Duda o polskim prawie własności. "Żadne obce prawodawstwa nie będą na nas wpływały"

- Żadne obce prawodawstwa nie będą wpływały na prawo własności w Polsce. Czy one są z zaprzyjaźnionych z nami krajów, czy z niezaprzyjaźnionych, nie ma to żadnego znaczenia - powiedział Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Kozienic. Dodał, że "chce, aby polska ziemia była chroniona".

W piątek w ramach kampanii prezydenckiej Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Kozienic.

Miałem taka wielką ambicję, aby odwiedzić wszystkie powiaty w Polsce, aby odwiedzić wszystkie miasta - te mniejsze i te średniej wielkości, bo do tych dużych miast i tak prezydenci przyjeżdżają, a ja chciałem zobaczyć, jak się żyje moim rodakom

- powiedział urzędujący prezydent. Stwierdził, że to dla niego ważne, ponieważ może usłyszeć jakie są potrzeby Polaków. Odniósł się do spotkania w czasie poprzedniej kampanii, podczas której mieszkańcy Kozienic "żądali obniżenia wieku emerytalnego nieuczciwie podwyższonego przez rząd PO-PSL" i mówili, że "po prostu trudno im się żyje".

Andrzej Duda: Chcę, aby polska ziemia była chroniona

Polityk dodał, że sytuacja finansowa kraju jest dobra, więc w 2021 roku będzie przygotowany projekt czternastej emerytury, Dodał, że chciałby, aby mogła być wypłacania również piętnasta emerytura i kolejne, "aż do dwunastu, które są, będziemy mogli dodać kolejne dwanaście".

Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że chce aby "polska ziemia była chroniona" i sam będzie ją chronił.

Chcę to jasno i wyraźnie powiedzieć. Chciałbym, żebyście mogli być państwo tego pewni. Jeżeli nadal będę prezydentem Rzeczypospolitej, dzięki państwa głosom, dzięki państwa wsparciu, możecie być państwo spokojni. Żadne obce prawodawstwa nie będą wpływały na prawo własności w Polsce. Czy one są z zaprzyjaźnionych z nami krajów, czy z niezaprzyjaźnionych, nie ma to żadnego znaczenia. Nikt, z żadnymi z sufitu wziętymi roszczeniami, które w żadnych innych miejscach nie występują, nie będzie mógł się u nas zgłosić

- oznajmił Andrzej Duda.

Zobacz wideo Jaka będzie rola Agaty Kornhauser-Dudy w kampanii wyborczej?
Więcej o:
Komentarze (624)
Duda o polskim prawie własności. "Żadne obce prawodawstwa nie będą na nas wpływały"
Zaloguj się
 • fisher1973

  Oceniono 98 razy 92

  jaki on sprawny i dumny to widzielismy po uchwaleniu ustawy o IPN bodajze, USA z Izraelem tupnely nozka a ta miernota w kuckach podpisywal nowelizacje.

 • szwampuch58

  Oceniono 57 razy 53

  Pikny bajer kampani przedwyborczej dla ciemnego suwerena Maliniaka,szkoda ze nie powiedzial ktory "obcy" kraj ma takie zamiary.

 • arreis65

  Oceniono 48 razy 48

  oto jak pissofski nierząd chroni polska ziemię :
  Ogólna powierzchnia nieruchomości gruntowych nabytych przez cudzoziemców na podstawie zezwolenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w poszczególnych latach kształtuje się następująco: 2016 r. – 3185 ha, 2017 r. – 4483 ha, 2018 r. – 5035 ha. W ramach wskazanych powyżej transakcji w latach 2015–2018 cudzoziemcy nabyli nieruchomości rolne o następujących powierzchniach: w 2015 r. – 412 ha, w 2016 r. – 575 ha łącznie z nieruchomościami leśnymi, w 2017 r. – 1144 ha, dodatkowo nieruchomości leśnych 106,66 ha, łącznie prawie 1300 ha, w 2018 r. – 798 ha gruntów rolnych, dodatkowo 181,54 ha gruntów leśnych, a więc prawie 1000 ha.
  a ten dureń po wioskach wciska swoje pierdoły !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX