Były rzecznik PiS Adam Hofman w masce ochronnej: Czuję się głupio, więc zachowuję się głupio

Adam Hofman skomentował zachowanie osób, które boją się zarazić koronawirusem. Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że "wypisuje się z gatunku ludzkiego", ponieważ jest zszokowany skalą zaniepokojenia nowym patogenem.

Były polityk, obecnie pracujący w branży PR, przyszedł do studia RMF FM w maseczce ochronnej. Adam Hofman przyznał, że jest zdziwiony skalą niepokoju, który wywołuje temat koronawirusa w Polsce. - Robimy zapasy na najbliższe tygodnie. Sklepy są pełne ludzi, którzy mają wózki kaszy, makaronów i wody. A na grypę, na którą w zeszłym tygodniu pewnie kilka, czy nawet dziesięć osób zmarło, nikt się w Polsce nie szczepi - powiedział.

Zobacz wideo

Adam Hofman o panice wywołanej koronawirusem: Wypisuję się z gatunku ludzkiego

Gość Roberta Mazurka przyszedł do studia w maseczce ochronnej, zauważając, że powoli zaczyna ich brakować w aptekach.

Jest to po prostu głupie. Czuję się głupio. I zachowuję się głupio, więc przyszedłem w masce. Jak mamy zasłonięte usta maseczkami, to tak naprawdę mamy zasłonięte oczy i inne ważne tematy przemykają jak pociąg.

- powiedział Adam Hofman. Były polityk wielokrotnie podkreślał, że jest zszokowany tym, co dzieje się w Polsce. - Zamiast poczytać, zorientować się, ulegamy stadnym, głupim zachowaniom - kontynuował.

 

Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości obawia się, że sprawa koronawirusa zdominuje debatę polityczną, co widać już także w wypowiedziach kandydatów, którzy biorą udział w wyborach prezydenckich. Hofman zażartował też, że ryzyko epidemii mogłoby być sposobem na przeprowadzenie rekonstrukcji rządu.

Więcej o: