Rzecznik Dudy komentuje konwencję Kosiniaka-Kamysza. "Tęczowy prezes", "popychadło Tuska"

- Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, który przez wiele lat był popychadłem Donalda Tuska, chyba lekko się zagalopował - powiedział Błażej Spychalski. Rzecznik Andrzeja Dudy nazwał również lidera ludowców "tęczowym prezesem".

Błażej Spychalski w rozmowie z TVN24 skomentował weekendową konwencję przeciwnika Andrzeja Dudy, Władysława Kosiniaka-Kamysza. Rzecznik prezydenta stwierdził, że patrzył na nią "z lekkim niedowierzaniem".

Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, który przez wiele lat był popychadłem Donalda Tuska, chyba lekko się zagalopował. Z uśmiechem na ustach podnosił Polakom wiek emerytalny, przeprowadzając reformę. To pierwszy tęczowy prezes PSL, który mówi o chrześcijańskich wartościach. Szedł z tęczową koalicją do wyborów. Klaskał też po wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego

- powiedział Spychalski. Dodał, że słowa skierowane pod adresem Agaty Kornhauser-Dudy są atakiem, ponieważ jej zaangażowanie można sprawdzić na stronie prezydenta. Podkreślił, że właśnie "tak powinno wyglądać reprezentowanie Polski przez pierwszą damę". Rzecznik Dudy powiedział również, że wyborami prezydenckimi w 2015 roku padł pomysł, aby uderzyć w żonę Bronisława Komorowskiego, ale żona obecnego prezydenta się na to nie zgodziła, ponieważ uznała to za zachowanie "bez klasy".

Czytaj także: "Chodź tygrysie, scena jest twoja!". Paulina Kosiniak-Kamysz kradnie show: Będę krzyczeć o kobietach!

"Kto na konwencji mówił, że Andrzej Duda jest prezydentem jego marzeń?"

Do wypowiedzi Spychalskiego odniosła się Magdalena Sobkowiak, szefowa sztabu wyborczego Kosiniaka-Kamysza.

Panie rzeczniku, cieszę się, że sobotnia konwencja Władysława Kosianiaka-Kamysza zrobiła na Panu wrażenie. Ja tam Donalda Tuska nie widziałam. Kosiniak żadnego prezesa nad sobą nie ma. A przypomni mi Pan, kto na konwencji mówił, że Andrzej Duda jest prezydentem jego marzeń?

- napisała na Twitterze.

Niebywałe! Rzecznik Błażej Spychalski nazywa Kosiniaka-Kamysza "popychadłem Donalda Tuska". To wyjątkowy brak kultury, jeśli nie pospolite buractwo. I na dodatek sam nie rozumie uzasadnienia, które wygłasza

- napisała była dziennikarka Karolina Hytrek-Prosiecka.

Czytaj także: Hytrek-Prosiecka komentuje środkowy palec Lichockiej. "Tacy ludzie powinni znikać z życia publicznego"

Zobacz wideo Kamiński o szansach Kosiniaka-Kamysza na prezydenturę
Więcej o: