkim niedowierzaniem". - Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, który przez wiele lat był popychadłem Donalda Tuska, chyba lekko się zagalopował. Z uśmiechem na ustach podnosił Polakom wiek emerytalny, przeprowadzając reformę. To pierwszy tęczowy prezes PSL, który mówi o chrześcijańskich wartościach. Szedł z tęczową koalicją do wyborów. Klaskał też po wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego - powiedział. 

Więcej o:
Komentarze (295)
Spychalski zaatakował Kosiniaka-Kamysza. PSL apeluje do Dudy ws. "przekroczenia granic kultury"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 113 razy 109

  Jak Kosiniak był "popychadłem Tuska", to aż strach zapytać kim dla Kaczyńskiego jest Adrian ;-)

 • manran

  Oceniono 101 razy 99

  Jak mozna miec pretensje do prymitywnego chama, ze wypowiada sie po chamsku? Przeciez PiS wybral tego ciola dlatego wlasnie, ze powie wszystko co mu kaza. Ktos jeszcze pamieta jego dawne chamskie popisy na forach? Przeciez Spychalski to zwykly gnój.

 • puuchatek

  Oceniono 89 razy 85

  "Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, który przez wiele lat był popychadłem Donalda Tuska"

  …powiedział rzecznik "prezydenta", który objął ten urząd wyłącznie dlatego, że jest popychadłem Kaczyńskiego.

  "Z uśmiechem na ustach podnosił Polakom wiek emerytalny, przeprowadzając reformę."

  I bardzo dobrze zrobił! POdniesienie wieku emerytalnego w Polsce jest KONIECZNE, robią to stopniowo nawet znacznie bogatsze państwa. Średnia długość życia ZNACZNIE wzrosła od czasów, kiedy ustalano wiek emerytalny na 65 lat. Akurat to była jedna z najrozsądniejszych decyzji rządu PO-PSL, ty populistyczny, zakłamany pajacu…

 • antoszek22

  Oceniono 75 razy 71

  PAD
  Pałacowy Administrator Długopisu i jego rzecznik Spychalski główny specjalista od spychania wszystkich problemów na wina Tuska .

 • jurek4491

  Oceniono 72 razy 68

  To jest właśnie charakterystyczne dla PiS dzieli:
  - buta
  - arogancja
  - podłość

 • polakadam

  Oceniono 61 razy 57

  Coraz ciekawsza ta kampania. Zapędzają Dudę do naroznika. Wcześniej z pomocą Lichockiej teraz z pomocą Spychalskiego.

 • arreis65

  Oceniono 47 razy 47

  "durnia mamy za prezydenta" - więc czego można oczekiwać po jego rzecznika ???

 • niktwazny126

  Oceniono 51 razy 47

  Pisowska kultura to palec Lichockiej, to gest Nawackiego, to "spieprzaj dziadu". "mordy zdradzieckie", "kanalie". Ten pan wpisuje się w ich poziom kultury. I mam przekonanie, że wyborcom PiS się podoba- to ich "język debaty".

 • obeznany

  Oceniono 45 razy 43

  W normalnym cywilizowanym kraju wypowiedzi rzecznika prezydenta jak "popychadło" albo "tęczowy prezes" oznaczałoby natychmiastowy koniec kariery. Ale to nie jest normalny cywilizowany kraj tylko bantustan rządzony przez bolszewicką hołotę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX