"Wiadomości" uderzają w kandydatkę KO, bo skandowano tylko "Kidawa". W sieci kpiny: "Biją rekordy bezmyślności"

Sobotni materiał "Wiadomości" o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej był co najmniej kuriozalny. Próbowano dowieść w nim, że mimo hasła "Prawdziwa prezydent", polityczka "skróciła nazwisko" i skandowano tylko "Kidawa". - To trochę pokazuje taką płytkość kampanii, na potrzeby bieżące można dowolnie sobie żonglować słownictwem - mówił w materiale publicysta "Sieci". Dziennikarze obśmiali tę narrację, wskazując, że "Wiadomości" w ten sposób "biją swoje własne rekordy bezmyślności".

W sobotnim wydaniu "Wiadomości" wyemitowały materiały o sobotnich konwencjach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza. Nie zabrakło oczywiście też działań Andrzeja Dudy. Jednak to w przypadku Kidawy-Błońskiej skupiono się na "detalach".

W przypadku Kidawy-Błońskiej jeszcze w zapowiedzi materiału prowadząca program Edyta Lewandowska wspominała o "wtargnięciu nieproszonych gości" na konwencję, czyli grupie młodzieżowych aktywistów klimatycznych.

- Zdaniem komentatorów kampania Kidawy-Błońskiej coraz bardziej przypomina tę Bronisława Komorowskiego - wygłosiła Lewandowska, a na pasku można było przeczytać "Kidawa-Błońska jak Komorowski?".

"Wiadomości" dowodzą, że Kidawa-Błońska promuje "nieprawdziwe nazwisko". Przez okrzyki

Następnie w materiale "wyliczono", ile razy przewodniczący PO Borys Budka zerkał na kartkę podczas konwencji - "co dwie sekundy". Później w "Wiadomościach", można było usłyszeć okrzyki: "Kidawa". Właśnie one stały się kluczem nowej, lekko egzotycznej narracji, ponieważ nazwano je "niefortunnymi". Lektor odczytał:

Bo jak zwrócili uwagę publicyści, "Prawdziwa prezydent", jak mówi hasło wyborcze kandydatki Koalicji Obywatelskiej, promuje swoje nieprawdziwe nazwisko. Na potrzeby kampanii Małgorzata Kidawa-Błońska odcięła połowę swojego nazwiska.

Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci" wytykał, że dla wygody okrzyku krzyczano tylko pierwszy człon, a nie całe nazwisko. - To trochę pokazuje taką płytkość kampanii, na potrzeby bieżące można dowolnie sobie żonglować słownictwem - dowodził.

Na koniec lektor wysnuł konkluzję, że "to znak" na to, że w kampanii Kidawy-Błońskiej wszystko jest podporządkowane "politycznemu przedstawieniu".

Kuriozalny materiał "Wiadomości". "Biją własne rekordy bezmyślności"

Kuriozalny materiał "Wiadomości" TVP sprawił, że szybko zaczęli komentować go na Twitterze dziennikarze. Janusz Schwertner z Onetu nawiązał do ustawy gwarantującej mediom publicznym prawie dwa miliardy złotych:

Jeśli nie można przekazać 2 miliardów na służbę zdrowia, to już lepiej wyrzucić je w błoto. Przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy na tę telewizji jest moralnie nie do obrony.

Konrad Piasecki z TVN napomknął z kolei, że "Wiadomości" pracują "na dwa miliardy o PiS i Andrzeja Dudy" (prezydent wciąż ustawy nie podpisał).

Ale tezą, że Małgorzata Kidawa-Błońska na potrzeby kampanii pozbyła się połowy nazwiska biją swoje własne rekordy bezmyślności

- skwitował Piasecki.