Duda o polskim prawie własności. "Żadne obce prawodawstwa nie będą na nas wpływały"

- Żadne obce prawodawstwa nie będą wpływały na prawo własności w Polsce. Czy one są z zaprzyjaźnionych z nami krajów, czy z niezaprzyjaźnionych, nie ma to żadnego znaczenia - powiedział Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Kozienic. Dodał, że "chce, aby polska ziemia była chroniona".

W piątek w ramach kampanii prezydenckiej Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Kozienic.

Miałem taka wielką ambicję, aby odwiedzić wszystkie powiaty w Polsce, aby odwiedzić wszystkie miasta - te mniejsze i te średniej wielkości, bo do tych dużych miast i tak prezydenci przyjeżdżają, a ja chciałem zobaczyć, jak się żyje moim rodakom

- powiedział urzędujący prezydent. Stwierdził, że to dla niego ważne, ponieważ może usłyszeć jakie są potrzeby Polaków. Odniósł się do spotkania w czasie poprzedniej kampanii, podczas której mieszkańcy Kozienic "żądali obniżenia wieku emerytalnego nieuczciwie podwyższonego przez rząd PO-PSL" i mówili, że "po prostu trudno im się żyje".

Andrzej Duda: Chcę, aby polska ziemia była chroniona

Polityk dodał, że sytuacja finansowa kraju jest dobra, więc w 2021 roku będzie przygotowany projekt czternastej emerytury, Dodał, że chciałby, aby mogła być wypłacania również piętnasta emerytura i kolejne, "aż do dwunastu, które są, będziemy mogli dodać kolejne dwanaście".

Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że chce aby "polska ziemia była chroniona" i sam będzie ją chronił.

Chcę to jasno i wyraźnie powiedzieć. Chciałbym, żebyście mogli być państwo tego pewni. Jeżeli nadal będę prezydentem Rzeczypospolitej, dzięki państwa głosom, dzięki państwa wsparciu, możecie być państwo spokojni. Żadne obce prawodawstwa nie będą wpływały na prawo własności w Polsce. Czy one są z zaprzyjaźnionych z nami krajów, czy z niezaprzyjaźnionych, nie ma to żadnego znaczenia. Nikt, z żadnymi z sufitu wziętymi roszczeniami, które w żadnych innych miejscach nie występują, nie będzie mógł się u nas zgłosić

- oznajmił Andrzej Duda.

Zobacz wideo Jaka będzie rola Agaty Kornhauser-Dudy w kampanii wyborczej?
Więcej o: