Koronawirus: Posłowie dostali SMS-y w nocy o posiedzeniu KZ. "Nigdy nie miałem takiej sytuacji"

Wczoraj po godzinie 22 członkowie sejmowej Komisji Zdrowia otrzymali SMS-y z Kancelarii Sejmu informujące o niezapowiedzianym wcześniej posiedzeniu. Od rana politycy mają pracować nad ustawą dotyczącą koronawirusa.

O sprawie informuje na Facebooku poseł Lewicy Marek Rutka. 

"Wczoraj o godzinie 22.09 jako poseł Sejmowej Komisji Zdrowia otrzymałem SMS z Kancelarii Sejmu informujący o nagłym, niezapowiedzianym wcześniej posiedzeniu Komisji Zdrowia. Informację, że projekt znalazł się na stronie Sejmu, otrzymałem o 23.23. Będziemy mieli godzinę i 15 minut na dyskusję na temat ustawy, która liczy 23 strony. To nie są warunki do stanowienia prawa w sposób odpowiedzialny"- komentuje członek Komisji Zdrowia. 

Treść SMS-a, którego otrzymali członkowie Komisji Zdrowia w niedzielę po 22, cytuje Onet. W wiadomości czytamy: "Uwaga, pilne: Posiedzenie Komisji Zdrowia odbędzie się w dniu 2 marca br. poniedziałek, o godz. 8:45". 

- Nigdy nie miałem takiej sytuacji, że kancelaria sejmowa wysyła esemesy do posłów na 10 godzin przed początkiem komisji. Nie wiem, czemu zwołano tak pilne głosowanie. Podczas tego posiedzenia Sejmu nie była zaplanowana sesja Komisji Zdrowia. Coś musi być na rzeczy. Być może ma to związek z tym, że jutro zostanie ogłoszony pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Obym się mylił - powiedział Marek Rutka w rozmowie z Onetem. 

Zobacz wideo Lubnauer: Oczekujemy od rządu, że będzie przygotowany

PiS przygotowywało ustawę o koronawirusie w nocy? Borys Budka: Profesjonaliści...

Na to, że posłowie mają mało czasu na przygotowanie się do dzisiejszego posiedzenia Sejmu na temat podjętych działaniach i stanie przygotowań państwa związanych z zagrożeniami epidemicznymi w Polsce i Europie, zwrócił uwagę przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka.

"Jest niedziela, godzina 22:35. PiS właśnie teraz składa projekt ustawy rządowej o szczególnych rozwiązaniach w związku z COVID 19. Na stronie Sejmu będzie dostępny za ok. 30 min. Przypomnę, posiedzenie rozpoczyna się jutro o 10.00. Profesjonaliści..." - czytamy we wpisie Borysa Budki.

Rządowy projekt ustawy "o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych" znalazł się na stronie Sejmu przed północą. Liczy on 38 stron. Precyzuje m.in. zadania poszczególnych szczebli władzy i nadaje nowe uprawnienia niektórym ministrom. W dokumencie znajdują się także wytyczne dla pracodawców i rodziców oraz wskazania, kiedy może dojść do objęcia kogoś przymusową kwarantanną lub hospitalizacją.

Posiedzenie Komisji Zdrowia można obejrzeć TUTAJ

Więcej o:
Komentarze (124)
Koronawirus w Polsce. Posłowie dostali w nocy SMS-y. Pilne posiedzenie Komisji Zdrowia. "Nigdy nie miałem takiej sytuacji"
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 55 razy 51

  Protesty w Pradze. "Chcemy iść drogą UE, nie Orbana i Kaczyńskiego" Jaki ku.wa WSTYD! ..
  Wypie...my tych pis-kołtunów w wyborach, bo będą nas na całym świecie pokazywać jak małpy.

 • mustermann

  Oceniono 32 razy 32

  Gdyby premier Morawiecki miał chwilę czasu, to bez problemu mógłby opracować skuteczną szczepionkę na koronawirusa a może nawet lek, powodujący natychmiastowe wyleczenie.
  Niestety Pan Premier nie może za nas robić wszystkiego. I tak ma już niewiele czasu na sen i modlitwę.

 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 35 razy 31

  Widzę, że do szeregowego posła dotarła wreszcie informacja o koronawirusie. Stąd ten pożar w szeregach PiS-u. Tak wygląda ręcznie sterowane państwo.

  A wszystko dlatego, że zgubiła się wydrukowana strona internetowa z informacją.......

 • vitruvius

  Oceniono 25 razy 25

  ŁOLABOGA .... JAK TEN KORONAWIRUS PRZECZYTA PiS USTAWĘ (ustawkę), TO OD RAZU SIĘ WYSTRASZY DZIAŁAŃ PANA ZBYSZKA I UCIEKNIE !!!!
  „Im dalej kłamcy oddalają się od prawdy, tym bardziej nienawidzą tych, co ją głoszą. Prawda wg kłamców jest mową nienawiści.” (Orwell)
  Działanie PiS a 3 prawa dr Josefa Goebbelsa. Kiedy poznajemy „przekazy dnia” propagandy PiS, warto je porównać z 3 prawami Goebbelsa.
  Pierwsze prawo Josefa Goebbelsa do stwierdzenie, że tysiąc (sto) razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą. Cała „drużyna” powtarza do znudzenia te same kłamstwa, używa identycznych sformułowań, aby wbić do głowy odbiorcom pojęcia w które uwierzą. Przykłady to „zamach” zamiast sprowokowana katastrofa, „reforma sądownictwa” zamiast obsadzania swoimi i uzależnianiu od siebie. Tu kłamstwa można cytować bez końca. Polska w ruinie (dopiero będzie).
  Drugie prawo Josefa Goebbelsa to PRAWO DEZINFORMACJI. Przekaz dnia zawiera na przykład informacje prawdziwe przemieszane z fałszem, który ma zostać uwiarygodniony prawdziwą częścią przekazu. Często w przekazie PiS za prawdę już robi fałsz wmówiony, dzięki działaniu pierwszego prawa Goebbelsa.
  Trzecie prawo Josefa Goebbelsa to PRAWO AUTORYTETÓW. Celem jest powoływanie się na autorytety, najczęściej akademickie, na profesorów. Wyjmuje się z kontekstu pasujące zdanie i w kółko powtarza, jako potwierdzenie tezy. Można się na przykład powoływać na prawo francuskie, wybierając jedno zadanie bez sąsiednich, lub niemieckie z wyborem sędziów, „pomijając” z jakiego grona mogą być wybrani. Z poważnymi profesorami to PiS ma kłopot. Lech Kaczyński tylko podawał się za profesora (przez pewien czas był na etacie, ale to nie tytuł naukowy), Krycha Pawłowicz to samo, Zybertowicz i jemu podobni dla wykształciuchów są śmieszni, dla „Luda Ciemnego” wg terminologii jednego z głównych propagandzistów PiS, może jeszcze tak. Zabawne jest, jak zawodowy kłamca (on się nazywa politykiem PiS i podobnych: tow. Bielan) opowiada, że to co robi PiS, to realizacja pomysłów prof. Andrzeja Rzeplińskiego. W jednej opinii z 2005 r. oczekiwał zmian w KRS, ale nie LIKWIDACJI TRÓJPODZIAŁU WŁADZY. Modelowy przykład III prawa Goebbelsa.
  Wśród „bon mots” Goebbelsa jest na przykład zdanie „oskarżaj innych o to, za co sam jesteś winny”. No co? To pewnie Tusk zmasakrował polski system prawny. Inne „Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą”, też tow. Goebbels.
  Zabawne, że „Elity PiS” próbują zasady Josefa Goebbelsa stosować wobec UE. Ale tam są wyształciuchy.

 • arreis65

  Oceniono 24 razy 24

  na zdjęciu widać nawet 5 pissofskich wirusów, a co jeden to głupszy, podlejszy, bardziej zakłamany i złodziejski !!!

 • tom_aszek

  Oceniono 28 razy 24

  A kiedy marszałek senatu domagał się od rządu informacji na ten temat, to wszyscy senatorowie PiS byli przeciw...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX