Andrzej Duda apeluje: Nie wykorzystujmy koronawirusa do walk politycznych

Andrzej Duda podczas spotkania w BBN zapewnił, że w Polsce nie stwierdzono koronawirusa. Prezydent zaapelował o zachowanie spokoju i niewykorzystywanie ewentualnego zagrożenia w celach politycznych.
Zobacz wideo Czy prezydent przekaże prawie 2 mld zł na media publiczne? Fogiel: To kwestia państwowa, nie wyborcza

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas wzięli udział w spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Podczas niego poinformowano, że nie wykryto żadnego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce.

Andrzej Duda apeluje o zachowanie spokoju - w Polsce nie ma koronawirusa

Politycy zaapelowali o zachowanie spokoju. Prezydent wezwał też, by nie wykorzystywać tej sytuacji w celach politycznych. - Wykonano już testy i badania u całego szeregu osób, ale do tej pory żadnego zachorowania nie stwierdzono. Najważniejsze jest zachowanie procedur i spokoju, nie ma co ulegać emocjom. (...) Jest nam potrzebny spokój, współpraca. Proszę, by to nie był temat politycznych połajanek. Mieliśmy już w ostatnich dniach przypadek, że minister zdrowia był posądzany o ukrywanie przypadków zachorowań. To oczywiście nieprawda - mówił dalej prezydent, cytowany przez Onet.

W poniedziałkowy poranek rozpoczęło się jednodniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie sejmowej Komisji Zdrowia poinformowani zostali o nim wczoraj wieczorem w komunikacie SMS. Podczas posiedzenia przekazana ma zostać informacja, która dotyczy podjętych do tej pory działań oraz aktualny stan przygotowania państwa na ewentualne wystąpienie zagrożenia epidemicznego w Polsce i Europie. Będzie to jedyny punkt posiedzenia. 

Prośba Andrzeja Dudy o zwołanie posiedzenia wpłynęła do marszałek Sejmu w ubiegłym tygodniu. Prezydent zaznaczał, że chce, by rząd udzielił informacji "na temat działań w związku z szerzącą się w Europie epidemią zachorowania na koronawirusa". W poniedziałek pierwsze przypadki zakażeń odnotowane zostały w Czechach, Indonezji i na Dominikanie. Najwięcej, bo aż 80 tysięcy przypadków wykryto do tej pory w Chinach. Z powodu koronawirusa na świecie zmarło już ponad trzy tysiące osób. Za wyleczonych uznaje się 45 tysięcy pacjentów.

Więcej o:
Komentarze (111)
Andrzej Duda apeluje: Nie wykorzystujmy koronawirusa do walk politycznych
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 47 razy 37

  Smoleńsk, uchodźcy, LGBT, ekologia. Tak pisiory..Straszyliście ludzi, wprowadzaliście w błąd dla zdobycia władzy. Żadne świństwo wam nie jest obce. Hejt na każdego kto tylko ma ciut odmienne zdanie.
  Wypad z tymi pierdołami Duda!

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 20 razy 18

  Ta, w Polsce nie ma koronawirusa, a TVP jest bezstronna. Zapomniał jeszcze wspomnieć, że ściśle przestrzega konstytucji, a sądy są niezależne i w ogóle, że świat się od Polski uczy praworządności.

 • tcas

  Oceniono 17 razy 17

  Koronawirus to przecież wina Tuska. To PiSiaki wiedzą od samego początku.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 19 razy 15

  Prezydent zaapelował o zachowanie spokoju. Wykorzystywanie ewentualnego zagrożenia w celach politycznych jest dozwolone wyłącznie dla partii rządzącej.

 • swiatbeztroli777

  Oceniono 19 razy 15

  Co tu komentować krzywoprzysięzca nie powinien się odzywać jest tylko komuszym popychadłem

 • antropoid

  Oceniono 16 razy 14

  Klasyka PiSu - nas..ać, a potem apelować o zachowanie czystości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX